Műholdas TV

Több
11 éve 3 hónapja #27937 Írta: stypeter
stypeter válaszolt a következő témában: Műholdas TV

Köszönöm a segítséget.A jövő hónapban megyek haza meg próbálom egy új dekóderrel.
Egyébként én Meissen mellet lakom és erre korrigáltam a megadott linkekkel az adatokat. :)
Most már csak értelmeznem őket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27940 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Műholdas TV

stypeter írta: Köszönöm a segítséget.A jövő hónapban megyek haza meg próbálom egy új dekóderrel.Egyébként én Meissen mellet lakom és erre korrigáltam a megadott linkekkel az adatokat.
Most már csak értelmeznem őket.



Itt vannak az adatok Meissenre! Gondolom németül azért tudsz! Nálam amikor volt vevőm jól bejött 2 LNB-vel, igaz digitális volt a kütyü! (Már nem nézünk magyar TV-t csak az interneten hetente 2x híreket, hogy legyen információ. HIR-TV, ATV, ECO, M1 és M2 Csak úgy kap az emberfia teljes és reális képet, ha mindkét nagy falka nézőpontját megnézed!)
:thinking: :chuckle:

A műholdak. Ne zavarjon az Eurobird név:

Empfang vom Satelliten Astra 1B,C,F,G,H,2C (-19.2°)
( latitude = 51.162°; longitude = 13.498°; timezone = 1 h)
Am 19 / 01 / 2013, müssen Sie die Satellitenschüssel um die senkrechte Achse zur Sonne ausrichten, um genau 11h47 (Winterzeit). In der Sommerzeit eine Stunde addieren. Für die Einstellung der waagerechten Achse, die Höhe über dem Horizont = 31.175°
LNB-Skew = -4.573°

Wer es doch mit dem Kompass machen möchte (nicht zum empfehlen)
Azimut = 172.695°
Höhe = 31.175°


*************************************************************************************

Empfang vom Satelliten Eurobird (-9°) ( latitude = 51.162°; longitude = 13.498°; timezone = 1 h)
Am 19 / 01 / 2013, müssen Sie die Satellitenschüssel um die senkrechte Achse zur Sonne ausrichten, um genau 12h40 (Winterzeit). In der Sommerzeit eine Stunde addieren. Für die Einstellung der waagerechten Achse, die Höhe über dem Horizont = 31.269°
LNB-Skew = 3.612°

Wer es doch mit dem Kompass machen möchte (nicht zum empfehlen)
Azimut = 185.766°
Höhe = 31.269°


Amint látod a két műhold gyxakorlatilag azonos szögben van.( Csak más magasságban ) Igy Te is használhatsz 2 LNB-t. Az azimut (vizszintes szög) is különbözik igy a 2 LNB-nek 13,071°-ban kell lennie. Én annak idején egy jobb iránytűvel "besaccoltam", aztán volt egy jó x@r kép, de innen már lehetett a "lavort" forgatni. Nálam az erkélyen volt ami (II. emelet) és pont dél-délkeletre néz. Egy tükröt tettem a TV elé és kintről mindent jól láttam, tehát ez nálam könnyen ment! Tetőről kinlódás mert bent mire időben üvültözik valaki .....addigra Te fenn nyugdijba mész!! Talán mobiltelefonos megoldás a jó, ha nem látsz rá a TV-re az antenától!
Na, majd kiboklászod! Ha nem megy, irj ide, ki5lünk valamit.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27941 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Műholdas TV

Tudtommal a magyar programmok a THOR-on jönnek újabban!
ADATOK
(A scrollal le kell menni a lap ~közepére!)

:thinking: :wait: :wasntme:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!