Freizügigkeitsbescheinigung

Több
12 éve 6 hónapja #9274 Írta: Iren
Freizügigkeitsbescheinigung téma létrehozva Iren által

Sziasztok,
pár hónapja akadtam rá erre a fórumra. Nagyon sok hasznos dolgot megtudtam tőletek. Köszönöm akik megosztották az infókat. Dolgozunk a párommal mindketten No-ban mint munkavállalók (nem vállalkozóként). Most okt közepén kaptunk egy nyomtatványt hogy milyen adatokat kell megadni ahhoz hogy megkapjuk a Freizügigkeitbescheinigungot. Több oldalon utánanéztem a neten, de a 2011 máj 1 utáni szabályok kicsit zavarosak a FZB-ra vonatkozóan. Tőlünk a következőket kéri a hivatal:
- Munkaadói igazolás a foglalkoztatásról és a legutolsó bérpapír másolata!
- Személyi igazolvány v. útlevél másolata
- 1 biometrikus fénykép
- nemzetközi házassági kivonat
Azt szeretném megkérdezni hogy közületek kért e már valamelyik város hivatala a bérpapít másolatát? Én ezzel nem értek egyet. Ha van betegbiztosításom, és fizetek adót, akkor miért nem ezeket igazoló okmányokat kérik? Mi van ha a cég a fizetés titokban tartását aláíratta velem a munkaszerződésben? Plusz mi történik ha nem küldöm vissza ezeket az okmányokat? Mire is jó a FZB?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #9279 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Freizügigkeitsbescheinigung

jelenleg csak annyit tudok válaszolni, mivel a társamtól is kérte ezeket

- nem fizetés igazolást kellett beadni, hanem munkáltatói igazolást. Ebben azt igazolja, hogy nála dolgozol, és egy kb. előreláthó kereset rublika volt benne. Szvsz ez azért kell, mert akkor tölthetsz 3 hónapnál több időt itt kint, ha van olyan jövedelmed, hogy nem vagy az ország szociális ellátó rendszerére teher.
A fényképet nem tudom miért kérték ( a társamtól is kértek), de tőlem nem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #9281 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Freizügigkeitsbescheinigung

Sziasztok,
tőlünk fizetési igazolást és munkáltatói igazolást is kértek. Fényképet egyáltalán nem.
Plusz: lakcímbejelentő, plusz Stadtamt igazolása arról,hogy valóban egy lakcímen lakunk, s milyen alapon. Plusz a sok többi papír, mert családilag jöttünk.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #9288 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Freizügigkeitsbescheinigung

Szia Iren,

nekem német a férjem, miatta költöztem ki. Mikor megkértük a Freizügigkeitsbescheinigungot számomra, akkor nekünk is igazolnunk kellett nemzetközi házassági anyakönyvi kivonattal, hogy házasok vagyunk. Emellett azt is, hogy mivel nekem nincs jelenleg jövedelmem, így a férjem fog eltartani, és nem az állam nyakán akarok majd élősködni. Így tőle kérték az elmúlt 3 hónap fizetési papírjának a bemutatását. Meg persze kellett a lakcím igazolás.
Amit nem kértek tőlem, az a német eü. biztosítás volt, elég volt nekik az európai uniós betegbiztosítási kártyámnak a bemutatása.
De ez utóbbi sem mindenhol elég, Bundeslandonként, vagy akár városonként is különbözően járnak el néha, így a jövedelemigazolással is lehet különbözően bánnak.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #9296 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Freizügigkeitsbescheinigung

Ebben a témában lenne pár kérdésem :whistle:
remélem tudtok segíteni.
Szerintetek mennyi lehet az egy főre jutó minmum jövedelem,hogy ne mondják azt,hogy nem elég a megélhetésre????
A másik fontos kérdésem az lenne,hogy mint itt olvastam az oldalon,ha be tudom bizonyítani,hogy vannak német felmenőim,nem mondhatják azt,hogy nem kapsz letelepedési engedélyt?!?!
Anyai ágon a nagymamám szülei és felmenői németek voltak.Még él a nagymamám és igazolni tudnánk is a dolgot.
Szóval szerintetek ? Ugorjunk neki beszerezni a születési és halotti anyakönyvi kivonatokat,vagy ennek már semmi értelme?
Köszönöm azoknak,akik egy kis időt szánnak rám és válaszolnak!
:kiss:
Perszike

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #9304 Írta: Iren
Iren válaszolt a következő témában: Freizügigkeitsbescheinigung

köszi a válaszokat. Még ami érdekes, hogy nem volt megadva termin arra vonatkozóan meddig kell visszaküldeni a nyomtatványok másolatát. mi kb 3 hete kaptuk a levelet. Vajon el vagyunk már vele késve?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!