Minijob és betegbiztositás

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7661 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

diablonia írta: Sziasztok!

Két kérdést szeretnék feltenni, remélem vki tud segíteni.
Az egyik az volna hogy mi van olyan esetben ha két 400 euros munkát vállalok el? Az hogyan adózik? (a két munka lenne heti 20 óra összesen)
A másik pedig hogy ha a VHS-hez szeretnék menni tanfolyamra, de mondjuk tegyük fel van egy 400-as munkám, akkor a kedvezményre már nem vagyok jogosult?

előre is köszönöm a választ
Üdv
Zsu


Szia diablonia!

Elvállalhatsz 2 400 eurós munkát.Nem az óraszámtól függ, hanem a keresetedtől, hogy adóznod kell-e utána vagy nem. Tehát, ha az össz. kereseted nem haladja meg a 400 eurót, akkor nem kell adóznod. Ha többre jön ki havonta, akkor adót kell fizetned a 400 eurón felüli összeg után.

A vhs-nél akkor kapsz kedvezményt, ha vmilyen segélyt kapsz az államtól: arbeitslosengeld 2-t,vagy sozilahilfe-t . Akkor az állam fizeti neked az egész tanfolyamot, de ahhoz, hogy fizessék, külön nyomtatványon kell kérned és a segélyről szóló igazolás másolatát el kell küldenek nekik.
Ha nem kapsz állami kedvezményt , akkor neked kell 1 eurót óránként fizetned, DE ha sikeresen levizsgázol a nylevtanfolyam végén , akkor a befizetett összeg felét visszatérítik neked.
Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7662 Írta: manoka
manoka válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Bella!
Én elvégeztem VHS sulit és sikeresen.Óránként fizettem 1 eurot.Hol lehet visszaigényelni a befizetés felét?Erről én nem hallottam.
Köszönöm előre is a válaszodat!
Szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7664 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szio diablonia

Én is egy 400 euros állásban dolgozom, és probáltam még egyet elvállalni ,de nem sikerült rengeteg ilyen állás hirdetés van, és azzonnal igent mondtak, de ahogy elmondtam,hogy már egyben dolgozom azzonnal visszakoztak,mert ki kell nekik is fizetni 21%-ot adot , igy aztán sajna nem sikerült. :blush: eddig még.
Lehet ha valaki magánvállalkozo akkor másként mükődik azt nem tudom. :sick:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7702 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

sziasztok!
Találtam 400 euros állást, de kérnek tőlem Lohnsteuerkarte -t meg sozialversicherungsnummer -t Mitgliedbescheinigung der Krankenkasse és Belehrung gemäß 43 Infektionsschutzgesetz , az problémám hogy ameddig nem kapok id nummert addig addig nincs adókártyám. Ameddig nincs teljes munkaidőre szerződésem nem kapok versicherungs nummert
Kinek mi a tapasztalata? Ti ezt hogy oldottátok meg?
Üdv mindenkinek, kellemes hétvégét
Tizy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7731 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Tizy!

Az adóügyi azonosító számot (Steueridentifikationsnummer) nekünk az adóhatóság a lakcímbejelentés után néhány héttel automatikusan megküldte. Az alábbi hivatalos honlapon viszont azt írják, hogy az utóbbi idöben csak nagy késéssel tudják ezeket postázni. Emiatt lehet, hogy nem fogod ezt mostanában kézhez kapni, de elméletileg ez nem baj, mert az adóhatóság ismeri ezt a számot, akkoris, ha nem küldték ki azt neked. ;)

www.steuerliches-info-center.de/DE/Aufga...ionsnummer_node.html

Az adókártyát (Lohnsteuerkarte) enélkül az azonosító szám nélkül is kiadja a hivatal, bár a kérelmezö lapon van olyan kérdés, ahol pont ezt a számot kellene beírnod. Viszont ennek hiányában is mennie kell a dolognak, hiszen ahogy itt írják: „..Ihren Antrag auf Ausstellung einer Bescheinigung für den Lohnsteuerabzug 2011 (Ersatzbescheinigung) können Sie auch ohne IdNr bei Ihrem Finanzamt einreichen. Ihre IdNr ist Ihrem Finanzamt bekannt.“

A betegbiztosítással kicsit nehezebb a dolog, mert a minijob egy olyan munkaviszony, ami alapján nem leszel automatikusan tagja az állami betegbiztosításnak. Nem adózol, nem vonják a betegségbiztosítási járulékot a fizetésedböl, munkaadód viszonylag kevés járulekot fizet utánad, ezzel szemben nincs betegbiztosításod ennek a munkaviszonynak az alapján. Tehát erröl magadnak kell gondoskodnod, vagy úgy, hogy önkéntes tagja leszel valamelyik állami betegbiztosítónak (freiwillige Mitgliedschaft), vagy privát betegbiztosítást kötsz. Sajnos egyik sem olcsó megoldás, és ha csak ez a 400 eurós munkád van, akkor annak egy jó része rámegy a betegbiztosítási díjra.

Igazából szerintem csak az lenne a megoldás, ha alkalmazotti munkaviszonyban találnál munkát, nem Minijob-ot végeznél, bár tudom, hogy könnyü ezt mondani. Csak az a baj, hogy máskülönben lehet, hogy ez az egész nagyon nem fogja megérni neked anyagilag… :(
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tizy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7774 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Julianna!

Épp azért nem éri meg nekem sem minijobot vállalni a nyelvtanfolyamom mellé, amit írtál.
400 eurót keresnék vele, míg az ÁOK kiszámolta, a havi betegbiztosításom kb. ugyanennyi lenne. :-O (mert addig, amíg 400 euróig keresek, ugyanúgy, mint amikor semmi jövedelmem nincs, továbbra is a férjem keresetének felét veszik alapul a havi biztosítási díjam kalkulálásánál, amivel viszont épp kb. 400 euróra jön ki).
Így sajnos amíg nem tudok teljes állást vállalni, se német betegbiztosítás, se minijob...

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!