Németországba gyerekekkel

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #33139 Írta: mirapanni
mirapanni válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Kedves Papen75! Úgy látom eléggé hasonló cipőben járunk... Mi voltunk már többször kint "Apánál" Aalenben, nagyon tetszett a környék, az életstílus, hozzá kell tenni, hogy a férjemnek nagyon sok barátja van kinn (németek és már régről), így eléggé átlátjuk, hogy mit tud nekünk nyújtani Németország. Az iskola miatt meg úgy gondolom azért is aggódunk ennyit Te is, én is, mivel a gyerekeink kitűnő tanulók itthon.. Talán ha közepes tanuló gyerekek lennének könnyebb lenne, mert nem lenne ekkora tétje, hogy milyen iskolába is fog bekerüln így 11 évesen... Én mindenképp gimnáziumot szeretnék, mivel ezidáig a lányom nem hozott haza 5-östől eltérő jegyet az iskolából, azt is tanulás nélkül, tehát feltételezhető, hogy jó képességű gyerek... De mivel itthon most kezdi a 4-ik évet, jövőre kint ha rögtön az 5-be menne, akkor nem valószínű, hogy nyelvtudás nélkül felvegyék (nyelvtudás alatt igazi nyelvtudást értek, az amit itthon tanár segítségével meg fog tanulni addig az nagyon kevés ahhoz, hogy a suliban ne legyenek nehézségei..) gimibe. Ha meg fel is vennék, meginnál a levét szerintem ha a kevés nyelvtudása miatt maradna le... Szerintem a gimiben már 5-ben is keményebb a tananyag mint az általánosban, így nem akarom azt megkockáztatni, hogy emiatt "törjön meg" a tanulása... Igazából ettől félek a leginkább, hogy a nyelvváltás miatt ne tudjon majd úgy teljesíteni mint az anyanyelvén... Ezért én az osztályismétlésre hajlok. De ősszel (a gyerekek őszi szünetében) megyünk ki Aalenbe és bemegyünk a kiválasztott általános iskolába és a gimibe is, hogy megbeszéljük az igazgatóval, igazából az ő véleményükre fogok a leginkább adni, biztosan van tapasztalatuk ezen a téren.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33511 Írta: Papen75
Papen75 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Mirapanni! Nem mindig könnyebbség, ha az ember gyereke kítűnő tanuló :-) Mások a mi és a tanárok elvárásai velük szemben és a saját maguk elvárásai is magukkal szemben. A megismételt 4. év után, ha majd elkezdik a gimnáziumot újból kítűnőek lehetnek :-). Addig meg a beilleszkedés és a nyelv elsajátítása lesz a fő feladatuk. Talán jobb is lesz nekik, ha nem kell annyit bizonyítaniuk, mint eddig kellett. A fiamat első osztály óta állandóan mindenféle tanulmányi versenyekre küldik, mert ő az egyik legokosabb az alsósok közül, az idén pedig a megkérdezése nélkül eldöntötte az osztályfőnök és az osztály, hogy ő fogja képviselni őket az iskolai diákönkormányzatban, mert okos, jó a memóriája, jól ki tudja magát fejezni és jó a fellépése... Nekik sem egyszerű.
Nekünk eléggé meg van kötve a kezünk iskolaválasztás szempontjából, mert Hausham egy falu és csak egy, a számunkra számba vehető általános iskola van (mondjuk mellette Miesbach-ban több iskola is működik :-)). De tetszik, hogy a haushami iskolában működik egy olyan csoport, akik az emigráns gyerekek iskolai beilleszkedését segítik :-)
Ez az iskola is Grund-und Mittelschule, vagyis ahogy gondolom, jövő szeptemberben a fiamnak már a gimnáziumban kellene kezdenie. Itthon nem lenne probléma a tanulás, amúgy is a 6 osztályosban gondolkoztunk, de úgy gondolom, hogy tényleg jobb, ha inkább a nyelvtanulást helyezzük előtérbe a tanulmányi eredmény helyett. Így végül mi is az osztályismétlés mellett döntöttünk.
Mi még nem jártunk kint. A nyáron készültünk, de sajnos nem jött össze. Még az ősszel szeretnék kimenni, hogy lássam milyen is maga a hely. Nagyvárosban élünk, faluba megyünk lakni. Érdekes lesz:-) A férjemnek teszik a hely, szeret kint lenni, alakulnak a kapcsolatai. Azt mondja, hogy ott sem könnyű, de egészen másak az emberek és ahogy Te is írtad az életstílus is más. Már csak mi hiányzunk neki onnan :-) Már szívem szerint most mennék és szerencsére a fiam is egyre jobban nyitott rá. :-) De még tanulni kell. Ti miért csak jövő nyáron mentek ki?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mirapanni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33513 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

mirapanni írta: De mivel itthon most kezdi a 4-ik évet, jövőre kint ha rögtön az 5-be menne, akkor nem valószínű, hogy nyelvtudás nélkül felvegyék a gimibe.


Kedves Panni!
Ne erőltssétek a gimnáziumot, nem ér semmit! Egy szakma sokkal többet ér!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33529 Írta: mirapanni
mirapanni válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Kedves Papen 75! Igen, maximálisan egyetértek veled. Mostanra összeszedtem annyi infót, hogy a 4. ismétlése után semmi akadálya, hogy gimibe menjen a lányom. Az őszi szünetben megyünk ki, akkor mindenképp bemegyünk a suliba, hogy mindent megtudjunk pontosan, majd megosztom veled (veletek) is amit megtudtam. Én is mennék már akár holnap, sőt a gyerek is nagyon várják, mi már többször voltunk kint 2 heteket és nagyon tetszik mindenkinek a kinti élet lehetősége. Ami miatt csak a jövő nyáron megyünk az sajnos az anyagi oldala... Kell egy kis pénzt összegyűjtenünk, hiszen a nagyobb lakásbérlés sokba fog kerülni (plusz még bútorozás, stb..). De több időt nem töltenénk külön, nálunk a helyzet az volt, hogy vagy ő jön haza vagy mi megyünk ki, de max. 2 év külön...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33573 Írta: Papen75
Papen75 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Még a 2 év is sok. Mi már 4. éve élünk így... Csak eddig nem találtuk elég megbízhatóknak a férjem munkahelyeit.Jó, hogy a gyerekek is voltak már kint és várják a kiköltözést. :-) Könnyebb úgy, hogy van már képetek arról, hogy hová is mentek. Én még csak a Google-on láttam a helyet :-) Remélem most már mi is ki tudunk utazni és "képben" lehetek:-)
Köszönöm majd az infókat:-)
Hol lakik most a férjed? Egy szobát bérel? Vagy a cég intézi a szállását? Ha már kint van valaki egy ideje, gondolom könnyebb elfogadható áru lakást találni, mint ismeretlenül. Az én is tudom, hogy nem egyszerű megfelelő lakást találni. És állítólag sokan üresen adják ki.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bee_b13
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 7 hónapja #33574 Írta: bee_b13
bee_b13 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Mi négy hónapja élünk kint a férjem egy éve jött ki. Mindketten angolosak vagyunk, az Ő munkájához elvileg nem kell a német, de a minden napi élethez nélkülözhetetlen. Én még Magyarországon tanulgattam egy kicsit, de éppen ovikezdésben voltunk, így a gyerek többet volt otthon, mint az oviban. Itt sokkal egyszerűbb és meg is lepődtem , hogy már az elején megértettem sok mindent, és persze minden nap egy kicsivel többet. Sajnos az angollal nem sokra mentünk, mert itt Bajorországba inkább nem beszélnek angolul, ezért vagy azért, ami meglepő mert általában ez a kötelező nyelv. Ha kiköltöztök tényleg sok pénz kell, mert egy házat berendezni nem két euro és itt akár kemény ezresekről beszélünk, nekünk csak a lakás üresen konyha, lámpák nélkül került 5000 eur ba (havi bérleti díj, kaució, provízió), és akkor még a hol a többi....Gimibe gondolom azért megy a gyerek, hogy pl ne Pennys pénztáros legyen, hanem akár főiskolára, egyetemre is tudjon menni. És most kedves Deco azt gondolsz, amit akarsz... Én, mint informatikus-közgazdász degeszre kereshetném magam, még akár úgy is hogy egyáltalán nem beszélek németül itt Németországban. De mivel jelenleg a férjem a munkája miatt sokat utazik, így inkább én nevelem a gyerekemet, mint a bébiszitter. Ha tényleg ráálltok a németre egy év bőven elég egy középszint eléréséhez, nekem anno az angolhoz pont ennyi kellett. Ha kijöttök sokkal egyszerűbb lesz, esetleg nézzetek németül tévét, az sokat segít. Egyébként jó itt kint, kedvesek az emberek, nincs az a hangulat ami Magyarországon, savanyúság, szomorúság, és legfőképpen irigység.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!