Erfolgnetz GmbH információkérés

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8455 Írta: BAttila
BAttila válaszolt a következő témában: Erfolgnetz GmbH információkérés

Sajna, ma voltam én is. Szégyelhetik magukat! Szórakoznak az emberrel! :angry:
De nem adom fel, 2 hónapja folyamatosan küldözgetem az önéletrajzomat, eddig csak ígéretek...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8456 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Erfolgnetz GmbH információkérés

Miklós írta: ....Sajnos direktbe kintre nem megy, hiába értenék sok mindenhez, papírom nincs semmi hiányszakmáról, a nyeltudás meg csak gyenge alapszint..

Igy valóban rizikó a dolog! Szakma nélküliek vannak milliószámra s az anyanyelvük német!

Az itthoni hirdetések java része padig kamu. Csak azt nem értem meg, hogy mi a jó neki abba, hogy megkérdezi hol lakok, felhív Pestre beszélgetésre, utána többet nem tudom elérni.
Ha beszélgetőpartnerre vágyik, megtehetnénk a skype-n is, lényegesen olcsóbb, mint az utazgatás. Üdv.: Miklós

Dehogy ennek nagyon is nagy pszichológiai hatása van! "Nekem jól megy én hirdetek, s kelle a melós" majdnem ingyenes hirdetés a konkurenciával szemben!

A cég ahol dolgozom már 11. éve rendszeresen ad fel ilyen kamu hirdetéseket. Ennek nem az a lényege, hogy Te munkát kapj! Meghivnak, informálódnak, adnak egy kávét aztán köszönjük "majd jelentkezünk"..... ha nagyon jó vagy és tényleg kellhetsz, akkor esetleg felvesznek egy pár hónapos próbaidőre -olcsó munkaerő, felmondási idő nélkül-, s csak akkor leszel "kolega" ha tényleg csúcs vagy! Egyébként azért gondold át a helyzeted, mert valódi szakmunkás papirok nélkül lassan otthon sem lesz sehol esélyed!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8476 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Erfolgnetz GmbH információkérés

Kedves DCT !

Sajnos direktbe kintre nem megy, hiába értenék sok mindenhez, papírom nincs semmi hiányszakmáról, a nyeltudás meg csak gyenge alapszint.

Nem vagyok szakmanélküli, csak hiányszakmám nincs. ;)
A nyolcvanas években, ha még emlékszel rá, a képzés nem aszerint volt, hogy mi a kereslet ( bár ez most sem jellemző ) hanem nagyjából megsaccoltad, hogy mit szeretnél csinálni, elvégezted és utána dolgoztál. Nekem hivatalosan út-híd-műtárgyépítő és fenntartó szakközépiskolai érettségim van, ez a mai világban, ha nem lenne kemény a fedele, toiletpapírnak még talán jó lenne. Erre próbáltam célozni.

Kamu hirdetés: aki ki szeretne menni dolgozni, azoknak csak elenyésző hányada menne letelepedési szándékkal, a java része a kilátástalanságból menekülne. Különböző játékos kedvű hirdetőkre elkölteni per alkalom nagyjából egy heti kajapénzed, nem játék, és nem vicces.
Ja, és kávét sem kaptam. :laugh:
Na mindegy, ez már rég nem a topic témája. :blush:
Üdv.: Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8493 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Erfolgnetz GmbH információkérés

Miklós írta: Kedves DCT !Nem vagyok szakmanélküli, csak hiányszakmám nincs.

Kedves Miklós, mi az a szemedben, hogy "hiányszakma? Csak azért kérdezem, mert nekem három szakmám is van, de egy negyedikben dolgozom autodidaktaként. Jegyzem miért nem tanulsz valami mást, amit nagyon keresnek?Én áprilisban múltam 55, de még mindig tanulok ha kis időm van, s amikor csak lehet, járok tanfolyamra, s továbbképzésre.(Nem egyszer önerőből.)

A nyolcvanas években, ha még emlékszel rá, a képzés nem aszerint volt, hogy mi a kereslet (bár ez most sem jellemző) hanem nagyjából megsaccoltad, hogy mit szeretnél csinálni, elvégezted és utána dolgoztál.

Igen, a szocializmusban csináltak neked ott is helyet, ahol nem volt. Akkortájt én hegesző voltam s mindig volt munkám ott ahol akartam. Ma oda kell menni, ahol munka van és csak azt tudod csinálni ami profitot hoz. Olyan cégek amelyek nem gazdaságosak, nem maradnak a piacon, mert az állam nem támogatja ezeket!

Nekem hivatalosan út-híd-műtárgyépítő és fenntartó szakközépiskolai érettségim van, ez a mai világban, ha nem lenne kemény a fedele, toiletpapírnak még talán jó lenne. Erre próbáltam célozni.

Igen, talán ha egy kevés vizzel felpuhítanád akkor talán arra jó lenne! Ötletem az lenne, hogy nézz körül az ásatásokkal foglalkozó cégeknél. Archeolóogia. Persze csak akkor érdemes ha valóban nem sok pénzért akarsz dolgozni (rosszul fizető), mert ebben a szakmában azt hiszem a legértékesebb, a papir amire kinyomtatták az érettségidet! Ez gyakorlatilag semmi! Egy érettségi, még akkor sem ér semmit ha szakmásított!

Kamu hirdetés: aki ki szeretne menni dolgozni, azoknak csak elenyésző hányada menne letelepedési szándékkal, a java része a kilátástalanságból menekülne. Különböző játékos kedvű hirdetőkre elkölteni per alkalom nagyjából egy heti kajapénzed, nem játék, és nem vicces.

Persze, hogy nem vicces, de kit érdekel? Ez annyira magánügy, hogy el sem hiszed! A cégek hirdetnek mert ezzel a konkurenciának jelzik a helyzetüket. A legtöbb nem keres munkaerőt, s ez csak olcsó reklám! Hogy ez neked (vagy a potenciális pályázónak) létkérdés, azzal nem foglalkoznak! Magánügy! Tudom, hogy ez keményen hangzik, de talán megérted, hogy ma már önállóan magunkért felelünk és senkit nem érdekel mások nyomra!
Ne haragudj, hogy ilyen drasztikusan visszahoztalak a Föld nevű bolygóra, de, nem érdemes szépíteni! Segitséget csak ilyen helyeken találsz és kaphatsz mint ez a szuper honlap! Itt leírjuk a valóságot, szépítés nélkül, mert sajnos az otthoni infók nagyon hamisak és hiányosak!

Üdv: DCT

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muhaddib

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8518 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Erfolgnetz GmbH információkérés

Sziasztok !
Nos, mivel megint sikerült elkanyarodni a témától, összefoglalnám a topic-cím szerinti dolgokat, ha véletlenül valaki arra lenne kíváncsi, amit a cím is takar:
- kőműves, ács bér bruttó 10 euró,
- segédmunkás bér bruttó 8 euró.
Levonások:
biztosítás, adó, szállásköltség ( változó, átlag 300 euró ).
Fizetés project befejezés után, magyarra fordítva, ha kész vagy az adott munkával, utalják a pénzt.
Nem szükséges kinti bankszámla, jó a magyar. ( bár lehet, hogy nem is nyithatnál német számlát munkásszállóra ).
Állásidőre semmilyen térítés nem jár, tehát külső munkákra kedvezőtlen időjárás, anyag szállítás elmaradása, stb, esetén a szálláson ülsz. Hozzáteszem, hogy mindezt korrektül, kérdezés nélkül elmondta az uriember, tehát nem ér meglepetés.
Összefoglalás:
a személyes tájékoztatás ( szerintem ) korrekt, bár ezt egy e-mailban is le lehetne írni, és eldöntené előre az ember, hogy így is érdekli-e a személyes találkozó vagy sem.
A fizetés nem fix, nem tudsz kalkulálni előre semmit, függ a kapott munka jellegétől, az időjárástól, a társaid hozzáállásától, stb.
Nagyjából ennyi.
Üdv.: Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8521 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Erfolgnetz GmbH információkérés

Miklós írta: Sziasztok !Nos, mivel megint sikerült elkanyarodni a témától, összefoglalnám a topic-cím szerinti dolgokat, ha véletlenül valaki arra lenne kíváncsi, amit a cím is takar:
- kőműves, ács bér bruttó 10 euró,
- segédmunkás bér bruttó 8 euró.
Levonások:biztosítás, adó, szállásköltség ( változó, átlag 300 euró ).
Fizetés project befejezés után, magyarra fordítva, ha kész vagy az adott munkával, utalják a pénzt.Nem szükséges kinti bankszámla, jó a magyar. ( bár lehet, hogy nem is nyithatnál német számlát munkásszállóra ).Állásidőre semmilyen térítés nem jár, tehát külső munkákra kedvezőtlen időjárás, anyag szállítás elmaradása, stb, esetén a szálláson ülsz. Hozzáteszem, hogy mindezt korrektül, kérdezés nélkül elmondta az uriember, tehát nem ér meglepetés.
Összefoglalás:a személyes tájékoztatás ( szerintem ) korrekt, bár ezt egy e-mailban is le lehetne írni, és eldöntené előre az ember, hogy így is érdekli-e a személyes találkozó vagy sem.A fizetés nem fix, nem tudsz kalkulálni előre semmit, függ a kapott munka jellegétől, az időjárástól, a társaid hozzáállásától, stb.Nagyjából ennyi.Üdv.: Miklós

Kedves Miklós, nem tudom milyen cégnél kaptad ezt az információt, de Németországban az egyetlen iparág az építőipar az, ahol bevezették a minimálbért, mint "Schlechtwetter" bért! Ez azt jelenti, hogy rossz idő esetén (ha nem tudsz dolgozni) is fizetnek. A kolegám tesvére pontosan egy ilyen építési vállalkozónál gépkezelő. Most telefonáltam neki, mert nem akartam hülyeséget válaszolni! Igen! Rossz idő esetén kapják a minimálbért! Schlechwettergeld: bevezették 1956-ban, 1996-tól Winterausfallgeld, majd 2006-tól Saison-Kurzarbeitgeld a neve! >> (§§ 175 ff. SGB III) <<

Az általad felvázolt cég pontosan azt használja ki, hogy a külföldi vendégmunkás ezt nem tudja! Érdeklődj ezután! Persze lehet, hogy ez is jogszerű így, ha egy ilyen szerződést aláírsz, de szerintem valami sumák dolog van ebben, pláne ha valami miatt (pl nincs anyag vagy késik a szállítmány) Ekkor meg mindenképpen kellene fizetniük, hiszen a munkahelyen vagy, s objektiv céges problémák miatt nem tudsz dolgozni! Én mindenképpen ajánlanám az itteni girokonto megnyitását, amit minden további nélkül a szálló cimére is megnyithatsz, mert ha innen a magyar (forintos) számládra megy a lé, akkor sokat buksz a váltás miatt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!