CNC Németország

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27190 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: CNC Németország

sooty81 írta: A brutto bér. Nem értem miért ragaszkodtok hozzá ennyire. Feltételezem a tapasztalatotok miatt. Ha valaki kap brutto 2000ret az jó? Nem azt tudja elkülteni, hanem csak annak bizonyos hányadát. Ok, hogy függ az 5 kategóriától, de akkor is a netto pénzt költöd. Magyarban pl a kutyát nem érdekli a brutto. Mennyi kerül átutalásra csak az számít. Miért van ez kint másképp?

Ez egyszerű! Itt kint akkor tudunk pontosan számolni, ha tudom mennyi a bruttóm, mert 6 (HAT!) adókategória van! Háza, házas gyerekes, egyedülélő stb. A hatodik a másodállás, amikor két vagy több munkahelyed is van. (Nos ez utóbbi ritka) Szóval az öt, az a fontos. Neked itt senki nem fog tudni nettó 1500-at igérni, mert mi van ha egyedül élsz, vagy mi van ha házas és 2 gyerek van? Teljesen mások a levonásaid! Az egyik az 1-es vagy 5-ös adócsoport, a másik az 3-as! Azért fontos tehát, hogy mennyi a bruttó, hogy fillérrre ki tud számítani, hogy mennyit fognak utalni! (S bizonyos szakmákban meg különösen fontos, mert pl. a kamionosoknál a fizetés nagyrészét az adómentes pótlékok teszik ki, s ha szabin van, vagy beteg akkor ezek nincsenek és bizony akkor akár a felére is csökkenthet a béred ha a bruttó alacsony!!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27200 Írta: sooty81
sooty81 válaszolt a következő témában: CNC Németország

Azt még magam sem tudtam eldönteni, hogy melyik kategóriába tartozom. Bonyolítja a helyzetet, hogy ugyan van 1gyerek, csak nem saját készítésű, nem tudom ez kint mennyire hogyan számít. Egy biztos: megeszi a csokimat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27208 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: CNC Németország

sooty81 írta: Azt még magam sem tudtam eldönteni, hogy melyik kategóriába tartozom. Bonyolítja a helyzetet, hogy ugyan van 1gyerek, csak nem saját készítésű, nem tudom ez kint mennyire hogyan számít. Egy biztos: megeszi a csokimat.

A számitás nagyon egyszerű.
Ha házasok vagytok teljesen mindegy, hogy ki az apja a gyereknek. (Ezért tartásdij jár ha nem fogadtad örökbe.) Az adócsoportod a 3-as ebben az esetben mivel a feleséged gyereke, -s ez biztosnak tűnik-.
;)

Ha nem vagytok házasok akkor az 1-es kategóriában leszel! Kész! Ha mindeketten dolgoznátok (a nejed is tehát) akkor 3 variáció lehet: a nejed 3-as, Te 5-ös, a nejed 5-ös Te 3-as, vagy mindketten 4-4-es adókategóriát válsztatok! Ebben az esetben tehát 1x egy évben megváltoztathatod. S mielőtt pánikba esel amiatt hogy látszólag ennek semmi értelme nincs, elmagyarázom:

Mindig az a jóbb, ha a jólkereső a 3-as kategóriát választja, így a rosszlkeresőnek jut az 5-ös. (Így kevésből vonnak sokat -de %-ban ez nem lesz sok, míg a sokból vonnak keveset), igy több marad havonta. A 4-4 -es kategória akkor jó, ha mindketten viszonylag egyformán kerestek! Így havonta ugyan magasabb az elvonás, de pontosan a rákövetkező év elején az adóbevallásnál, sokat fizetnek vissza, mert túlfizetés van! Ez tehát egy szuper előtakarékosság is lehet, amit nem nagyon érezni havonta!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27693 Írta: balazs1283
balazs1283 válaszolt a következő témában: CNC Németország

Üdvözlet mindenkinek.
Tisztelt kollégák. Németországi CNC-esztergályos munkalehetőséggel kapcsolatban regisztráltam. Nagyon örülnék a témához való hozzászólásoknak. Pályakezdőként közel 6 hónap tapasztalattal, angol alapfokú nyelvtudással, (megértés jobb mint a beszéd, de volt földmérőként, ami a másik szakmám évekig dolgoztam külföldön ahol az angol volt a kommunikáló elsődleges nyelv), saját autóval és saját magamnak is hatalmas bizonyítási vággyal indulnék útnak. Ismert vezérlések Siemens Fanuc Heidenhain, gyakorlatot Siemens System 3, Siemens 802c -ből szereztem. Jelenleg itthon ebben is dolgozom. Sorozatgyártás az elsődleges profil egy-két egyedi gyártás volt csak sajnos. Magyarországi cégen keresztül szeretnék elsősorban kijutni, a nyelvismeret hiánya miatt ( a németet tanulom magamtól tanár nélkül közel 1 éve). Ez esetlegesen kevesebb órabérrel jár. Bármilyen megoldás érdekelne. Tehát nem várom a megoldást senkitől, csak tippeket , esetleg címeket, amik konkrétumok amikkel el tudok indulni és nem átverés, pénzbefizetős mutatvány.(Sok ilyenről hallani) . Várom a kapcsolatokat, üzeneteket, írjatok... Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27695 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: CNC Németország

balazs1283 írta: Magyarországi cégen keresztül szeretnék elsősorban kijutni, a nyelvismeret hiánya miatt ( a németet tanulom magamtól tanár nélkül közel 1 éve). Ez esetlegesen kevesebb órabérrel jár. Bármilyen megoldás érdekelne. Tehát nem várom a megoldást senkitől, csak tippeket , esetleg címeket, amik konkrétumok amikkel el tudok indulni és nem átverés, pénzbefizetős mutatvány.(Sok ilyenről hallani) . Várom a kapcsolatokat, üzeneteket, írjatok... Köszönöm

Mégis mire jutottál egy év alatt? A1, A2, B1 esetleg B2? Csak azért kérdezem mert szerintem egy erős A2-vel nyugodtan elfelejthetnéd a magyar cégeket de ha a kaland is hiányzik az életedből, nyugodtan ragaszkodj hozzá! :chuckle:
Az én javaslatom: CNC-Dreher Jobs in München ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: balazs1283

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27713 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: CNC Németország

balazs1283 írta: Üdvözlet mindenkinek.
Tisztelt kollégák. Németországi CNC-esztergályos munkalehetőséggel kapcsolatban regisztráltam. Nagyon örülnék a témához való hozzászólásoknak. Pályakezdőként közel 6 hónap tapasztalattal, angol alapfokú nyelvtudással, (megértés jobb mint a beszéd, de volt földmérőként, ami a másik szakmám évekig dolgoztam külföldön ahol az angol volt a kommunikáló elsődleges nyelv), saját autóval és saját magamnak is hatalmas bizonyítási vággyal indulnék útnak. Ismert vezérlések Siemens Fanuc Heidenhain, gyakorlatot Siemens System 3, Siemens 802c -ből szereztem. Jelenleg itthon ebben is dolgozom. Sorozatgyártás az elsődleges profil egy-két egyedi gyártás volt csak sajnos. Magyarországi cégen keresztül szeretnék elsősorban kijutni, a nyelvismeret hiánya miatt ( a németet tanulom magamtól tanár nélkül közel 1 éve). Ez esetlegesen kevesebb órabérrel jár. Bármilyen megoldás érdekelne. Tehát nem várom a megoldást senkitől, csak tippeket , esetleg címeket, amik konkrétumok amikkel el tudok indulni és nem átverés, pénzbefizetős mutatvány.(Sok ilyenről hallani) . Várom a kapcsolatokat, üzeneteket, írjatok... Köszönöm

Én speciel nem vagyok a BRD-vel ennyire optimista, mert a szakmádhoz itt kéne a német nyelv is! Én Norvégiát, Svédországot, Angliát vagy Finnországot ajánlom. Nem rossz még neked Canada sem, de az egy "cseppet" arrébb van! Szóval ezekben az országokban nagyobb az előnyöd ezzel a szakmai végzettséggel s az angollal, mint itt a BRD-ben! Persze ne legyen igazam és azért próbálkozz itt is, hátha.... csak mi lesz ha valamilyen feladatot irásban (németül) adnak meg? Futkosol tolmács után? Át tudod hidalni a próbaidőt, ennyi és ilyen nyelvtudással?
B)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!