Nem is akar a magyar dolgozni

Több
11 éve 9 hónapja #22965 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Miklós írta:

En eleg gyakorlatiasan allok az ilyen "nemzeti" munkaero temahoz.

Nem értem. ;)
Hogy prosperus a magyar munkaerőt helyezné előtérbe, annak szerintem semmi köze a nagy Magyarországért zászló lobogtatásával és a kapcsolódó nagy és népnemzeti érzelmekkel. Ha jól sejtem racionális logika van mögötte. Egyrész segíti a honfitársait de Ő is jól jár(na), másrészt feltételezi az ember, hogy saját nyelvén beszélve a dolgozóval pontosabban és érthetőbben lehet kommunikálni. Az, hogy nem talál megértő fülekre, itthon is általános dolog, nem kell érte külföldre menni. :blush:

Hmm:) A nemzetit idezojelbe tettem, hogy nehogy veletlenul abban az ertelemben ertelmezodjon, ahogy azt nehany politikus szeretne, hogy ertelmezodjon Mo.-on.
En mernokkent melozom, ismerettsegi koromben van mindenfele "nemzet". Nem a "magyar" nemzetet fogom eloterbe helyezni feltetlenul, amikor valakit beajanlok, hanem pusztan az adott poziciora epp legmegfelelobbet! MErthogy utana en is "felelek" egy ajanlottert:) Csak errol irtam, hogy en ilyen szempontbol pragmatista vagyok..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22972 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

abacs írta: Hát nem lehet-lehetett könnyű az biztos. Mi is kimentünk,a párom már dolgozik,nekem is hétfőn kellene szerződést aláírnom. Lakás is van,Herkenrath-ban.


Kellene?
:whistle: :S :huh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22976 Írta: klari55
klari55 válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Én is azt hittem régebben, hogy ez csak urban legend, amíg meg nem tapasztaltam a saját bőrünkön. És jelenleg ugyanazt éli át a vejem Regensburg környékén.

Végzettsége szerint Maschinen Schlosser, Dreher és Elektroniker. Viszont egész pályafutása során a hidraulikus részekre specializálódott. De mint írtam már nyugdíjas, 61 éves. Gondolom ti fiatalt kerestek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22980 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

klari55 írta: Végzettsége szerint Maschinen Schlosser, Dreher és Elektroniker. Viszont egész pályafutása során a hidraulikus részekre specializálódott. De mint írtam már nyugdíjas, 61 éves. Gondolom ti fiatalt kerestek.

Kinálattól függ. ha van fiatal aki kell nekik akkor azt veszik fel, ha nincs akkor van esélye. Cégünknél még most is foglalkoztatnak egy 70 éves kolegát (5 éve vették fel). Kapja a nyugdiját, s mellette dolgozik. Hat órás a szerződése és évenként hosszabbitják neki.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: klari55

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22990 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Kedves Tamás Bátya !
Én kis elmaradott, eddig egy Tamás bátyáról tudtam, de ő nem Németországban élt . ;) :silly: :woohoo:
Nem azt bátorkodtam zárójelben megjegyezni, hogy jól jártok, pontosan ezt tettem: jól jár(na)
Ebben a feltételes módban benne volt annak a valószínűsítése, amit végül is leírtál. A kötbér itthon sem ismeretlen fogalom, bár magánmegrendelő ritkán él ( vagy egyáltalán nem él ) vele, ezt azért ki is használják, ahol meg "húzós" az összeg és a megrendelő is érvényesíti, ott azért szoktak figyelni. Bár ott sem mindegy, hogy az alany csak egy sima vállalkozó, vagy valakinek a valakije.
Az egy hónapra előre fizetendő pénzről nem tudtam :blush: , így még jobban elítélendő az unloyális magatartás. Bár ez a jóember béréből levonható - már ha keresett annyit.
Loptak ezt-azt. Szerinted miért van az a mondás, hogy "ami nincs lebetonozva" ?? Bár a mai kcr-rel felszerelt autós világban az sincs biztonságban. Vannak még dolgok, amik úgy tűnik változatlanul élték át a nagy "rendszerváltást", többek között ez is.

Ha a szaki fogja magat egy het vagy 3 nap utan ,mert viszket a hereje, es eltavozik
a nagy Nemethonbol,

Rermélem utána nem kap kint munkát. Ha van priuszos munkáltató, legyen priuszos munkavállaló is. Ez így korrekt.
Munkaidő: nem jó összehasonlítási alap. Te vállalkozó vagy, de legalábbis vezető a vállalkozásban, én alkalmazott, jelenleg fix munkaidővel. Amíg az építőiparban tevékenykedtem, szintén alkalmazottként, bár nem a legalsó szinten, a napi 10-12 óra állandóan megvolt, néha 8 , de nem ritkán előfordult a 14 is. 250 óra/ hó alatt nem nagyon voltam.

De ugye ez az Unternehmerek keresztje, ezt vallaltam be es szivesen csinalom!

Beírva az Unternehmer szót a gugliba, ezt a képet dobta:


Na komolyra: jó munkát csak úgy tudsz végezni, ha szívesen csinálod. A muszály munka ritkán hoz eredményt, ha hoz is, az nem nevezhető jónak.
A magyar összetartásról: létezik, állítólag valaki látott is ilyet :woohoo: :evil:

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 9 hónapja #22991 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Szevasz Klari,
Na latod, megint igazat kell adnom az "öreg roka Deconak".
A 61 eves kor az nalunk fiatal, mert nalunk az öregseg az 80-nal kezdödik.
Nalunk dolgoznak es nem is kevesen 60-felett, lehet hogy a tempo mar nem
olyan mint azelött 30 evvel, de a szakmai tudas nelkülözhetetlen es megbecsült.
Ez a hozzaallasatol függ. Ha begubozik, "battya meg en mar elmultam 60", akkor
marad is begubozva es nehez lesz onnen kihozni. Ha meg fit "az öreg", akkor
emelje fel a farzsebbel leplezett reszet es küldje el a Bewerbungot a mar
altalam neked privat közölt Email cimünkre.
De, ha alig tudja kezet vagy labat emelni, vagy ha allni kell 20 percet es utana
le kell ülnie, vagy derek, nyak , fül, terd fajdalmai vannak akkor nem lesz
könnyü alkalmazni ;)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!