Németországba gyerekekkel

Több
13 éve 11 hónapja #478 Írta: zizimama5
Németországba gyerekekkel téma létrehozva zizimama5 által

Sziasztok!

A férjem magyar cég alkalmazottjaként dolgozik Süssenben.A német nyelvtudása nagyon jó , viszont én és a gyerekek 5 és 7 évesek nem beszélünk németül. Szeretnénk mi is kiutazni és ott letelepedni, ehhez kérnék tanácsokat Tőletek. Ha ilyen korú gyerekekkel megyünk a beilleszkedés mennyire nehéz nekik. Mivel én nem beszélem a nyelvet van-e lehetőség ott a nyelvtanulásra ( nem kifejezetten Süssenre gondolok, mert ha sikerül inkább Stuttgart a cél)A férjem egyébként német állampolgár ott született de még pár hónapos korában M.o-ra jöttek így sajnos mivel nem ismeri a németországi hivatalokat nincs tisztában a letelepedéshez szükséges lépésekről.
Ha tudtok valamilyen hivatalos oldalt ahol ezekről írnak az is sokat segítene.

Előre is köszönöm! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ariadna
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 11 hónapja - 13 éve 6 hónapja #506 Írta: Ariadna
Ariadna válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia!

Ha itt szeretnél nyelvet tanulni, az ország minden pontján megtalálhatóak a népfőiskolák (Volkshochschule), amely az órákat a legelfogadhatóbb áron ajánlja. Ennél csak drágábbak vannak.
http://vhs.de
Ha kisebb városba költöztök, ott a csoportok sem zsúfoltak.
Az iskolarendszer előnye, hogy ha nem tetszik valami, az első héten más csoportba kérheted magad, vagy visszakérheted a befizetett összeg x százalékát.
Én pl Münchenben jártam, egyszer nagyon gyenge csoportba kerültem, máskor meg a tanárral voltak problémáim, de mindkétszer rögtön orvosolták a problémát.

A gyerekek nyelvtanulásáról sajnos semmit nem tudok mondani. De ha jól informálódtam eddig, itt kinn beíratod őket iskolába, és 1 évig csak nyelvet tanulnak. Igaz, hoyg vesztenek 1 évet, de fognak tudni beszélni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ariadna
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 11 hónapja #507 Írta: Ariadna
Ariadna válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Az itt tartózkodással kapcsolatban az Ausländeramtban kezdjetek, ott biztosan minden kérdésetekre választ kaptok. Az ügyintézés villámgyors, legalábbis Mo-hoz képest.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • annuska
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja - 13 éve 6 hónapja #1307 Írta: annuska
annuska válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia!
Az én helyzetem is hasonló, férjem kint dolgozik Münchenbe, szeretnénk mi is kimenni, én nem beszélem a nyelvet, van egy négy éves kislányunk őt szeretném óvodába íratni, nem tudom ez mennyire lehetséges mivel ő sem beszéli a nyelvet.
Én gyermekfelügyeletet szívesen vállalnék kint élő magyaroknak, vagy akár szobalány stb.amihez nem fontos a német nyelvtudás.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1308 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Nem szeretnèlek elkeserìteni Annuska, de Munchenben 4 èves kisgyereknek òvodai helyet szerezni ùgy, hogy az egyik szulo nem dolgozik, nagyon-nagyon nehèz. Nem az a gond, hogy nem beszèli a nyelvet, hanem az, hogy az òvodai hely hiànycikk. Nem azt mondom, hogy ne pròbàld meg, de tudd, hogy nem lesz konnyu. Ha màr 5 èves lesz a kislàny, akkor picit nagyobbak az esèlyei, mert az màr iskolaelokèszitonek szàmìt ès igy elonyt èlvez a kisebbekkel szemben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ariadna
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1327 Írta: Ariadna
Ariadna válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Annuska,
Unokabátyáméknak nem okozott problémát, mindkét gyerekét felvették félnapos oviba. Miközben a felesége nem dolgozott semmit. És a kicsik sem tudtak németül.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!