Csomagküldés - KöltöztetésBerlini székhelyKötelező biztosítás Németországban

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Családi pótlék Németországban

Családi pótlék Németországban 2 éve 2 hónapja #24374

• radnaib
  • radnaib profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc fórumozó
  • Köszönetek: 3
Mivel nemileg erintett vagyok egy hasonlo kalamajkaba (feleseg M.o-on alkalmazott -de itt él- , én meg N.o ba dolgozom), de már végigzongoráztuk. Alapszabály: ahol a gyerek ÉL ott igényelhet AZ akivel él családi pótlékot. Ennyi.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Családi pótlék Németországban 2 éve 2 hónapja #24375

• radnaib
  • radnaib profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc fórumozó
  • Köszönetek: 3
Nekunk ezt otthon a MÁK nál félreérthetetlen célzásként ajánlották, hogy ha itt is normalis ellatast akarsz akkor fizess itt is...

Családi pótlék Németországban 2 éve 2 hónapja #24551

• Emilio33
  • Emilio33 profilkép
  • TÁVOL
  • Haladó fórumozó
  • Köszönetek: 52
Ez nem így van. Nem kell kint élni a gyereknek, hogy Kindergeldre jogosult legyen a szülő.
Németországban kell dolgozni, bejelentett lakcímmel kell rendelkezni, ennyi ha jól tudom.
Bonitaetscheck 728x90

Családi pótlék Németországban 2 éve 2 hónapja #24574

• zigeuner
  • zigeuner profilkép
  • TÁVOL
  • Irány Németország VIP
  • Köszönetek: 142
Emilio33 beküldte:
Ez nem így van. Nem kell kint élni a gyereknek, hogy Kindergeldre jogosult legyen a szülő.
Németországban kell dolgozni, bejelentett lakcímmel kell rendelkezni, ennyi ha jól tudom.

Így igaz. Február 16.-án leadtam, két gyerekre a " Kindergeld" Antragot, igaz, kicsit lassan, de Juliusban utalták visszamenőleg az egész lóvét. A család Augusztusban jött csak utánnam, jobban mondva az egyik gyerek az továbbra is otthon, koleszban, járja az ELTE-t :cheer: Itteni munkahely, természetesen valós, német munkadóval, szerződéssel, bejelentett lakcímmel és már őrölnek is Isten és a Familienkasse malmai. :laugh: :laugh:

Családi pótlék Németországban 2 éve 2 hónapja #24589

• laila7
  • laila7 profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc fórumozó
sziasztok bocs hogy én is kérdezek, decemberben utazunk ki németországba, a férjem fog dolgozni eü.ben én gyesen vagyok a kicsivel aki másfél éves, szoval a kérdés ha itthon bejelentett állandó lakcimmel rendelkezem akkor kin ideiglenese lakcimet kapok? és azzal igényelhető családipótlék? vagy hogyan működik mo-i állandó lakcimmel? köszönöm a segitséget. ja és a kisgyerek után gondolom csp-on kivul más nem jár mert nem ott dolgoztam a születés előtt, jol gondolom?

Családi pótlék Németországban 2 éve 2 hónapja #24597

• Hugica
  • Hugica profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc fórumozó
Sziasztok!
Egy olyan kerdesem lenne hogy a Kinderzuschlag igenylö forma nyomtatvany nincs meg valahol magyara forditva mert sajna nem beszelünk olyan jol nemetül es a google fordito nem igazan jol fordit.
Utolsó szerkesztés: 2 éve 2 hónapja Írta: Gergoo. Indoklás: Moderálás