Kijelentkezés Magyarországról

Több
9 éve 8 hónapja #37186 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Szia vbela64!
Az otthoni TB fizetéssel az a baj, hogy a kiváltott EU-s egbizt. kártya csak sürgős esetekben érvényes, és azt a doki dönti el, hogy mi tartozik ebbe a kategóriába (de erről már többször volt szó). Szóval arra alapozni tényleg nem túl jó, mivel Te akkor a feleséged révén itteni biztosított is lehetnél. Szerintem az itteni biztosítást beszéld meg a magyar munkaadóddal, nehogy egyszer majd küldjön vagy egy itteni orvos, vagy otthon a TB egy jó nagy számlát...
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37188 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: Gergő!
Bocs, de nem okoskodás.
Ha leadod a személyidet, akkor abban a pillanatban nem vagy semmilyen állampolgár! Legalább is nem tudod sehol a világon igazolni. Mit csinálsz, ha a kalauz a repülőn megkérdezik, hogy kinek a nevére szól a jegy? Vagy útközben a rendőr, határőr (Schengenen belül bárhol ellenőrizhetnek, nem csak a határon) megkérdezi, hogy te ki vagy? Esetleg nem-e valami akármilyen jöttment?
A személyidet nem lehet leadni!
Az egy másik dolog, ha már német állampolgár vagy, és kaptál Németországtól személyit (útlevelet), akkor persze leadhatod a magyart. De addig nem!


Nem a fenét nem okoskodás. Mondd barátom, te még olyanról nem hallottál, hogy magyar útlevél? Az mint magyar állampolgárt, továbbra is megillet téged például. És sokkal inkább tudnak vele valamit kezdeni külföldön, mint pl. egy régi formátumú magyar személyivel. Mellesleg olyan verzió is van, hogy megmarad a személyid és a lakcímkártyád is, csak abban az áll, hogy "Lakcím: külföld".

Gondolom már legalább fél éve itt élsz, de hordod itt össze a hülyeségeket rakásra. TB biztosított eleve nem lehetsz egyszerre két EU-s országban, kimondottan tiltja a törvény. Jelenleg ugyan kicsi az esélye annak, hogy ezt észrevegyék, de ez bármikor megtörténhet. És akkor az érvényes törvények alapján nemhogy a "tévedésböl" befizetett EÜ-járulékodat nem fogják visszaadni, hanem még meg is büntetnek. Csak hajrá!

Még egy: nem ártana azt az alapigazságot is rögtön megtanulnod, hogy Németországban a hivatalos ügyek intézése alapvetöen erösen tartományfüggö, de még azonos tartományokban is nagy különbség lehet városok/falvak/hivatalok között. Ergó: attól, hogy te X helyen az Y ügyet így és így intézted el, még nem az következik, hogy mindenki hülye, aki mást tapasztalt/állít.

Szóval szerintem vegyél egy kicsit vissza a lendületböl, és másoknak nyilvánosan ne propagáld azt, hogy SZERINTED hogy lehet mindenféle szabályok alul kibújni. Ha te így élsz, az legyen a te magánügyed, de másoknak ezt tanácsolni, söt másokat képletesen "lehülyézni", ha erre nem vevök, nem annyira kéne. Konstruktív javaslat, ötlet, tapasztalat jöhet ezerrel, de öszintén szólva a két-három hozzászólásodból lejövö "vbela64-axiómákból" nekem személy szerint már most elegem van. Ahogy elnézem, nem én vagyok az egyetlen.
Na üdv, barátom.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37189 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Gergoo írta:

vbela64 írta: Gergő!
Én itt nem dolgozom. Nem fizetek itt semmilyen adót, hozzájárulást, illetéket.

A többség viszont igen. Innentől nem látom a mondanivalód lényegét, mert "tálalása" alapján minden németországi letelepedőnek volt címezve.

Gergő!
az alapkérdés ez volt:
"Azt szeretném még megtudni, a MÁK-on és TB-n kívül még hol kell lejelentem, hogy külföldre költözünk?Illetve van-e vmi határidő a bejelentésre? Vagy mielőtt elhagyom az országot ezt meg kell tennem, mert kint azonnal megtörténik a bejelentés? Bocsánat, ha nagyon bugyuta kérdéseket teszek fel...Előre is köszönöm a segítséget."
Itt egyetlen szó sincs, arról, hogy ő családtagként, munkanélküliként vagy már állásba belépőként hagyja el az országot. Nagy valószínűség szerint akik ezt a fórumot böngészik annak jelentős része családtagként (mint én is), megy a már valamilyen biztos állással rendelkező férje, felesége után.
Ameddig neki nincs itt állása, addig mit jelentsen a NAV-nak? Hogy koldulni fog? Utcán él? Kukázik?
Ameddig nincs itt neki állampolgársága, útlevele, addig miért adja le a meglévő magyart?
Kérdés: hogyan is szerezhetsz állampolgárságot? Hány év után?)
Persze, ha nem fizet járulékokat, akkor bejelenti, hogy ő nem fizet. De ha nem jelenti be akkor sincs semmi. Ez történik ma veled Magyarországon akkor is ha ott élsz, és kirúgnak a munkahelyedről. Mindegy, hogy te melyik országban laksz.
Csak a háziorvos nem fogja ellátni csak pénzért, patikában nem fogja megkapni a gyógyszert csak teljes áron.
Még egy:
Mi történik, ha mégsem jön be a "buli"? Van ismerősöm aki félév után úgy döntött, hogy mégis haza megy (kapott jobban fizető ajánlatot). Akkor kezdje a procedúrát elölről? A káderlapján meg rajta, hogy nem megbízható? A megaláztatások, magyarázkodások a hivataloknak, hogy még sem jó az a "Nagy Unió"?
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37191 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: Gergő!
az alapkérdés ez volt:
"Azt szeretném még megtudni, a MÁK-on és TB-n kívül még hol kell lejelentem, hogy külföldre költözünk?Illetve van-e vmi határidő a bejelentésre? Vagy mielőtt elhagyom az országot ezt meg kell tennem, mert kint azonnal megtörténik a bejelentés? Bocsánat, ha nagyon bugyuta kérdéseket teszek fel...Előre is köszönöm a segítséget."
Itt egyetlen szó sincs, arról, hogy ő családtagként, munkanélküliként vagy már állásba belépőként hagyja el az országot. Nagy valószínűség szerint akik ezt a fórumot böngészik annak jelentős része családtagként (mint én is), megy a már valamilyen biztos állással rendelkező férje, felesége után.
Ameddig neki nincs itt állása, addig mit jelentsen a NAV-nak? Hogy koldulni fog? Utcán él? Kukázik?
Ameddig nincs itt neki állampolgársága, útlevele, addig miért adja le a meglévő magyart?

Csak annyit jelentsen amennyit a törvény előír! ;) Én is csak ennyit javasoltam. A bla-bla kategória, hogy x éve a teljes család kint él, dolgozik, adózik és tanul szerinted belefér az átmeneti kint tartózkodásba az a Te véleményed. Mint írtam, tuti van olyan rendelkezés ami alapján akinek az élete pl. egy németországi lakcímre központosodik évek óta az messze nem tekinthető átmeneti állapotnak!
Függetlenül attól, hogy ki-mit olvas (ki) akár a spanyol konzulátus honlapján elérhető információkból, itt a törvény: 1992. évi LXVI. törvény
és biztosíthatlak, hogy egy dolog nincs benne: :wait: az állampolgár eldönti :chuckle:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37193 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: Nagy valószínűség szerint akik ezt a fórumot böngészik annak jelentős része családtagként (mint én is), megy a már valamilyen biztos állással rendelkező férje, felesége után.
Ameddig neki nincs itt állása, addig mit jelentsen a NAV-nak? Hogy koldulni fog? Utcán él? Kukázik?
Ameddig nincs itt neki állampolgársága, útlevele, addig miért adja le a meglévő magyart?.....
...Persze, ha nem fizet járulékokat, akkor bejelenti, hogy ő nem fizet. De ha nem jelenti be akkor sincs semmi. Ez történik ma veled Magyarországon akkor is ha ott élsz, és kirúgnak a munkahelyedről. ...
...Mi történik, ha mégsem jön be a "buli"? Van ismerősöm aki félév után úgy döntött, hogy mégis haza megy (kapott jobban fizető ajánlatot). Akkor kezdje a procedúrát elölről? A káderlapján meg rajta, hogy nem megbízható? A megaláztatások, magyarázkodások a hivataloknak, hogy még sem jó az a "Nagy Unió"?


Az elöbbi hsz.-em egy része tárgytalan, mivel most bökted ki, hogy milyen konstrukcióban is vagy itt...
De: az itt kommentelök java része azért itt dolgozik, vagy dolgozni fog és többé-kevésbé hosszú távú ittlétet tervez.
A NAV-nak nem azt kell jelentened, hogy mit csinálsz itt -ahhoz ugyanis semmi köze-, hanem azt, hogy otthonról eljöttél, ergó otthon nem csinálsz semmit...
A személyi leadásnak semmi köze nincs az állampolgársághoz. Egyébként senki nem tanácsolta senkinek, hogy adja le.
Ha nem jelenti be, nem történik semmi (ld.pl. NAV)? Nem a fenét nem. Elöbb-utóbb küldik minimum a felszólítást, hogy adja le az adóbevallását. Miután ezt kb. évek múltán fogják észrevenni, csak nagyobbat szívsz, mert a büntit is több le nem adott bevallásra kell fizetned.
Milyen káderlap, hol élsz te? Meg mit kéne neked magyarázkodni, hogy nem jött be az unió? A NAV-nál, a TB-nél? Megaláztatás? Kinek mi köze lenne hozzá? Hagyjál már....
Az, hogy te itt élsz, a feleséged dolgozik itt, te viszont "hazafelé" dolgozol (?), és tulajdonképpen itt is vagy meg nem is, az azért elég egyedi konstrukció. A lakcímedre vonatkozó kérdésre adott válaszod pedig gondolom jellemzöen attól függ, hogy ki és miért kérdezi..... Amivel nincs is semmi baj, de ez legyen a belügyed, és viseld is az esetleges következményeit. Nyilván valamennyiünknek van valamilyen szintü "stiklis" ügye, de azt nem kéne propagálni... Pont azért, mert bizony olvassák ezt az oldalt "egyszerübb" emberek is, akiknek nem az fog lejönni, hogy ezt vagy azt a "vbela64" állította, hanem az, hogy "de hát az interneten olvastam". Hallottál már arról a szóról, hogy "felelösség" ??

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37194 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Gergoo írta: Gergő!
az alapkérdés ez volt:
"Azt szeretném még megtudni, a MÁK-on és TB-n kívül még hol kell lejelentem, hogy külföldre költözünk?Illetve van-e vmi határidő a bejelentésre? Vagy mielőtt elhagyom az országot ezt meg kell tennem, mert kint azonnal megtörténik a bejelentés? Bocsánat, ha nagyon bugyuta kérdéseket teszek fel...Előre is köszönöm a segítséget."

Összeszedtem magam, hogy ne csak a letelepedés köré fonódjon ez a topik és térjünk rá a konkrét válaszokra.
Bejelenteni:
Lakcím (okmányiroda, van rá nyomtatvány) (Ha nem letelepedési a szándék akkor nem kell!)
TB (van rá nyomtatvány)
NAV (van rá nyomtatvány)
MÁK (van rá nyomtatvány)
Határidőnek már nem nézek utána, valószínűleg van de nyilván a leghamarabb, akkor nem lehet probléma! Mivel a férj már kint van, az összeset be lehet jelenteni még indulás előtt!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mátkel, aniris
Téma zárolva.