Nem is akar a magyar dolgozni

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26734 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

mahlzeit írta: A nemet utazik 100km-et, mert van infrastruktura. Mo.-on jelenleg a Budapest - Nyhaza IC a palyafelujitasok miatt IC-vel 3h40. Itt meg megy a vonat 300al.. Innen Dusseldorfbol konkretan 3 autopalya megy delre egymassal parhuzamosan(!), korgyoruk, tobbi iranyok. Mindent meg lehet magyarazni.

Nem egy olyan ismerősöm van, aki nem hajlandó 20-30 km-t sem ingázni kimondottan jó főútvonalon SEM, azzal az indokkal, hogy "ki fizeti ezt nekem ki?, mármint az ingázás költségeit! Tehát nem a az ICE hiányzik hanem az akarat, a szorgalom és főleg a termelékenység! Ma mutatták az ARD-n, hogy az unióban a magyarok dolgoznak a második legtöbbet (a lengyelek az elsők). A németek dolgoznak az egyik legkevesebbet, (Norvégiában dolgoznak a legkevesebbet) MUNKAIDŐ szempntjából! A termelékenységben a 13. helyen vagyunk míg a németek a második helyen vannak! Tehát nem a sok a jó, hanem a minőség és a megtermelt érték mennyisége számít!!

Tavaj láttam a szomszéd utcában (Mo.-on) 5-en ástak egy kb. 40 méteres árkot (80 cm mély)majdnem egy hétig. (Egy-két melós mindig ült a söre mellett) Én egy nap megcsináltam volna kisgéppel! Ez olcsóbb is és még ebédszünetem is lett volna...... Akkor most miről beszélünk?

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27294 Írta: kisjoe
kisjoe válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Üdvözlet mindenkinek
Fórumozás terén új vagyok itt az oldalon . Eddig ez volt a legérdekesebb olvasmány az oldalon ( mind a 87 old. elolvasva) . Volt téma bőven nem is kevés ezen a pár oldalon, sajna javarészt rossz dolgok a magyar munka vállalókról, de azért voltak jó dolgok is. Sokan vannak akik szeretnének kijutni de a sok idióta miatt lehet nem is kap lehetőséget, mert már úgy lejáratják a magyar munkásokat hogy lassan nem fognak szóba se állni a magyar munkással.

Én 28 éves szabolcsi srác vagyok. Már bejártam az országot munka miatt,, az említett kölcsönző cégeken keresztül,, . A közvetítő céggel nem volt semmi gond csak amiről szó volt amíg van munka addig kellesz , utána viszont látás . Csak párat sorolnék fel: Sárvár- Flextronics , Dorog- Sanyo , Esztergom -Suzuki .
A mostani munkahelyemen 6 hónapja vagyok, de ennél is ugyan az már bejártam az országot általuk, 3 hónap M3 autópálya , 2 hónap Nagykanizsa mellet, most Balatonkeresztúron dolgozunk, utána M0 s körgyürü. Változatos munka hely az biztos, de hogy bekel járni az országot ha dolgozni akar az ember, az kicsit durva. És közbe meg tudja lehet holnap ismét munka nélküli.
Most segédmunkásként dolgozok. Pénz miatt nem panaszkodom, de ha belegondolok hogy minden nap 80-100 kg köveket emelgetek, télen-nyáron, hát nem egy állom meló. De ez van ezt kell csinálni. Nem nagyon lehet válogatni.
Pedig van egy minősített hegesztői co2 német nyelvű papírom , de semmire nem megyek vele mert mindenhol gyakorlatot kérnek, és mivel nincs gyakorlatom így még próba hegesztésre se hívnak be. Na most kérdem én hogy szerez az ember gyakorlatot -ha gyakorlat kell hogy felvegyék?
Tavaly voltam kint Sögel No.-ban hús üzemben és ott én is tapasztaltam hogy a magyaroknál szinte se mi összetartás nincs. Ott még inkább meg fúrják a másik beosztását csak hogy előrébb kerüljenek a ranglétrán.
Szégyen hogy ez így van, de igaz. Pedig még jobban össze kellene tartaniuk mint Mo-n.

Tisztelt prosperus úr le a kalappal ön előtt hogy ennyit csalódott a magyar emberekben, és mégis megpróbálja előtérbe helyezni a magyar munkásokat.

Megérte végig olvasni , nagyon sok hasznosat tudtam meg. Mivel én is szeretnék kimenni szerencsét próbálni.

Szerkesztőség : nagyon jó az oldal, csak így tovább :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsuzsanna75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27298 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

kisjoe írta: Pedig van egy minősített hegesztői co2 német nyelvű papírom , de semmire nem megyek vele mert mindenhol gyakorlatot kérnek, és mivel nincs gyakorlatom így még próba hegesztésre se hívnak be. Na most kérdem én hogy szerez az ember gyakorlatot -ha gyakorlat kell hogy felvegyék?


Nem egy puhány történet a tied! Nem sokan irigyelnek a helyzeted miatt az tuti!
Nos, ha beszéled a németet (tehát nem ilyen és olyan papirod van, hanem BESZÉLSZ és értesz németül) akkor nekem lenne egy 5letem, hogy hogyan tudnál "gyakorlatra"** szert tenni!Nyelvtudás nélkül azonban ma már nagyon nehéz próbálkozni, mert az EU túl nagy ahoz, hogy a német munkaeröpiac ne válogasson!

** Ehez elöször az kell, hogy valóban kivállóan tudjál hegeszteni, mert ha meghivnak (nincs pórobamunka!) és valamelyik cég hajlandó szóbaállni veled s beállit "próbaidöre" akkor ott azonnal bizonyitanod kell, különben egy héten belül felmondanak. (A próbaidö alatt még csak indoklás sem kell a törvény szerint, és mindekét fél felmondhat, akár látható ok nélkül is.) Amikor én garfkusként munkát kerestem, amig mindent úgy irtam le hogy ez fedje a valóságot, még csak meg sem hivtak egy elbeszélgetésre. Aztán kitaláltuk, hogy egy-két opciót beteszünk, ami nem ellenörizhetö, pl "voltam válalkotó dekoratör", voltam betársult egy cégnél -ami már megszünt- stb. Egyböl voltak meghivások..... Egy fontos: jó legyél abban amit igérsz. Én jóbb vagyok mint a kolegák és senki nem kérdezte egyszer sem, hogy amikor pályáztam mennyit füllentettem!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisjoe

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27302 Írta: kisjoe
kisjoe válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Köszi szépen a tippet. A németem az nagyon alap, de belekezdek erőteljesen, csak a munkám miatt a tanár szóba se jöhet. De sok lehetőséget lehet találni a netten is . És közbe megpróbálkozok pár céggel a hegesztés területén, és hátha összejön. Közbe tanulom a németet.

Nagyon jó ötlet ez a kis trükk, még egyszer köszi.

Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27307 Írta: zsuzsanna75
zsuzsanna75 válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Szio

Az én tapasztalatom az ,hogy ismeretség kell ahhoz ,hogy kijuss és igen néha kell egy kicsit füllenteni. Abban is egyet értek veled,hogy szerezz tapasztalatot ha fel se vesznek. Itt az én estem végre valahára elkezdtük a kislánnyal az óvodát,ugye van 3 gyerek itt Magyarországon alapból nehéz elhelyezkedni főleg ha a segítséged nincs. Már pediglen nekem nincs. Hónapok után sírva hívtam fel a munkanélküli központot,hogy segítsenek mert nem vesznek fel sehova. Indultak képzések és szerencsém volt képzés pont indult. Targoncás! Kérdezte bent a hölgy hogy azt bevállalom e. Végül is mért ne van nem egy és kettő nő targoncás és meg csináltam itt a kezembe a bizonyítvány és a Targoncás jogsi. Tökre örültem,hogy most már van valami a kezembe erre pont ez a probléma ,hogy nincs tapasztalatom.És nálam az van ,hogy még nagyon füllenteni se tudok mert november 15-én lett meg a jogsi így hogy lenne tapasztalatom? De egyet értek DECOTEXT-el ha szeretnéd ,hogy fel vegyenek írj az önéletrajzba,hogy tapasztalatod van és jó napot! Amúgy meg sok sikert kívánok,hogy sikerüljön elhelyezkedned :))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 4 hónapja #27308 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

ha szeretnéd ,hogy fel vegyenek írj az önéletrajzba,hogy tapasztalatod van és jó napot!

Neked is jonapot!!!
Miert akarod ezt a szerencsetlen embert meg anyagi karokba is sulytani.
Ekkora baromsagot.
Gondolod, hogy a munkaltato hülye es nem veszi le egy oran belül, hogy
mennyi is tulajdonkeppen az a tapasztalat.
Kijön a "Jozsi" belekerül ca. 150 Euroba, keres magank egy hetre szallast
kifizeti elöre, es amikor a munkaterületen kiderül hogy halvany tapasztalata
sincs es kitessekelik baratsagosan a cegtöl, utazhat megint haza.
Mi volt a kamuban jo? :angry:
Kánya. Utazasi költseg es a szallasköltseg a nagy habokra volt.
Vagy zsuzsanna75, adsz neki erre az utra 500 Euro zsebpenzt? :angry:
Ha nem tudsz okos tanacsokkal szolgalni, hülye tanacsokat se
osztogass, mert nem a tanacsadokat rugjak segbe , hanem aki hallgat
ezen "tanacsokra" :angry: :angry: :angry:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!