Szülés Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #26349 Írta: zitafi
zitafi válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Reni86!

Örülnék, ha inkább több konkrét kérdést feltennél, könnyebb lenne úgy válaszolni.
Egyébként oldalakat tudok írni :)

Hol tartasz az ügyintézésben? Gondolom jársz már vizsgálatokra, van már orvosod.
Az első baba Magyarországon született?

Szóval légyszi kérdezz, és akkor írok.
üdv. Zita

Reni86 írta: Szia Zitafi!

Én most várom a második babám, jelenleg a 21.hétben járok. Itt szereték majd szülni,és nagyon örülnék neki,ha elmesélnéd a tapasztalataid,és azt,hogy mik a teendők pontosan. Olvastam már itt a fórumon az ezzel kapcsolatos topikot,de azok nem voltak olyan részletesek,ezért nagyon boldog lennék,ha elmesélnéd a tapasztalataid.

További szép vasárnapot kívánok

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Reni86

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26357 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Zita!

Nagyon örülök,hogy irtál. :)
Rendben,elnézést,amiért nem voltam konkrét.Az első baba még igen, magyarországon született.
Természetesen, itt már van orvosom,minden hónapban járok hozzá vizsgálatra.
A következő egy hét múlva lesz épp aktuális :) .
Tehát az első kérdésem,hogy ezekszerint te itt szültél, mik voltak azok a dolgok amiket előtte el kellett itt intézni?
Milyen volt a szülés?Ugyanúgy működik mint otthon?Azt tudom,hogy a szinvonalat nem lehet összehasonlítani.. :/ Mennyi ideig kell itt benntarózkodni?Erről is több infót hallottam már..
Hebamme? Vele mikor kell felvenni a kapcsolatot?
Anyakönyvi kivonat?
A kindergeldet mi már kapjuk,tehát gondolom ha megszületik a pici,akkor a familienkasse-ba is csak egy aktuális nyomtatványt kell elküldeni,arról hogy megszületett a második baba,és neki is kérem.
Most hirtelen a nagy izgalomban nem jut eszembe több kérdés. :unsure:
Ne haragudj,hogy letámadtalak a kérdéseimmel.Remélem nem haragszol. :blush:

szép napot és szívből köszönöm a tájékoztatást :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26527 Írta: zitafi
zitafi válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Kedves Reni!
Én kb a 35.héten jöttem ki férjem után Németországba.Nekem akkor azt mondták, hogy most már csak Nachsorge Hebammet kell keresnem, a szülés utánra. Szerintem érdeklődj azért, hátha szükség lesz Vorsorgera is. A Hebammek listáját interneten is meg lehet találni városokra bontva, nekem az orvosom is adott egy listát, de általában a szülészetek honlapján is fent vannak.

Kórházak:
Tudd meg, hogy a ti városotokban mely kórházakon van szülészet is. Interneten a szülészetek honlapján mindig közlik, hogy mikor tartanak információs estéket. Általában havonta vannak. Ilyenkor mindent megmutatnak a szülészeten és a gyermekágyas részen. Hát, a legtöbb olyan szinten van, mint egy hotel. Mi 4 kórházat néztünk meg, pár dolgot leírok általánosságban róluk. Az itt természetes minden kórházban, hogy 1 szülőszoba 1 nő. Sok szülőszobában van kád, de szinte mindegyikben van labda a vajúdáshoz, zsinór lóg a plafonról, amiben kapaszkodhatsz, vihetsz be CD-t és hallgathatsz zenét a vajúdás, szülés közben. Sok helyen szülőhokedli is volt. Az információs estéken a fájdalomcsillapításról is érdeklődhetsz, amelyik kórházakat mi megnéztük, mindenhol volt pl pda.
Az összes kórházban nagyon kedvesek voltak az orvosok, hebammek.

Szülés előtt még valamikor bemehetsz bemutatkozni a kiválasztott kórházba, így a szülés kezdetekor már nem kell adminisztrációs dolgokkal foglalkoznotok. Persze ez sehol sem volt kötelező.

Ezt már nem általánosságban írom, hanem arról a kórházról,. ahol én voltam:
Vajúdás és szülés alatt két Hebamme volt ott, az egyik mindig elérhető közelségben volt. Férjemnek kávét, teát kínáltak, én pedig ásványvizet kaptam.
A gyermekágyas részen ki lehet választani, hogy milyen ételt kérsz (be kellett jelölni egy menün). Reggel megjelentek az ápolók(vagy segítők ezt nem tudom), és kérdezték, hogy mit hozhatnak inni a reggeli mellé. Kérhettél teát, kakaót... Ez minden étkezésnél így volt. Az innivalós kocsi egyébként egész nap ott volt a folyosón, bármikor ihattál. Ásványvizet kaptunk a kórháztól, ha elfogyott, hoztak helyette. Az utolsó napon megtörtént az U2 vizsgálat, ekkor derült ki, hogy hazamehetünk-e.

Sok kórházban van ambuláns szülés. Azt hiszem így hívják. Bemész, ha megindulnak a fájások, megszülsz, és ha minden ok, akkor pár óra múlva hazamehetsz. Átlagban 3 napot kell bent maradni normál szülésnél. Császárnál talán 5, de ebben nem vagyok biztos. Én pénteken szültem reggel, hétfőn délelőtt jöttünk haza.

Ami fontos még, hogy a kórházba semmit nem kell bevinni a babának, csak a hazamenetelre a ruhát. Minden mást adnak neki. Nem tudom, hogy nálatok otthon hogy volt, a mi kórházunkba MO-on még pelust is kell vinni.

A Nachsorge Hebamme az elején minden nap jött hozzánk. Aztán kétnaponta, háromnaponta, hetente. Összesen 6 vagy 7 hétig jött. Utána csak akkor jön, ha hívod.

Ezt elküldöm, következő hozzászólásban meg írom az anyakönyvit.

üdv. Zita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Reni86, Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26528 Írta: zitafi
zitafi válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Második rész:
A kórházban egy irodában elkérték a házassági kivonatunkat, a fordítást is, az útlevélről talán csak fénymásolat készült. +egy adatlapot kellett kitölteni előtte: nevünk, baba neve.....Ezt férjem intézte, azért nem tudom pontosan. Nagyon hamar, pár hétre rá megérkezett postán a születési anyakönyvi kivonat és még más hivatalos papírok. Az aoknál talán csak a születési kellett. De most ebben nem vagyok biztos. A lényeg: mindent papírt megkapsz időben, a családi pótlék is nagyon hamar érkezett, az Aok kártyát is extra gyorsan küldték, a lakcímbejelentés is talán 5 perc volt.
Ezután mi azt hittük, hogy a könnyebb utat választottuk a magyar anyakönyvezésre, de már nem vagyok biztos ebben. Két lehetőség van a magyar anyakönyvezésre:
1.Elmész a hivatalos papírokkal a németországi magyar nagykövetségre, és kéred az anyakönyvezését+útlevélügyintézést. Na nálunk ez ki volt zárva, férjem mindig dolgozik, én egyedül kocsival nem akarok távolságokat menni...Úgyhogy nem ezt választottuk. Lehet, hogy postán is el lehet intézni, ezt nem tudom.
2. Amit mi választottunk. Hazacsempészed a gyereket és otthon intézed az anyakönyvezést. Mivel nincs határ, nem olyan vészes, de az is lehet, ha egyszer elkapnak minket Ausztriában, akkor bebörtönöznek, nem tudom. Magyarországon az Országos Fordítóirodával le kellett fordíttatni az anyakönyvét. Már fordítás nem jó! Ezt be kell vinni az anyakönyvvezetőhöz, kb 2 hónap múlva megérkezik postán a Bevándorlási és Állampolgársági Hivataltól (BÁH) a magyar anyakönyv. Ezzel mi bementünk az okmányirodába, mert magyar lakcím is kell a babának, csak úgy kap magyar TB kártyát. Hát igen, de ez még nem volt elég. Most ott tartunk, hogy megkérték a BÁH-tól, hogy állapítsák meg a baba állampolgárságát. Hát persze, hogy magyar lesz, mivel mindketten magyarok vagyunk, de ezt így kell intézni. Ez három hónapon belül érkezik meg. Mi most ezt várjuk. Ugyanis ezzel tudjuk majd a lakcímet bejelenteni, azután kap TB kártyát.


Ha valami hiányzik, kérdezz nyugodtan.

üdv. Zita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Reni86, Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26529 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Zita :)

Nagyon köszönöm,hogy ilyen hamar,és részletesen válaszoltál. Ezek szerint neked nem sok időd volt mindennek utánajárni,és mindent megtudni a pici születése előtt. :ohmy:
Ahogy kivettem a szavaidból, nektek még van otthon lakcímetek,és ezért, és a tb miatt is nektek jobb volt ez a megoldás. (ja,és ne idegeskedj,nem te vagy az első,aki ilyen megoldáshoz folyamodott,olvastam már több ilyen utazásról ;) )
Nekünk már nincs otthoni lakcímünk,mi már 2 éve itt élünk életvitelszerűen,és nem is áll szándékunkban ezen változtatni. Bőven elég,az évi 2 max 3 alkalom,mikor hazalátogatunk a családhoz.Akkor is áldjuk az eszünket,hogy mertünk lépni. :lol: de az okokat inkább nem bolygatom, nem akarok vitát szítani,indítani,ahogy más jóhiszemű hozzászóló tette,aztán meg hogy járt,ugye más topikban :sick:
Így,gondolom,akkor nekünk nem lesz ennyire bonyolúlt ,és hamarabb fog lezajlani ez a dolog.
Igazából tényleg annyira részletes voltál,hogy nem is tudok már mit kérdezni :P
Akkor még ti sem vagytok a végén az ügyintézéseknek.. :unsure:
Remélem minden rendben lesz,és sikerül hamar már a végére érni. ;)
Ha majd valami eszembe jut,akkor majd irok ha nem gond. :blush:

Tényleg nagyon köszönöm,hogy elmesélted a tapasztalataid,és továbbiakban is minden jót kívánok nektek! :)

üdv, és szép napot!
Reni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26551 Írta: TomTemplar
TomTemplar válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

zitafi írta: Második rész:
csak úgy kap magyar TB kártyát.
üdv. Zita


Szia,

akkor most Nemet vagy Magyar az egeszsegugyi kartya? Tudtommal nem lehet valaki biztositott egyszerre ket tagallamban...:-)

Reni 86:
megvalami esetleg ha tullepned a terminust es einleitung lenne,akkor nem kell felned mert humanusan csinaljak. Eloszor kapsz egy ricinus koktelt aminek 6 ora a lefutasa. Ezt ismetelgetik. Vegso esetben jon a tabletta,ami elott alairatnak veled egy papirt a veszelyek miatt. Cytotec nevu gyogyszerrol van szo. Azt adjak itt. Ennek utana tudsz nezni a neten, most nem mennek bele. Mindenesetre azt jonak talalom,hogy eloszor probalkoznak termeszetes praktikakkal. Esetleg ha valami miatt a gyogyszert mondanak eloszor akkor eroltetsd, hogy te turmixot innal...
Hirtelen ez jutott meg az eszembe..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Reni86

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!