Németországba gyerekekkel

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #32490 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

mirapanni írta: Kislányom 10 éves, itthon idén kezdi a 4. osztályt, a kisfiam pedig az 1. osztályt. Kislányom kitűnő tanuló a suliban nincs csak angol, a németet most kezdjük privát tanár segítségével, hetente 2-szer. ....

....Ha addig 1 év alatt megtanulna jól a kislányom akkor lenne lehetőség arra, hogy a "rendes" általános iskolában ismételje a 4. osztályt? Mert gondolom az ismétlés amiatt fontos lenne, hogy meg tudja csinálna azt a vizsgát ami alapján mehetne a gimnáziumba... Azt esetleg tudod, hogy ez a vizsga milyen tantárgyakból lesz? Ha esetleg nem a 4. osztályt ismételtetnék meg vele (pl. helyhiány miatt) hanem az 5.-be tennék, akkor ne mehetne gimnáziumba? Gondolom akkor egy Gesamtschulen-be kerülhetne, onnan lesz módja a gimnáziumba átkerülni (pl. különbözeti vizsgával)? A kérdéseim azért csak rá vonatkoznak, mert a kisebbik gyerekemnek szerintem egyszerűbb helyzete lesz, mivel neki még bőven lesz ideje megtanulni a nyelvet, még nincs elkésve semmivel, de a kislányomnál a kora miatt akarok majd jól dönteni... Előre is köszönöm


Már többször leírtam, neked sem tudok mást mondani: ha kijöttök, mindekét gyerek ismételje meg az utolsó évet amit Mo.-on végzett. Így az anyag viszonylag ismert nekik, s lesz idejük a németre!
A másik amit szintén ismételni tudok, ne erőltessd a gimnáziumot! Nem ér semmit, legfeljebb kis elöny, ha tovább akar tanulni a gyerek! Itt érettségivel gyakorlatilag csak munkanélküli lehet! Jobb egy technikum, vagy szakmunkás képzés! Inkább legyen 3 szakmája mint egy érettségije!
Azt is feltétlenül vedd figyelembe, hogy a magyar és a német képzés között óriási a különbség! Ami jó: gyermekeid félvállról fogják benyelni a német nyelvet, s nem kell ebből neked problémát csinálni! A gyerekek megitélésénél soha nem magunkból induljunk ki! Ők irgalmatlan gyorsan tanulnak! Kezdetben hallgatni fognak, s nem beszélnek, majd hirtelen folyékonyan fognak kommunikálni németül!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kdkrisz, mirapanni, Papen75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32672 Írta: reakukac
reakukac válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!
Új vagyok ezen a fórumon, így előre is bocs, ha olyat kérdezek amiről már volt szó (bár elég sok hozzászólást átolvastam).
A kérdésem:
-hogy is működik az oktatás kint? az én lányom most kezdi itthon a 7. osztályt. Ő most akkor általános iskolába menne, vagy hová?
-érdemes itthon német tanárt keresnem míg ki nem megyünk ( kb fél-, egy év)? Mennyire tudják itthon megtanítani neki a nyelvet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32686 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Feltétlenül írasd be tanárhoz, mert minél jobban tudja majd a nyelvet, annál könnyebben be fog illeszkedni. Ilyen korban amúgy is kezdődnek a problémák saját magukkal is... :)
Ha jó a motiváció, akkor még tanulni is fog. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: reakukac

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32698 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

reakukac írta: Új vagyok ezen a fórumon, így előre is bocs, ha olyat kérdezek amiről már volt szó (bár elég sok hozzászólást átolvastam).
A kérdésem:
-hogy is működik az oktatás kint? az én lányom most kezdi itthon a 7. osztályt. Ő most akkor általános iskolába menne, vagy hová?
-érdemes itthon német tanárt keresnem míg ki nem megyünk ( kb fél-, egy év)? Mennyire tudják itthon megtanítani neki a nyelvet?

Keress német anyanyelvü tanárt ha lehet. Ne a nyelvtanra hanem a társalgásra és az olvasásra helyezzetek súlyt! Különben minden tanfolyam csak elöny!
Az iskolák az országban különböznek. Van 9 osztályos van 10 osztályos van 10+4 , 9+5 stb. Más a bayoroknál a gimi és más pl. Rostockban. Van "Haupschule" vagy "Realschule" de van olyan tartomány ahol ezt a kettöt egybevonták (kisérlet). Ezért nem lehet a kérdésedre válaszolni. Ott ahova mentek majd meg kell érdeklödni! (Sajnos nincs Németországban egységes tankönyv sem, igy egy költöszés mindig nehézségekkel jár!) Késöbb az egyetemeknél is drasztikus a különbség. Mást tanul egy bayor szociológus mint egy niedersachseni.....(Lányom diplomája.)

Ui: a német nyelvet csak akkor tudja jól elsajátitani Mo.-on, ha német anyanyelvü tanárhoz jár. A magyar akcentus nagyon erösen befolyásolja az oktatást, s egy rosszul kiejtö tanár rosszul oktat!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: reakukac

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32729 Írta: kdkrisz
kdkrisz válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia. Hát, igen abban nekünk szerencsénk van, hogy ha nem is sokat, de én azért tudok neki segíteni a német nyelvben. Így talán könnyebb volt, bár ha végig gondolom szinte ment neki ez magától, sokat nem kérdezett tőlem. :) Azért én voltam olyan "rafkos", hogy beírattam egy "echte" német napközibe. Amíg én dolgozok így nem otthon ül egyedül, hanem német gyerekekkel van. Bár ez fizetős és kicsit gyalogolnia is kellett a fiamnak, de megérte! Ajánlom Neked is!
Barátok?! Az nehéz téma nálunk. Sajnos küzdünk vele, mert nincs neki senki barátja. A német gyerekek tényleg nehezen nyitnak, pláne külföldiek felé, bár kedvesek, de nem barátok, sajnos. Az én fiam nagyon egyedül van ez miatt. Így is nagyon visszahúzódó volt még Magyarországon is, de itt pláne.
Én szeretek itt lenni, nagyon jó hangulat van a munkahelyemen is és szinte barátok vagyunk a kollégákkal, bár én tudok velük beszélgetni. Tudod, eddig magyar emberekről tartották azt, hogy mindig mosolyognak, de sajnos ez most már nem mondható el róluk, tudom miért és teljesen megértem, hiszen én is ezért jöttem ki, de így Magyarországra menni, hogy csak szomorú és gondterhelt arcot látsz nem túl jó élmény. De itt kint tényleg mosolyognak az emberek! Mert van miért
és ezért kedvesebbnek is tűnnek. Mi nagyon jól érezzük magunkat itt! Át kell állni sok mindenben, pláne a mentalitásban (jóban és rosszban is), de ha valaki itt akar élni annak menni fog, hamar.
A német nyelv tanulás szerintem itt fog menni nektek igazán, otthon az alapokat tanuld meg, akkor sokkal gyorsabb lesz itt.
Sok sikert Nektek, biztos vagyok benne, hogy Ti is jól fogjátok magatokat érezni itt csak kell egy kis idő, ha bármiben tudok segíteni csak kérdezz, én sem tudok sokat, de segítek kideríteni. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Papen75, reakukac

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32732 Írta: Papen75
Papen75 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Mirapani! Az én fiam is 10 éves, most kezdi a 4.osztályt és kitűnő tanuló. Ennek ellenére többen azt javasolták, hogy kezdjük majd előröl a 4. évet, hogy ne legyen neki nehéz a beilleszkedés. Az első évben csak a nyelvre és a beilleszkedésre kelljen összpontosítania. A fiam az iskolában az első osztálytól tanulja a német nyelvet, de az iskolai nyelvokatatás ilyenkor még nem túl magas színvonalú. Jól teszed, ha magántanárhoz viszed. Az enyémet nem tudom rávenni... Mi Hausham-ba (Bajorországba) mennénk. Én is azt látom, hogy az ország különböző régióiban más-más rendszerben oktatnak.Az az iskola, ahová a fiam menne 9 osztályos. Nincs 5.-től gimnázium. Nézd meg, hogy Baden-Württenbergben pontosan milyen iskolák vannak.
Te beszélsz németül? A férjed mióta dolgozik kint?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!