Magán betegbiztosítás

Több
13 éve 5 napja #4104 Írta: Judyth
Judyth válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Még annyi lemaradt, hogy állami vagy magán biztosítót ajánlotok? Mik az előnyök és a hátárnyok?
Látom, hogy már jött 3 válasz a kérdésemre, de nem találom, hogy hol nézhetném meg. Köszi a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 napja - 13 éve 1 napja #4177 Írta: elapadrina
elapadrina válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Judyth,
Ha a párod dolgozik és összeházasodtok akkor a családi biztosításban te is benne lennél az állami biztosítonál. Ez lenne valószinüleg a legolcsóbb megoldás. Ha viszont csak együtt éltek akkor két külön privát biztosítással jobban járnátok ha már dolgozol te is, addig meg megpróbálhatod a redukált havi részletett fizetni az államinál vagy pedig találsz egy jó tarifát egy privátnál - itt a tarifák függnek a kortól meg az egészségi állapottól.
Kellemes Majálist!
Ela
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Judyth

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gaboka
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4695 Írta: gaboka
gaboka válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Üdv mindenkinek!
Tud-e valaki segíteni abban, hogy az állami vagy a privát betegbiztosítással járunk- jobban? Most állami van, de esetleg váltanánk: háromtagú család vagyunk. Mik az előnyei, illetve hátrányai a két típusnak?
előre is köszi a tanácsokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4703 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Amennyiben valaki alkalmazottként dolgozik, csak abban az esetben köthet privát betegbiztosítást, ha a jövedelme egy bizonyos összegnél magasabb. Ez a bizonyos összeg jelenleg évi 49.950 Euro bruttó.
Azon munkavállalók, akiknek ennél kevesebbett keresnek, csak az állami biztosítások közül válogathatnak.

Az állami biztosítás nagy elönye, hogy a munkaviszonnyal nem rendelkezö családtagok is igénybe vehetik a szolgáltatásokat.
Hátránya, hogy a biztosítási tagdíj mértéke jövedelemfüggö.

A privát biztosítást csak egészséges emberek részére kötik meg.
Aki pl. eltitkolja meglévö betegségét, annak nem jár az ellátás.
Privát biztosítást csak azok köthetnek, akik az elöbb említett összegnél jobban keresnek, illetve a vállalkozók.
Privát biztosítás esetén a tagdij nem a jövedelemtöl, hanem a biztosított személy életkorától, nemétöl, és az igényelni kívánt szolgáltatásoktól függ.
Ez utóbbi alatt a következöket kell érteni,
- van-e önrész a biztosításban,
- kórházi tartózkodásnál igényel-e a biztosított egy ágyas szobát,
- mütét esetén kéri-e a biztosított, hogy személyesen a proffesszor
lássa el, (vagy megelégszik-e azzal, ha a portás müti:))

Mivel a privát betegbiztosítás nem jövedelemfüggö, viszont minden egyes családtagra külön meg kell kötni, ezért leginkább az egyedülállóaknál jelent megtakarítást. Minél nagyobb a család létszáma, annál kevésbe éri meg.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, elapadrina, Judyth, gaboka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4707 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Amit meg hallottam a nemet kollegaktol es esetleg hasznos lehet.. De ez fenntartassal kezelendo, mert kollegak mondtak es nem szakember. Nem feltetlenul friss infok..

-Az allamibol a privatba valtasnal legalabb 1 evet el kell tolteni az allami rendszerben es csak utana lehet valtani.
-Visszalepes az allami rendszerbe alapbol nincs. BAr erre mondtak par kivetelt, pl. tartos jovedelemkieses, csokkenes.
-Noknek altalaban dragabb a privat biztositas.
-Csaladon belul a szulok egyik tagjanak lehet akar allami biztositasa is, de ilyenkor a gyerekeket a privatban kell biztositani.
-Emellett meg ilyen jovedelem mellett olcsobb a privat es jobb a szolgaltatas szerintuk.
-Hatranykent mondtak, hogy idosebb korban jelentosen emelkedhet a dijfizetes merteke, de osszessegeben olcsobb szerintuk.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4865 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Sziasztok!

Ide is leírom a helyzetemet, hátha valaki érdemben hozzá tudna szólni, hogy ez így jó, nem jó, értem ezalatt, hogy törvényes vagy nem, vagy van-e valakinek ötlete, hogy mit kellene tennem.
Előre is elnézést, hosszú leszek, de minden tényt szeretnék leírni.

2010 augusztusáig Magyarországon dolgoztam, ezáltal ott is voltam biztosított.
A munkaviszonyom megszűntetése után magamnak kezdtem el fizetni a tb járulékot, a havi 5100 Ft-ot, van EU betegbiztosítási kártyám.
2010 augusztusában költöztem Németországba, otthon megtartottam a lakcímemet, úgy vagyok most bejelentve, hogy átmenetileg külföldön tartózkodom.
Itt Németországban van lakcímem, a Freizügigskeitbescheiniginghoz elég volt az EU betegbiztosítási kártya bemutatása.
Egyelőre nem dolgozom, most fejeztem be a 7 hónapos integrációs tanfolyamot, és kb. még 5 hónapig nyelviskolába fogok majd járni augusztustól. Így jövedelmem sincs.
Utána, ha találok munkát, ez a kérdés már meg fog oldódni a biztosítással kapcsolatban, de addig is jó lenne tudni, hogy mi is a helyzet...

Német férjem van, akinek privát biztosítása van az Allianznál. Ebbe sajnos valóban nem vonható be családtag, így külön kellett volna kötnünk biztosítást számomra, úgy döntöttünk nekem is megpróbálunk privát biztosítást kötni.
Azóta is szidom az üzletkötőt, mert már a papírok kitöltésekor kellett volna, hogy tudja, nem lehetek privát biztosított, mivel van egy krónikus szembetegségem, ami ugyan 20 éve nem romlik, de mégis rizikó...
A kalkulált havidíj kb. 420 euró lett volna (a férjem kb. 400 eurót fizet havonta), ami igen magas, de végül mindegy volt, mert persze visszautasítottak a szembetegség miatt, nem lehetek privát biztosított (az üzletkötő megspórolhatta volna nekünk azt a pár száz eurót, amit a biztosítás megkötéséhez szükséges, fogászati, háziorvosi, laborvizsgálatokra költöttünk...).

Ekkor az ÁOK-nál próbálkoztuk.
Mivel házasok vagyunk, a férjem jövedelmének a felét veszik alapul a havidíjam kalkulálásához, 430 euró lett volna a havidíjam.
Sajnos amíg egy fizetésből élünk, nem engedhetjük meg magunknak, hogy havi ~830 eurót költsünk csak betegbiztosításra (ugye csak a férjem bruttó fizetését vették alapul, azt nem, hogy ebből fixen mennyit kell pluszba havonta kifizetni, és mi marad valójában megélni...)

Ekkor úgy döntöttünk, hogy egyelőre nem kötünk biztosítást, majd ha lesz munkám, addig marad az EU-s betegbiztosítási kártya. Hogy biztosra menjünk, felhívtuk Bonnban az illetékes szervet, DVKA - Deutsche Verbindungsstelle Krankenversicherung - Ausland, vázoltuk a helyzetünket. Elmondták, hogy hogyan működik az EU-s kártya mire számítsunk, és hogy ez így működhet, persze nem a végtelenségig.

Nyilván én is örülnék, ha minél hamaabb lenne német biztosításom, mert így azért nem érzi magát biztonságban az ember, és az se kényelmes, hogy a 3-4 havonta esedékes szemészeti kontrollvizsgálataimat pl. mindig otthon kell megoldani, ugyanígy a szűrővizsgálatokat stb... Na és mi van, ha beteg lesz az ember, nem egy náthára gondolok, vagy kivizsgálásra szorul...

Köszönöm előre is, ha valaki ír valami hasznosat! És nem csak véleményt, hanem tények kellenének.
Vannak akik azt írták, hogy ez így nem jó, nem törvényes, kellene, hogy legyen német biztosításom, de sajnos mikor visszakérdezek konkrét dolgokra, akkor már sose jön válasz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!