Magánvállalkozás inditása

Több
9 éve 10 hónapja #36776 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Azért az összevisszaság mert jól bevittél az erdőbe az ebay, online, stb cuccokkal.[/quote]

Bocsi, nem akartam, csak többféle dolog is járt a fejemben, már korábbról is. De az tárgytalan.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36780 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

gyongyvirag írta: "Lehet. Alkotmányos "Gewerbefreiheit" van amig nem engedélyhez kötött dolgoz csinálsz. Freiberuflernek Gewerbeschein sem kell. Te nem fogsz Freiberuflernek átmenni a Finanzamtnál, de ne zavarjon. Az utólag lesz és csak a Gewerbesteuert érinti. Amig nem vagy Umsatzsteuerpflichtig addig csinálsz amit akarsz."
Akkor a végén csak vállalkozó leszek, ha megéri?

Ha vállalkozol akkor Vállalkozó vagy.
Céges vállalkozó csak akkor leszel ha megéri. Nincs kényszer elöre bármit is csinálni.
Különben azt ajánlottam volna, hogy alapits Részvénytársaságot 50.000€ alaptökével.

"Te nem fogsz Freiberuflernek átmenni a Finanzamtnál, de ne zavarjon."
Igen, nekem is az jött le,hogy az lehet Freiberufler, aki valamilyen művész, vagy orvos, vagy ügyvéd, stb. hasonló. Én egyik se vagyok, ezért gondoltam, hogy ez nem is lehetek. De hogyhogy ne zavarjon, nem kellene azt előre tudnom,hogy ilyen nem lehetek? :)

Azt kérdezted hogyan mutatkozz be a vevöidnek. Muszáj neked elöre tudnod minek nem fogsz egy év mulva megfelelni?
Számlát egyébként bárki adhat, nincs tiltó törvény a számlaadásra. Ha a vevödnek kell, irsz egyet.
Adószámod egyébként van, nézd meg a tavalyi elszámolását az adóhivatalnak. (Steuerbescheid)

És mi van akkor, ha nem éri el az éves kb. 4000 Euro-t, akkor az adóbevallásban év végén hogy kellesz szerepelnie? Mert gondolom bevallani be kellesz?

Az adótol ne félj, a szociális biztositások lényegesebbek.

Egyébként tényleg be kell indulnia, és lehet, hogy nem lesz belőle semmi. Viszont, ha bele se kezdek, akkor biztos,hogy nem lesz belőle semmi.

Navégre.
Akkor gyere vissza ha több lett a bevételed a kiadásoknál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36782 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Kedves gyongyvirag!

A 450 Euros összeg csupán a Minijob-ra vonatkozik. Családi biztosítottként (Familienversicherung) 395 Euro összjövedelemig maradhatsz továbbra is a családi biztosításban. (1/7 Bezugsgröße 2014-ben, §10 SBG V) Ha Minijobot vállalsz, akkor természetesen 450 Euro ez az összeghatár a jogszabály szerint. Ne felejtsd el, mindez összeadódik!!!
Ha főállású vállalkozónak jelented be magad, akkor rögtön végeszakad a családi biztosítási jogviszonyodnak és saját jogon kell biztosítanod magad.

Nincsen összeghatár, meddig nem kell egy vállalkozást bejelenteni. Viszont mérvadó a vállalkozás formája: Freiberufler-ként (pl. Katalogberufe §18 EStG) vagy Künstler-ként a Finanzamt-nál kell bejelenteni a SelbstÄndigkeit-ot. Egyéb esetben a Gewerbeamt...Persze az adóhivatal ekkor is bekpcsolódik, és ki kell tölteni az ún. Fragebogen zur steuerlichen Erfassung, hogy megállapíthassa az adó- valamint ÁFA előleg fizetéseket. Ezért bevallási/bejelentési kötelezettség önálló tevékenység folytatása/maszekolás esetén ilyen vagy olyan formában meg kell, hogy történjen, ha mást nem, az adóbevallás készítésekor.
Ezért is írtam le a fogalmakat előző hozzászólásomban.

A Minijob esetén ha nem ELStAM-on keresztül vagy "foglalkoztatva", nem kell bevallani, egyéb esetben pedig amúgy is kapsz akkor Auszug der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung-ot.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36783 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Írok jobbat a számlaadással kapcsolatban:) Az ún. kisösszegű számlák esetén: "Kleinbetragsrechnungen" 150 EUro-ig még számlaszámnak+adószámnak sem kell szerepelnie a számlán. Jogforrás:

§33 UStDV

"§ 33 Rechnungen über Kleinbeträge

Eine Rechnung, deren Gesamtbetrag 150 Euro nicht übersteigt, muss mindestens folgende Angaben enthalten:

1. den vollständigen Namen und die vollständige Anschrift des leistenden Unternehmers, - VÁLLALKOZÓ TELJES NEVE ÉS CÍME
2. das Ausstellungsdatum, - SZÁMLA DÁTUMA
3.die Menge und die Art der gelieferten Gegenstände oder den Umfang und die Art der sonstigen Leistung und - SZÁLLÍTMÁNY, EGYÉB SZOLGÁLTATÁS MEGNEVEZÉSE, MENNYISÉGE, JELLEGE
4.das Entgelt und den darauf entfallenden Steuerbetrag für die Lieferung oder sonstige Leistung in einer Summe sowie den anzuwendenden Steuersatz oder im Fall einer Steuerbefreiung einen Hinweis darauf, dass für die Lieferung oder sonstige Leistung eine Steuerbefreiung gilt. - NETTO - ÁFA/ADÓ - BRUTTO, EGYÉB ESETBEN HIVATKOZÁS AZ ÁFA- ADÓMENTESSÉGRE

Ennyi...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36785 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

"A 450 Euros összeg csupán a Minijob-ra vonatkozik. Családi biztosítottként (Familienversicherung) 395 Euro összjövedelemig maradhatsz továbbra is a családi biztosításban. (1/7 Bezugsgröße 2014-ben, §10 SBG V) Ha Minijobot vállalsz, akkor természetesen 450 Euro ez az összeghatár a jogszabály szerint. Ne felejtsd el, mindez összeadódik!!!
Ha főállású vállalkozónak jelented be magad, akkor rögtön végeszakad a családi biztosítási jogviszonyodnak és saját jogon kell biztosítanod magad."

Kedves Athena1985!

Na pont ez az amit nem akarok. Elveszíteni a Familienversicherungot. Viszont akkor a 395 eurós határ mire vonatkozik? Ha a Mini-Job 450 euro, főállású vállalkozóként egyből saját jogon kell biztosítani magam, akkor mit csinálhatok 395 euróig?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36786 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Bár ez 2012-es cikk, de gondolom, még mindig így van. Azért ez nem mindegy, hogy ha elveszítem a családi biztosításom, akkor havi 300 eurót ki kell fizetnem biztosításra, akkor meg minek dolgozzak. Ha csak havi 400 euró bevételt szeretnék. Ha többet, akkor persze ok. De épp ez lett volna a lényeg (bár lehet, hogy bonyolultan kérdeztem), hogy a biztosítás megmaradjon. Egyébként egy kisvállalkozónak mit kellene még fizetnie? Mert gondolom a nyereségadó az adott (x %). De ezen kívül még van a bejelentés, ami nem olyan sok (30 euró), kamarai tagság (évente). Ápolási biztosítás? Munkanélküli biztosítás? Nyugdíj? Betegbiztosítás.


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!