Magán betegbiztosítás

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4879 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia!
Nem vagyok szakertö, akit keresel, de ha erdekel egy kis reszeröl a problemadnak leirom a velemenyemet. Mi nemreg megkerdeztük a tartomanyi - Thüringen - KV-t ( Kassenärzliche Vereinigung) arrol, mire jogosit az Eu kartya. Igen, ideiglenes itt tartozkodasnal jogosit az orvosilag szükseges ellatasokra. Azokra, amiket meg kell oldani relative sürgösen. Es termeszetesen az, hogy mi tartozik ebbe a körbe, reszben az ellato orvostol is függ. Azert irtam, hogy reszben, mert pl ha van egy vakbelgyulladasod, akkor azt el kell latni, nem kerdes. De ha mondjuk magas a vernyomasod, akkor az orvosok többsege csak a legkisebb csomagolasu gyogyszert irja fel.
Ahhoz nem tudok hozzaszolni, hogy mi szamit ideiglenesnek, es ki szabja meg, hogy honnantol szamit a 3 honap. Mert barmikor lehet mondani, hogy otthon voltal (autoval megjarhato par nap alatt) es visszajöttel ismet ideiglenesen. Fontos az ideiglenes.
A Reiseversicherung: ez orvosi szempontbol jobb, mert ha jol tudom, az privatnak szamit, tehat szamlat kapsz, amit aztan a biztosito kifizet. Vagy nem, mert Reiseversicherungnal is csak az akut betegsegeket lehet ellatni, gondolom.
Ha kiszamolod, hogy 3-4 havonta haza kell menni a szemeszet miatt, nem biztos, hogy olcsobb ez, mint itt fizetni egy biztositast. En a helyedben több helyröl kernek ajanlatot, es esetleg egy velemenyt a kezelöorvosodtol, hogy a szemeszeti betegseged nem romlott az utobbi sok evben, es mi varhato ezzel kapcsolatban.
Ha a ferjed keresete nem sok, es Neked nincs jövedelmed, lehet, hogy kaphattok valamilyen segiteseget. Erdemes utananezni ennek is, mert maguktol biztosan nem ajanljak fel.
A privat biztositasnal fontos az is, hogy pl a gyogyszernek hany %-at fizetik, ugyanigy mennyit es mennyi idönkent fizetnek pl. szemüvegre, stb...
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4881 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Kedves Éva!

Köszönöm, természetesen érdekel amit írsz, mert a tapasztalat is sokat számít.

A 3-4 havonta haza utazás nem szempont, nem a szemészet miatt megyek haza, hanem a családom miatt is haza mennék ennyiszer. A szüleimhez, hugomhoz, barátaimhoz... Az, hogy mellékesen beugrok a szemészetre, nem okoz problámát (csak annyiból kényelmetlen, hogy a szemészet Pesten van, a családom vidéken, így útba kell Pestet ejtenem, de ez csak kényelmetlenség, nem igazi gond).

Az érdekes, amit felvetettél az "ideiglenes"-sel kapcsolatban, nekem ez eddig eszembe se jutott, hogy pl. egy haza utazás meg is szakíthatja az itt tartózkodást...
Várom most a választ az Eu vonaltól, hogy mi is az ideiglenes...

A lényeg nekem, hogy sürgősségi esetben ellássanak, a többit meg lehet azért oldani átmenetileg, amíg nem lesz munkám.
A szembetegségem olyan jellegű, kiszámíthatatlan (glaukomám van, ami magas szemnyomást jelent), még ha az elmúlt 20 évben jól karbantartható is volt, ami miatt biztos, hogy minden privát visszautasítana, valóban rizikós vagyok. Ezért nem is próbálkoztunk máshol az Allianz után.
Az államiban meg nem szempont a szembetegségem, ott csak a férjem fizetését veszik alapul a havidíjamhoz, így abban sem lenne különbség.

A férjem bruttó keresete gyanítom ahhoz sajnos sok, hogy bármi támogatást kapjunk... Bár egy kérdést megérne az illetékesek felé.

Ez nem a ki mennyiből él havonta topic, de azért kicsit offolok...

Hiába magas a férjem bruttója, ami alapján kalkulálják a járulékomat, abból nettó lesz, abból meg lejönnek az állandó kiadások és mire mindent kifizetünk (csak a gyerektartás 950 euro 2 gyerekre, aztán férjem egészségbiztosítása ~ 400 euro, plusz lakbér, rezsi, számlák...) kb. 1600 euro marad kettőnknek (élelemre, ruházkodásra, szórakozásra, váratlan kiadásokra). Ugye ha fizetnénk az egészségbiztosításom, akkor ez csak 1200 euro lenne.
Amire még mindig azt mondom, hogy meg lehet belőle 2 embernek élni (bár a férjem exfelesége nemrég világosított fel, hogy nehogy azt higgyük, hogy 2 gyerekre, 8 és 11 évesek, havi 1900 euro elég... No komment...)

Csakhogy mindig vannak plusz kiadások is, és akkor az az 1200 euro már nem is lenne olyan sok... Mikor kiköltöztem, a férjemnek volt még egy havi 650 eurós hitele is, szerencsére közben annak vége, már csak 3 hónap volt belőle miután kijöttem.
Vagy most éppen költözünk a férjem munkája miatt, és máshogy nem tudtuk megoldani, 3 hónapig mindkét helyen fizetnünk kell az albérletet, ami még minusz 400 euro havonta, akkor ha lenne egészségbiztosításom, 800 euro lenne a maradék...
Persze éhen nem halnánk, de 2 embernek havi 800 euro nem igen nyújt biztonságot (oké, ez csak 3 hónap a 2 lakás miatt, utána 1200 euro lenne, de sose lehet tudni mi jön még...)
És ilyenkor nem mindegy, hogy az ember hova teszi azt a plusz 430 eurot...
És ezért szeretném tudni, hogy muszáj-e fizetnem német biztosítást, mert ha nem, és megoldható EU betegbiztosítási kártyával is még egy ideig, amíg a nyelviskolába járok, és nincs munkám, akkor addig nem tennénk...
Persze a törvényes kereteket nem akarjuk átlépni, ha fizetni kell, akkor fizetjük, de az eddig kapott infóink alapján (OEP és DVKA), nem így tűnt, csak itt a fórumon sok ezzel ellentétes infót találtam, ezért kezdtem el értetlenkedni, és belemerülni a témába, illetve kérdezgetni...
Nem szeretném, ha később ebből prblémánk lenne, inkább most húzzuk akkor jobban össze magunkat, míg dolgozni nem kezdek. Rajta vagyok a nyelvtanuláson...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4882 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Astarta!

Megertem, ez valoban nem sok. Amikor kijöttünk, nekünk is nagyon nehez volt. Ugy volt, hogy oktobertöl tudok dolgozni, ehhez kepest februar lett belöle....az utolso idöben minden zsemlet meg kellett szamoljunk, amikor tudtam, haza jartam dolgozni. Most mar jobb, több, mint 2 eve dolgozom, es szerencsere van böven munka. Az elsö harom honapban nekem sem volt itt biztositasom (de van itt haziorvos ismerösöm), csak az Eu kartya, de mar a munka elött meg kellett kötni. Nekem is baj van a derekammal, nem romlott mar joideje, nem titkoltam el, megis kötöttek velem biztositast - privat vagyok. Azt javaslom, ne titkolj el semmit, amit meg lehet talalni, mert van ismerösöm, aki ezt tette, es most sehol sem kötnek vele biztositast.
Ha egyeb betegseged nincs, par honap talan kibirhato eu kartyaval. Ha van otthon is bejelentett lakcimed, akkor meg hihetö is, hogy ideiglenesen vagy itt. Ha megkerdezik, jo, ha tudsz egy datumot, hogy eppen meddig ( ez csak egy gondolat, semmi tapasztalatom ezzel).
Amit leirtal, aszerint a relative jio fizetesböl eleg keves marad. De minden kiadasotok legalis kiadas, a gyerektartas is. Ha nem kertek, biztosan nem fogtok kapni.Ha kertek, legfeljebb nem kaptok, vagy kevesebbet. Szerintem probaljatok meg. Es: az is egy lehetöseg, hogy Te is kersz. Hiszen Neked nincs beveteled, lehet, hogy Te is kapnal valami tamogatast.
A lakas: probaljatok meg Nachmietert keresni., Egy hirdetest a helyi ujsagban talan meger.
Es ha Te alkalmazott leszel, akkor lesz biztositasod is. Erre talan mar egy reszmunkaidö is eleg. Nem vagyok biztos benne,de azt hiszem, hogy heti 15 ora mar ad teljes jogu biztositast.
A gyerektartashoz nemigen tudok hozzaszolni, biztos meg van szabva hany %-ot kell fizetni. De talan az anyjanak is hozza kellene jarulnia a neveleshez, vagy nem? De abban biztos vagyok, hogy barmilyenek is a törvenyek, Ti sem halhattok ehen.
Sok sikert:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4883 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szia Éva!

Nem, eszembe se jutna eltitkolni a szembetegségemet, ahhoz ez komoly betegség. 20 éve élek vele, 14 voltam mikor kiderült, egyik szememet később megoperálták, a másikba napi szinten reggel-este szemcsepp... Ha szerencsém van, életem végéig, ha nem, akkor azt is meg kell majd, hogy operálják, de egyelőre erről nincs szó, remélem nem is lesz, a szemcsepp működik.
Szerencsém van, a látásom nem romlik, szemüvegem sincs. De 3-4 havonta kell kontrollra járnom. Olyasmi ez, mint a cukorbetegség, nem gyógyítható, de karban tartható.

Ideiglenes tartózkodás végének a nyelvtanfolyam végét mondanám, ha kérdeznék. Utána már úgyis remélem megoldódik a probléma, nem vagyok válogatós, elmegyek egy Mekibe is akár dolgozni ha kell, amíg nem találok rendes munkát. Van egy ápolónői diplomám is, nem tudom mire lesz elég tapasztalat hiányában, az elmúlt 8 évben nem ezt csináltam, előtte is csak 2 évig. Meglátjuk.
Otthon nagyon jó munkám volt az elmúlt 8 évben, de 4 év távkapcsolat után döntenem kellett, és a páromat választottam, nem volt kérdéses. :) Ő is feladott volna mindent értem, és jött volna Magyarországra, de hát annak mi értelme lett volna... :D Lehet, hogy most kicsit nehéz, de hosszú távon biztosan jobb lesz itt.
Ha lesz munkám, és állami egészségbiztosításom, ez lesz a férjemnek is az egyetlen esélye, hogy visszalépjen a privátból az államiba, egyébként ugye nincs visszalépés. Ezt meg is fogja tenni majd akkor.

A férjemet sokszor noszogatnom kell, hogy csináljunk valamit, mert ha meg se próbáljuk, akkor ugye... Ezért is nem néztünk eddig támogatásnak se utána, mert azt mondta, hogy felesleges, úgyse... De most a sarkamra állok, hátha... :) Még év végéig valahogy ki kell húzni, illetve meg kell oldani ezt a biztosítás dolgot, addig tartanak a nyelvtanfolyamok.

Sajnos a Nachmieter nem megoldás az esetünkben, de köszönöm az ötletet. Az első hónapban a bonni, a másik 2 hónapban a lipcsei lakás az üres. Mindkettő csak bútorok nélkül lenne kiadható, mert saját bútoraink vannak, és azok jönnek velünk, ilyen rövid időre pedig biztosan senki nem bútorozna be egyik lakásba sem. Ráadásul a régi lakást kifestve kell visszaadnunk, és még van néhány dolog, ami lehetetlenné teszi az ötlet megvalósítását.

A gyerektartáshoz van egy táblázat, a gyerekek száma, kora, és a bruttó fizetés számít. 10 osztály van ezek alapján, a legmagasabb gyerektartást a 10-es kategória jelenti. A férjem a 7-es szerint fizet.
Az exfeleség belekalkulálta a maga részét is, ugye 950 eurót fizet a férjem, így lesz összesen 1900 euró egy hónapban a 2 gyerekre, ami szerinte nem elég. Plusz kapja a családi pótlékot, van egy jól fizető tanári állása is... De van, akinek semmi sem elég...

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4886 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Szio Éva

Olvastam a topik hozzászolásodat.
Tudod én két éve járok ki németországba és tavaly január ota élek kint.
Sok ismerősőm él kint és dolgozik ugy, hogy csak eu-s kártyája van, és még adot sem , és semmit nem fizetnek maguk után. Ez az egyik oldal.
Én is rendszeresen járok haza 2 honaponként :) igy én is csak eu-s kártyával rendelkezem "ideiglenesen";)
A tapasztalatom,: voltam orvosnál már 3szor elősszőr itt magyarországon csináltattam plasztikát és sajna korán utaztam ki németországba természetesen szétnyilt a sebem, elmentem az orvoshoz legelősszőr természetesen 10 eurot kértek, aztán az eus-kártyát.és felirt mindenfélét és kész.
Aztán beteg voltam megfáztam és ugyanugy jártam.

Most épp tegnap elkellett mennem ,a egészségügyi vizsgálatra vagy minek nevezzem, a éttermi munkához. Most az orvos már el sem kérte az eus kártyát.;)
Nekem ez a tapasztalatom a kátyával kapcsolatban, hogy ugyanugy viszonyulnak hozzá mint ha biztositásom lenne, mert talán az első esetben mikor orvoshoz mentem akkor sürgősséginek mondhato lett volna, de kibirtam volna ha magyarországra vissza megyek kezeltetni a sebet;)
de másik esetben nem, szerintem ez az orvos hozzá állása is sokat függ.

Most hogy elkezdtem dolgozni, most kezdem el nézegetni hová kellene
belépni, a biztositohoz, de még most is magyarországon fizetem a tb-t
Itt nézegetem a forumon, hogy melyik lenne olcsobb, mert nekem fogalmam sincs még hová kellene belépni. párom magánbiztositonál van, és sokat fizet természetesen.Mikor AOK-ot mondtam neki azt mondta az a legrosszabb, itt viszont a forumon dicsérik, ugy hogy most tanácstalan vagyok evvel kapcsolatban.
Ugy hogy szerintem az eus- kártyát mindenki maga tudja eldőnteni, hogy használja vagy nem használja., mert sajnos eu-s tőrvény még evvel kapcsolatban nem egyértelmü és háll Istennek sok a kiskapu benne .:P
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4887 Írta: Judyth
Judyth válaszolt a következő témában: Magán betegbiztosítás

Sziasztok!

A férjemmel hamarosan kiköltözünk Németországba. Neki lesz munkája, én pedig tanfolyamra fogok járni. Állami biztosítást fogunk kötni. A kérdésem az lenne, hogy Ti ugyanúgy fizetitek itthon a TB-t ezután is, vagy ha hazamentek Magyarországra, akkor külön utasbiztosítást köttök? Van nekünk is EU-s biztosítási kártyánk. Úgy gondoljuk, hogy felesleges itthonra fizetni a TB-t, mert csak 2-4 havonta fogunk hazajárni.
Előre is köszi a tanácsokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!