Fekete munka?

Több
12 éve 3 hónapja #11087 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fekete munka?

DECOTEXT írta:

zwacki írta: - lakcím bejelentés nélkül végezhető-e munka
- érvényes-e a szóban megállapodott szerződés ( több tanú)Nagy László

Kedves Laci! Te magad megválaszoltad a kérdéseidet! Lakcim bejelentés nélkül garantáltan feketén dolgoztál, pláne ha nincs irásosos szerzödéset csak "tanuid".

Félreértetted. Van neki egy "alapszerződése", Ő a szóban megállapodott dolgokat hiányolja, nyilvánvalóan esélye nincs de keresi azokat a pontokat ahol ellentmondásba vagy törvénybe ütközőt találhat (szerintem nem fog) vagy ha mégis, hát jó kis harc kezdődhet borítékolható eredménnyel és jókora ráfordítással gyakorlatilag centekért.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11091 Írta: zwacki
zwacki válaszolt a következő témában: Fekete munka?

Tisztelt DECOTEXT!

Volt munkaszerződésem és TB bejelentésem, tehát nem utólag akarok okos lenni hanem csak a megállapodott( szóbeli és írásbeli) járandóságaimhoz hozzájutni!
sajnos már ott tartok, hogy se fűtésem se villanyom nincs mert közel 3000 EUR-t nem fizetett ki munkáltatóm ami a szerződés alapján járna mindenféle pótlékok és egyebek nélkül!!!
És igen ha ezt nevezik túlzottan nagy hullámoknak, hogy ezen a Fórumon keresek segítőket akkor már megette a fene azt a nagy demokráciát!
vagy Németországban ugyanúgy nincs semmi joga a munkavállalónak mint itthon????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11094 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fekete munka?

Félreértetted. Van neki egy "alapszerződése", Ő a szóban megállapodott dolgokat hiányolja, nyilvánvalóan esélye nincs, de keresi azokat a pontokat ahol ellentmondásba vagy törvénybe ütközőt találhat (szerintem nem fog) vagy ha mégis, hát jó kis harc kezdődhet borítékolható eredménnyel és jókora ráfordítással gyakorlatilag centekért.

Ezért irtam neki, hogy legközelebb jöjjön ide ELÖTTE, s ne utána! Mindegy, hogy mit igértek, többe fog neki kerülni a leves mint a hús!!
:blink:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zwacki

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11095 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fekete munka?

zwacki írta: Volt munkaszerződésem és TB bejelentésem, tehát nem utólag akarok okos lenni hanem csak a megállapodott( szóbeli és írásbeli) járandóságaimhoz hozzájutni!
sajnos már ott tartok, hogy se fűtésem se villanyom nincs mert közel 3000 EUR-t nem fizetett ki munkáltatóm ami a szerződés alapján járna mindenféle pótlékok és egyebek nélkül!!!És igen ha ezt nevezik túlzottan nagy hullámoknak, hogy ezen a Fórumon keresek segítőket akkor már megette a fene azt a nagy demokráciát!vagy Németországban ugyanúgy nincs semmi joga a munkavállalónak mint itthon????

Természetesen nem az "itteni hullámokra" gondoltam"! Itt aki csak teheti segiteni fog, legalább is tanácsokkal! Ha volt szerzödésed, akkor fordulj egy ügyvédhez! Gondolom, van jogi biztositásod, igy ez nem lehet gond! A szóbeli igérteket felejtsd el, de a szerzödés szerinti fizetséged az jár! Demokrácia? Az mi? Egy helyen van demokracia: a temetöben! Itt a BRD-ben is mindenki egyforma, de sok sok ember "egyformább"!!!!
UI: elöttem azonban nagy rejtély, hogy hogyan tartozhat 3000 euróval a munkaadód?
Merem remélni, hogy csak 1 hónapról beszélünk (s nem dolgoztál bér nélkül további 2-3 hónapot), ezért nem értem, hogy miért nincs tartalékod? Ezt ecsetelnéd, hogy tisztán lássunk?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zwacki

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11096 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fekete munka?

zwacki írta: Tisztelt DECOTEXT!

Volt munkaszerződésem és TB bejelentésem, tehát nem utólag akarok okos lenni hanem csak a megállapodott( szóbeli és írásbeli) járandóságaimhoz hozzájutni!
sajnos már ott tartok, hogy se fűtésem se villanyom nincs mert közel 3000 EUR-t nem fizetett ki munkáltatóm ami a szerződés alapján járna mindenféle pótlékok és egyebek nélkül!!!
És igen ha ezt nevezik túlzottan nagy hullámoknak, hogy ezen a Fórumon keresek segítőket akkor már megette a fene azt a nagy demokráciát!
vagy Németországban ugyanúgy nincs semmi joga a munkavállalónak mint itthon????

Egész pontosan mit is akarsz az egészből kihozni? :unsure: Ez nem a demokráciáról szól hanem arról, hogy van egy konfliktusod a munkaadóddal amit vele kéne tisztázni szerintem. Van egy írásos szerződésed ami megint csak nem a demokráciával és az üggyel szorosan összefüggő dolog, na ennyid van. Ha az alapján mindent megkaptál, vége a történetnek, ha nem, irány a bíróság. A szóbeli dolgokból amit tudsz rakasd be a szerződésbe. A többiről a legjobb ha lemondasz. Jogi biztosításod van? Arbeitsamt és a BAG sem válaszol szerintem semilyen érdemi, áttörésnek számító információt, feltételezve, hogy tőlük is hasonló, törvényben illetve az interneten is másodpercek alatt megtalálható dolgot kérdeztél.
Nem a fekete munka tipikus esetéről van szó hiszen volt szerződésed de már ott gyanúsnak kellett volna, hogy legyen a dolog, hogy nettóban lett kifejezve a havi bér. Ezt csak a különböző kis okosságokkal tudja a munkaadó korrigálni neked, amik soha nem lesznek papíron és bármikor, ismétlem bármikor (akár ha rossz napja van és nem tetszik egy arcizom rándulásod neki) el is felejti azt és nem tudsz semmit tenni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zwacki

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!