Minijob és betegbiztositás

Több
12 éve 7 hónapja #7810 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Maya!

Gondolom ez nekem szólt, mivel azt írtam, hogy a B2 nyelvvizsgát kihagyva, pár hónap múlva inkább egy C1 nyelvviszgát csinálnék meg.
Tisztában vagyok vele, hogy mennyire könnyű vagy nem könnyű egy C1 nyelvvizsga.
De szó sem volt róla, hogy ki akarnám hagyni a B2 vagy a C1 tanfolyamot a C1 vizsga előtt.

A B2 tanfolyamra épp most járok. És a kérdés az volt, hogy a végén csináljak-e B2 nyelvvizsgát.
Mert feleslegesen minek fizessen az ember érte és stresszelje magát, ha utána úgyis mennék C1 tanfolyamra, és C1 vizsgát letenni.
De ha a papír miatt muszáj, mert az ápolónői munkához kérik, és én erre voltam kíváncsi, hogy kérik-e, akkor elmegyek B2 vizsgát is megcsinálni természetesen, hogy közben már munkát tudjak vállalni.
Munkához lehet elég lenne a B2, és én nem akarok egyetemen tanulni, tehát nem igazán van szükségem C1-re, de abban igaza van a tanárunknak, hogy ártani nem árt, ha minél magasabb szintű a tudás.

Májusban csináltam meg a B1-et, közben voltam egy B1+ Brückenkurson, míg vártam, hogy elkezdődjön a B2 tanfolyam. Most a B2 elején volt egy nyelvtani teszt, egy diktálás és email írás, plusz nyilván beszélgetett a tanár velünk, ami után a tanárnő javasolta (rajtam kívül még 2 embernek a 16 fős csoportban), hogy hagyjuk ki a B2 tanfolyamot, és menjünk egyből C1 tanfolyamra. Gondolom a tanároknak is van tapasztalata ebben, hogy ki van a megfelelő szintű tanfolyamon és ki nem...
Ettől függetlenül maradtam a B2 tanfolyamon, mert én is úgy érzem, hogy az, amit az ember megtanul, meg is kell, hogy "érjen", amihez pedig idő kell. A szókincs sem fejlődik egyik-napról a másikra.
Voltak csoporttársaim, akik a B1 után rögtön mentek a B2 tanfolyamra, ami 2 hónapig tartott. Én nem hiszem, hogy 2 hónap alatt el lehet jutni B1 szintről B2-re.
Nekem ugyanerre 7 hónapom van (költözés miatt csúsztam 4 hónapot a tanfolyamkezdéssel, amit nem is bánok, illetve itt nem 2, hanem 3 hónapos a B2 tanfolyam), decemberben fejeződik be a B2 tanfolyamom.
Utána úgy tervezem, hogy februárban elkezdeném a 3 hónapos C1 tanfolyamot, gondolom akkor kezdődik majd megint a VHS-ban, és akkor úgy májusra esne, amikor megpróbálhatnék egy C1 nyelvvizsgát.
Akkor már 3 hónap híján 2 éve leszek Németországban, egy német férjjel (már kezdjük hanaygolni az angolt végre :)), egy végigcsinált 7 hónapos integrációs tanfolyammal, a végén B1 nyelvvizsgával, egy 4 hetes B1+ Brückenkurssal, egy 3 hónapos B2 tanfolyammal, meg elvileg egy 3 hónapos C1 tanfolyammal. Ha minden jól megy, akkor janártól közben már dolgozni is szeretnék, ami még több gyakorlásra adhat lehetőséget.
Szerinted ez így nem lehet elég egy C1 nyelvvizsgához? Én bízom magamban, szerintem elég lehet... Azt senki nem mondta, hogy egyszerű vagy könnyű. Ebben egyet értünk. :)

Úgy emlékszem azt olvastam, hogy te most C1 tanfolyamra jársz. Gondolom akkor előtte jártál B2 tanfolyamra is. Csináltál a végén B2 nyelvviszgát vagy rögtön mentél C1 tanfolyamra és majd csak C1-et szeretnél csinálni?

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7812 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Eva!

Igen, eddig én is így gondolkodtam. :) Valószínűleg nem lesz szükségem C1-re, egyetemen biztosan nem fogok már tanulni.
Csak annyira belelkesültem a B2 tanfolyamon, meg ismét előtört a javíthatatlan maximalizmusom, hogy úgy döntöttem nem állok meg, szeretném a nyelvet tovább tanulni iskolai keretek között is, és elmenni a végsőkig, ami a C1 nyelvvizsga.
Persze ha közben találok munkát, akkor lehet elég lesz megbírkóznom azzal, és nem a C1 nyelvvizsgán fog járni az eszem.
Egyelőre az a terv amit leírtam Mayának, de az élet közbeszólhat. :)

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7815 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Anita,

Sok sikert! Valoszinüleg sikerülni fog.
Ne haragudj, hogy megkerdezem, de hogy allsz a szakmai nyelvvel? Es ha lesz munkad, menni fog a nemet betegellatas?
Mert nagyon fontos a nyelvtudas, de a munkahoz a szakmai is kell.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 hónapja #7820 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Anita.

Én végigcsináltam a B1, B2-est is tanfolyammal, a végén nyelvvizsgával (Note 2 ami itt "jó"-nak felel meg), és most kezdem a C1-est október 5.-étől a VHS-nél. Igen kedvező áron van, 2x hetente esténként.
Én is nagyon gondolkodtam rajta, hogy inkább angolra vagy franciára váltok át, mert azok is nagyon jól jönnének egy túristákkal tele vidéken a francia határnál. (az üzletben, ahol dolgozom, senki sem beszél franciául..) Sok munkahelyen kifejezetten elvárják erre felé még az oroszt is, mert rengeteg van belőlük. Külön ingatlanos cégek és egyéb vállalkozások jöttek létre a dúsgazdag oroszok igényeinek kielégítésére.)
Visszatérve a témához, én ajánlom a B2-es nyelvizsga lerakását, hiába 150euróba kerül, mert evvel szinte gyakorlatot szerzel a C1-eshez, már tudod, hogy hogy fog lezajlani, nem leszel annyira zavarban, stb.
Szerintem kell a C1-es is(most nem a papírra gondolok, hanem a mögötte levő tudásra, ha már itt élünk, és be akarunk illeszkedni ebbe a társadalomba)
Minden jót, sok sikert. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7832 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Maya!

Nálunk Bonnban a VHS-nél 366 euro a B2 és a C1 tanfolyam is, mindkettő 3 hónapos, és hetente 3x van oktatás, van délelőtti és esti is.
Nekem az angol megy, ennek a hátulütője volt, mivel a férjem is beszéli és így angolul jól megértjük egymást, hogy csak nagy küzdelmek árán bírom rávenni, hogy német létére németül beszéljen hozzám. Neki ugyanígy küzdenie kell velem, hogy ne angolul, hanem németül beszéljek hozzá... Hiába, 5 év alatt azt szoktuk meg.
Még körbejároma témát munkaadói oldalról is, Arbeitsamt vagy valami közvetítők, de akkor lehet végül elgondolkodom egy B2 vizsgán is januárban.

Köszönöm, és neked is sok sikert!
Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7833 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Minijob és betegbiztositás

Szia Éva!

Semmi gond, hogy megkérdezed.
Még az elején mikor elkezdtem ide írogatni, leírtam, hogy alapvetően majdnem mindegy mit, csak majd dolgozni szeretnék.
Van egy ápolónői diplomám, de összesen 2 évet dolgoztam vele (gyerekneurológián), és az is már 10 éve volt. Tehát szakmailag nincs sok minden mögöttem... (főiskola előtt meg gimnáziumba jártam, tehát még eü. szakközépiskola sem jön pluszban hozzá)
Szerettem nagyon, de már akkor látszottak a problémák, és még időben elmenekültem... Persze ennek most a hátulütője, hogy ugyan van egy diplomám, de szinte semmi munkatapasztalat.
De ha valakinek kellek így, akkor itt visszamennék akár az egészségügybe is dolgozni, de nem ragaszkodom feltétlenül ehhez, sőt.
Valaki írta itt, hogy elég nagy a hiány ápolónőkben, így még ezzel a kevés tapasztalattal is lehet esélyem az eredeti szakmámban elhelyezkedni.
Ezért honosíttatom a diplomámat, hogy ha úgy alakul, akkor már meglegyen.
Viszont mivel nem tudom előre, hogy lesz-e esélyem így ebben a szakmában elhelyezkedni, eddig nagy energiát nem fordítottam a szakmai nyelvre. Ez így nyilván kicsit ördögi kör...
Épp a kevés tapasztalat miatt nem preferálom én magam sem, hogy az eü.-ben dolgozzak, persze idővel visszarázódik és belejön az ember, ha esélyt kap, de ha találok mást, ami jó lehet, akkor maradok annál. Eü. akkor jön szóba, ha mást nem találok, és ott viszont lenne valami lehetőség.
December közepén fejeződik be a nyelvtanfolyamom, október második felében már szeretnék lépni, hogy jövő év elejétől esetleg már dolgozhassak valamit. Van több helyen is "Migrationsberatung", gondolom ők majd tudnak segíteni, hogy merre inuljak el munkakeresés kapcsán, és mire lesz esélyem.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!