Magánvállalkozás inditása

Több
9 éve 10 hónapja #36761 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

gyongyvirag írta: Ne felejtsük, egy maszek egyben munkaadó is, tehát mindent fizet.


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Akkor ezek szerint, ha valaki 395 eurót keres egy hónapban, az 471,14 euróba kerül neki, akkor is, ha Hausfrau Familienvesicherunggal, és nem bejelentett vállalkozó? Ekkor is kell mindent fizetnie?
Vagy ez csak egy főállású vállalkozóra vonatkozik.


Ez a munkaadó összege.
Ha te a saját munkaadód vagy akkor a Krankenversicherung limitjét kell nézned.
Arra is küldtem linket.
Adót egyébként kb. 800 Euroig nem fizetsz, de a Versicherungok emelkednek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36762 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Vevők? :woohoo: Mi lesz ez az online vállalkozás? Webshop? :thinking: Bár még azt is simán csinálhatod ha beszállsz egy drop shipping project-be.
Magánszemélyként számlaadásról szó nincs! Olyannal kezdj ahol nem kell számlát adnod!
Szerintem egyszerűen rosszul közelíted meg a kérdést! Azt szeretnéd látni, hogy miként csinálhatsz úgy mintha vállalkozó lennél de igazándiból csak egy unatkozó háztartásbeli vagy aki maximum adómentesen szeretne egy kis extra jövedelemhez jutni. Ez így nem fog menni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36763 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

gyongyvirag írta: És ami nekem még nem világos:
Magyarországon, ha valaki vállalkozni akar, akkor annak adószámot kell kérnie, vállalkozói igazolványt kiváltani, és hogy számlát/nyugtát tudjon kiállítani, akkor azt egy írószerben a megfelelő papírok bemutatása után kell megvennie, majd kiállítania.
Itt Németországban, az AttilaBRD által megadott linkeket böngészve azt találtam, hogy akár én is kinyomtathatok egy papírt, ami megfelel az előírásoknak


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

és ez lehet a nyugta. Ezt nem szigorú számadású nyomtatvány. Nem kell valahogy sorszámozni? Vagy honnan tudják, hogy mennyit adtam ki, ill. másolatnak nem kell lennie? Mert, hogy ez nem egy tömbben van, amiben sorba kell menni, hanem egy egyedülálló papír.
Valószínűleg itt teljesen máshogy működik ez, mint Mo-on.


De, a számláidat sorszámoznod kell. Ráirod hogy 1,2,3 stb. vagy dátummal ha sok van 1/12.05.2014
Más nem kell. Itt nem annyira hülyék mint MO-on.
Ott a benzinkutnál kérdezték hogy számla kell-e. Azt hittem hogy kinyomtatja és a kezembe nyomja mint itt szokás, de ott 2-en álltak neki, kértek nevet, cimet, rendszámot, adószámot , alsónadrág méretet meg mifenéket. Mi a ******** az?
Itt minden szar ALDI számlán ugyan az van mint amit bárkinek a számlára kell irnia. Több nem kell.
Egyébként adószáma annak is van aki nem tudja.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36764 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

gyongyvirag írta: Ezért is érdekel, hogy heti kb. 10 óra munkával, havi 395 euró alatti nyereséggel, mindenféle papír nélkül, azt csinálok, amit akarok, csak egy listát kell vezetnem a bevételekről és a kiadásokról?

A kutyát sem érdekli hány órába tellik a munkád. A nyereségre fáj a foguk.

De hogy adok a vevőknek nyugtát/számlát, ha nem vagyok vállalkozó?

Bemész egy papirboltba és veszel egy számlablokkot. Van DIN A4,A5 és A6 nagyságu, egytöl háromig másolatos formában. messze 10 euro alatt.

Vagy mint magánszemély csak úgy csinálom, azt itt nem kérnek semmit? Mert Mo. ez már feketemunka lenne.

Illik megkérdezni hogy akar-e, különben hiába dolgozol. Te nem dobod el az ALDI számlákat? Kapsz a fagylaltostol számlát? (Ha kérsz biztosan)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36765 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Attila_BRD írta: Bemész egy papirboltba és veszel egy számlablokkot. Van DIN A4,A5 és A6 nagyságu, egytöl háromig másolatos formában. messze 10 euro alatt.

Csak ekkor már tessék odafigyelni, hogy mit is számlázunk ki! Ennek már nyoma marad! ;)
Amúgy igaza van Attila_BRD-nek. Ki is fog fizetni? És miért? Ezt kell elöször tisztázni. Innetől pedig mivel valami internetes vállalkozás volt említve, a témát itt folytassuk szerintem:
Online vállalkozás
kösziiiiii

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36766 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Akkor hagyjam az egészet? Mert nekem tényleg az lenne a lényeg, hogy csináljak valami mást is a család mellett, viszont nem ebből akarok meggazdagodni. A legjobb lenne egy Mini-Job, csak hát általában mindenhol délelőtt keresnek embert, az meg nekem nem jó. Gazdasági végzettségem van, hogy ezen a területen van-e Mini-Job, nem tudom, még nem találkoztam vele. A nyelvet elég jól beszélem, de még van min tökéletesíteni.
"Olyannal kezdj ahol nem kell számlát adnod!" Ilyen itt van? Mert Mo-on még a piacon áruló néninek is kell nyugtát adnia. Én ügyintézében szeretnék másoknak segíteni. Fogalmam sincs, mennyire fog menni. Épp ezért nem akartam egyből vállalkozóit kiváltani, mert akkor adózni is kell, és a biztosításomat is elveszítem, és akkor már többe kerül a leves, mint a hús :(.
Tehát ez egy szolgáltatás. Ha Attila nem mondja, hogy el lehet kezdeni mindenféle papír és adózás nélkül, nekem eszembe se jutott volna, én arra gondoltam, lehet, hogy van valamilyen mini vállalkozási forma, ami tök egyszerű (mint Mo. az EVA), és csak minimális fix költségeket és számlavezetést kell hozzá intézni. És ténylegesen csak az üzleti év végén, a nyereség után kell adózni. Ez úgy látszik, nincs itt. (1 évvel ezelőtt a férjem vállalkozó volt, és az adótanácsadó egy rakás pénzt befizettetett vele adóelőlegként, amit később persze visszakapott, de én ebből a kevés jövedelemből nem szeretném a felét előre befizetni, hogy majd 1,5 év múlva visszakaphassam. Bár lehet, hogy az ő vállalkozósság rettent el ettől, de az olyan szörnyű volt. Bár valószínűleg minden az adótanácsadó múlott. Sajnos itt nem ismerem úgy a tv-eket, és az adózást, mint Mo-on, így nem látom át, hogy mit lehet, és mit nem.)
Viszont miután Attila_BRD megemlítette, hogy mindenféle papír nélkül is lehet csinálni valamit, így lehet, hogy ez a megoldás. Viszont te meg azt mondod, hogy: "Ez így nem fog menni!" Pedig korábban te is azt írtad, hogy, mint Attila is írta, kezdjem el! Akkor most mi van? Lehet, vagy nem?
Az hogy online, az annyiból érdekes, hogy onnan jöhetnek a vevők. De egyébként papírmunka az egész. Az,hogy nem szeretnék túl sokat dolgozni és túl sokat keresni, szerintem nem lehet probléma. Ha ugyanis 3 kisgyerek mellett sokat szeretnék keresni, akkor az heti min. 40 órás elfoglaltság. Akkor még fizessek babyszittert vagy Tagesmuttert, Fizessek saját biztosítást, adózzak le, fizessek az óvodáért, iskoláért többet, hogy a gyerekek ott legyenek, és ott egyenek.......stb. Ez már mind nem éri meg. Én csak egy minimális bevételt szeretnék, minimális időráfordítással, és kevés költséggel. Ha ez megy kevés papírmunkával, akkor jó, ha nem, akkor hagyom az egészet. Keresek tovább valami olyan Mini-Jobot, amit du. lehet csinálni, heti 2-3 alkalommal. És még többet is keresnék vele, mint vállalkozó. Ott ugyanis 450 euro a határ a biztosítás miatt. Azért nekem fontos, hogy a gyermekeimet én neveljem fel, ne az oktatási intézmények.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!