Nem is akar a magyar dolgozni

Több
11 éve 4 hónapja #27310 Írta: zsuzsanna75
zsuzsanna75 válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Jó Napot magának is

Nem azt írtam,hogy egyből mennyen külföldre. De valahol el kell kezdeni egy jó szakmával a kezében :)) Ha mindenhol be írja,hogy nincs tapasztalata sehova nem veszik fel vagy nehezen talál munkahelyet. Látom ön már rég keresett munkahelyet. Aki most keres nincs könnyű helyzetben. Hisz mindenhol több éves tapasztalatot kérnek. A férjem úgy ment ki ,hogy semmi tapasztalata nem volt és a nyelvet se tudta sőt amivel kint foglalkoznak se értett semmihez. Még se rúgtak ki és mindent megtanult. Látták benne a német főnökök az akarást és hogy pénzért ment ki és dolgozni akar. Sok mindentől is függ hova kerül. Ezért írtam ismerős által hamarabb kerül ki és ha dolgozik látják benne az akarást nem fogják elküldeni. A férjem is a 0-ról kezdte. Persze ezt már ő dönti el,hogy itt keres evvel a szakmával és szerez tapasztalatot vagy külföldön. Én se jelentkeznék friss targoncás jogsival külföldre. Én úgy gondolom semmi nem lehetetlen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27311 Írta: kisjoe
kisjoe válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Már a hirdetésekben benne szokott lenni hogy Mo-n 2 év , külföldön 5 év tapasztalat szükséges legalább.És ahogy prosperus úr irta , hamar kiderül ha nincs tapasztalatom. Így még külföld meg se fordult a fejemben mert az csak felesleges pénz kidobás lenne. Az akarással nem lenne gond csak sajna lehetőséget se kapok hogy meg mutassam hogy én szeretnék dolgozni.

De majd alakul valahogy, de azt tudom hogy el akarom hagyni az országot, és elis fogom csak idők kérdése.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27312 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

prosperus írta: Gondolod, hogy a munkaltato hülye es nem veszi le egy oran belül, hogy
mennyi is tulajdonkeppen az a tapasztalat.Mi volt a kamuban jo?

A tip, hogy kicsit értékelje fel magát, tölem volt, de nem figyeltél! Én eleve azt irtam hogy csak olyannal és olyanból irjon valótland amiben biztos mégis, hogy nyujtani tudja!
Az esetem: én ismertem az AutoCAD-ot, a régi ICEM és CATIA valamint a PRO-E szerkesztö/tervezö programokat! Autodidakta módszerrel kentem vágtam a Photosopot (ma is azzal dolgozom) és az összes Corel csomagban levö cuccot. Jó voltam a 3D-MAX és jó vagyok a 4D-Cinema programokban! Ezenkivül csinálok filmvágást, szinkront (zajokkal) és GIF animációkat is csinálok! Amikor azonban a kiirt munkahelyekre jelentkeztem, s csak a valós papirokkal próbálkoztam ami egyszerü müszaki rajzoló (táblán!!) volt sehove nem kellettem! Amig nem hazudtam meg sem hivtak! Ekkor öszeütöttem egy - két nemlétezö céges "ajánló levelet" ami az egyik, a régi Yugoszláviában "volt", egy itthon Mo.-on, s 3 évig voltam "maszek" is...... Amikor igy adtam be a pályázatot 4 (NÉGY!) helyre hivtak meg egyszerre és válogathattam! Amikor meg beültem a gép elé (itt a cégnél ahol 13. éve vagyok) az itteni oktató, aki a kolegákat segitette, engem kérdezgetett a dolgokról már a póroba idöm alatt! Tehát, irtam: JOBBNAK KELL LENNI mint a többi, akkor nem kérdezik, hogy mi volt régen és mennyi igaz! Igy remélem érted! Ha valaki viszont többet igér, mit amit be tud tartani, az azonnal befuccsol ahogy irtad!

Sajnos sok esetben nem az a tervezö, aki valóban jól tud tervezni hanem akinek erröl papirja van. Ismerek diplomás grafikust, aki nem tud szabadkézzel rajzolni...(mindig csak computerrel dolgozott) Hát már bocs' de azért szerintem akkor az túlzás csak a papirokra koncentrálni, de ha ez kell, nekem volt...!
;) :P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27315 Írta: hajcsi
hajcsi válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Sziasztok,
csak hogy par gondolattal hozzaszoljak a temahoz.Többen azzal jönnek itt hogy ha nincs ismerös,munka sincs.Erröl csak annyit,hogy ha az ember meg segit,a hala az,hogy annak rendje es modja szerint ,az a kedves ember akinek segitesz,szepen a szarban hagy.En ezen most mentem at masodik alkalommal,es itt befejeztem a segitseg nyujtast,mert igen sajna igaz,hogy a magyar(tiszt.a kivetel)nem is akar dolgozni.Azt hiszem olyanok mint Prosperus erti,es tudja miröl,kiröl beszelek.
Kellemes Boldog Karacsonyt kivanok minden forumozonak,es sok sikert.

Hajcsi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 4 hónapja #27324 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Kisjozsi!

Pedig van egy minősített hegesztői co2 német nyelvű papírom , de semmire nem megyek vele mert mindenhol gyakorlatot kérnek, és mivel nincs gyakorlatom így még próba hegesztésre se hívnak be. Na most kérdem én hogy szerez az ember gyakorlatot -ha gyakorlat kell hogy felvegyék?
Tavaly voltam kint Sögel No.-ban hús üzemben és ott én is tapasztaltam hogy a magyaroknál szinte se mi összetartás nincs. Ott még inkább meg fúrják a másik beosztását csak hogy előrébb kerüljenek a ranglétrán.
Szégyen hogy ez így van, de igaz. Pedig még jobban össze kellene tartaniuk mint Mo-

Pont 1) Co2 hegesztöi gyakorlatot ugy szerzett egy kollegank, hogy elment magyarorszagon
a lakatosok melle mint segedmunkas. Amikor hegeszteni kellett es nem volt jelen a
hegesztö, közölte volt a Cheffel, hogy ö tud hegeszteni, ha megengedi. A magyar
fönök megengedte es amikor tapasztalta, hogy a kollega tud is hegeszteni nem
csak papirja van rola, hagyta a jövöben is hegeszteni. Es lám lett 3 eves gyakorlata,
ami mar nem semmi. Egy Stufeval mindig lejjebb kell kezdened, ha akarsz
bizonyitani! ;)
Post 2) Miert csodalkozol, hogy a magyarok nem tartanak össze külföldön,
ha magyarban sem tartanak össze?
A masik ahhoz, hogy egy jo magyar csapatot külföldön kikapjal qrva nagy szerencse
kell!
Sajnos a balhek, a sz@rkeveresek sokszor a hatterböl a "Muttitol" jönnek
magyarbol, mert igen sok magyar "ferfi" ugy tancol ahogy a mama fütyül. (tiszt.
a kiv.).
Ha feltesszük a kerdest, hogy Herr Kollega mikor tudna kezdeni, akkor jön a
valasz, "majd eldönti a nejem". :woohoo:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 4 hónapja #27325 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Amikor igy adtam be a pályázatot 4 (NÉGY!) helyre hivtak meg egyszerre és válogathattam! Amikor meg beültem a gép elé (itt a cégnél ahol 13. éve vagyok) az itteni oktató, aki a kolegákat segitette, engem kérdezgetett a dolgokról már a póroba idöm alatt!

Ecsem itt arrol van szo ,hogy meg gyakorlata sincsen.!
Persze, ha neked van gyakorlatod a Teleki teri Maris neninel 20 ev,
a Poldi bacsinal 15 ev a Lehel piacon es tuti vagy ,hogy nem csak papiron,
de tudsz is, akkor beirhatod tölem a sziberiai Deutsche Bankot is, mert mindig
a helyszinen kell bizonyitanod. ;) :angry: :woohoo:
Erröl beszelünk :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!