Lakás, megélhetés kezdetekkor

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 napja #19279 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

keeek írta: ujabb kerdessel fordulnek a tarsasaghoz: Hamburg-i megelhetesi koltsegek erdekelnenek. Mivel mar korabban kiokositottatok Munchenbol, mondjuk ahhoz viszonyitva mire lehet szamitani. Nezegettem az ingatlanokat, de nekem ez meg mindig picit zavaros, meg nem latom at, h melyik merre van, plusz sok olyan hirdetest talaltam ami biztosan kamu, mert nagyon olcson nagyon nagy es szep lakasok.. Egyeb velemeny is erdekelne Hamburgrol, en meg sosem jartam ott, van esetleg valaki aki ott el? pro / con ?
Koszonom!ja, surgetos picit, penteken megyunk az interjura...

Hát mit ne mondjak! A második legrágább város. Hamburgban van a legtöbb milliomos a BRD-ben. (Német statisztika) Ennek megfelelően nem olcsó! Jó 50 km-től kezdödik az olcsóbb .... Persze szerencsével lehet találni olcsóbb lakást is, de nem jellemző! A munkanélüliség viszont jóval magasabb mint a bayor 3,1%-nál! Hamburgban 8,8% volt áprilisban.

Arbeit. Im März sind rund 72.000 Hamburger ohne Job gewesen.


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja #19296 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

hmm :( ez annyira nem hangzik jol!
valami pozitivumnak is kellene lennie, ha mar annyi milliomos pont Hamburgot valasztja. En a net alapjan nem nagyon ertem, nem tunik paradicsomnak.
jelentkeztunk mi mas varosba is, Berlinbe is (az ha jol ertem joval olcsobb megoldas lenne), de onnan nem jeleztek vissza.. Ez van, nem kivansag musor, oda kell menni, ahol kapunk allast. :P Vagy maradunk ahol vagyunk, ha nem tetszik amit ajanlanak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja #19297 Írta: karacsonydori
karacsonydori válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Én Berlinben élek.A lakásokkal kapcsolatban csak annyit,hogy ne utaljatok előre látatlanul pénzt,csak ha nyomtatott aláírt szerződést küldenek,mert sok a szélhámos.Mi is majd nem így jártunk Berlinben és úgy hallottam,sokan ebben utaznak,hogy külföldről érkező jóhiszemű embereket akarnak lehúzni és mire Hamburgba érkeznétek,se lakás,se pénz nem lenne és bottal üthetnétek az áltulaj nyomát.A Home Companyn keresztül intéztük a lakást,ők megbízhatóak.
Szia Sok sikert.
Dóri
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 napja #19298 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

keeek írta: hmm :( ez annyira nem hangzik jol! valami pozitivumnak is kellene lennie, ha mar annyi milliomos pont Hamburgot valasztja. En a net alapjan nem nagyon ertem, nem tunik paradicsomnak. jelentkeztunk mi mas varosba is, Berlinbe is (az ha jol ertem joval olcsobb megoldas lenne), de onnan nem jeleztek vissza.. Ez van, nem kivansag musor, oda kell menni, ahol kapunk allast. :P Vagy maradunk ahol vagyunk, ha nem tetszik amit ajanlanak.

Bocs' de Németországban 2064 város << van! Nem csak München, Hamburg és Berlin létezik! A nagyvárosok és vonzásköre biztosan csábítóbb, mint egy kis 20 ezeres városka, de egy egy nagyob ipari terület körül sok város van ahol lehet munkát találni! Stuttgart, Ingolstadt, Frankfurt a.M., Wolfsburg, stb.....(S itt most a keleti részről csak Berlint emítettem) Úgy vettem észre, hogy a kiinduló magyarság belőtte magát az elején felsorolt 3 nagyobb városra, pedig ez kár!
Tudod, otthon is hasonló van a sógorral! A kimenő magyar
turista elment Bécsbe vagy Grazba. Ez volt nekik Ausztria,
pedig van 185 város!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja #19301 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

bocsi, de csak oda tudunk jelentkezni, ahol meghirdetnek allast. vagyis mi oda jelentkeztunk, ahol hirdettek. Es munkakorbol adodoan ezek bizony legvaloszinubb, h nagyobb es nepszerubb varosokban lesznek. Nem feltetlen Nemetorszag a cel, sokkal fontosabb maga az allas. Es nem vagyunk se kiindulo, se magyarsag, leven Irorszagbol kozelitunk es a baratom nemet. :DDDD

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 napja #19305 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

keeek írta: bocsi, de csak oda tudunk jelentkezni, ahol meghirdetnek allast. vagyis mi oda jelentkeztunk, ahol hirdettek. Es munkakorbol adodoan ezek bizony legvaloszinubb, h nagyobb es nepszerubb varosokban lesznek. Nem feltetlen Nemetorszag a cel, sokkal fontosabb maga az allas. Es nem vagyunk se kiindulo, se magyarsag, leven Irorszagbol kozelitunk es a baratom nemet. :DDDD

Ez messze nem kizáró ok arra nézve, hogy még létezik sok más város is ahol van munka! Persze keresett szakma az feltétlenül nagy előny!!!! A hirdetés sok esetben csak önreklám, s ha jelentkezel kideül, hogy "már nincs felvétel".A célja az ilyeneknek, hogy a konkurenciának azt mutassák, hogy: "nekem jól megy, nekem sok ember kell...!" Valóságban közben létszámstop van! (Ahol én dolgozom, ott is sokszor van ilyen!) Ha a barátod német, sokat segíthet ez az újrakezdésnél, de nem garancia semmire sem! Pl. neked is feltétlenül kell munkahely, mert különben nem leszel biztosítva!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!