Szülés Németországban

Több
11 éve 10 hónapja #20420 Írta: angelika84
angelika84 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Köszönöm a választ! Most már okosabb lettem :)
Arra tudnál még nekem válaszolni, hogy mi tévő legyek. Most még csak 4 hetes kismama vagyok, de viszont 3 műszakban dolgozom és elég nehéz fizikai munkát végzek 8 órában kartonokat kell emelgetnem. Nehéz, de most még nem gond számomra. Azonban gondolom később ez nem túl előnyös. Ha nem bírnák dolgozni majd szülésig jár itt kinn valami támogatás mint otthon, vagy nem?

Köszi mégegyszer!!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20425 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

angelika84 írta: Köszönöm a választ! Most már okosabb lettem
Arra tudnál még nekem válaszolni, hogy mi tévő legyek. Most még csak 4 hetes kismama vagyok, de viszont 3 műszakban dolgozom és elég nehéz fizikai munkát végzek 8 órában kartonokat kell emelgetnem. Nehéz, de most még nem gond számomra. Azonban gondolom később ez nem túl előnyös. Ha nem bírnák dolgozni majd szülésig jár itt kinn valami támogatás mint otthon, vagy nem?

Tudtommal nem. A terhesség magánügy! (A veszélyeztetett terhesnél nem tudom mi a helyzet.) Kérheted azonban, hogy könnyebb munkába tegyenek! Ahogy itt a linken olvasom, minél előbb jeletsd be a terhességet! Megéri, mert lehet, hogy 3 műszakot sem kell csinálnod!
A linkek tartalma hitelesnek tünnek : § 8 Abs. 1 und 2 MuschG >> Mutterschutzgesetz.

INFO munkavégzés terhesség alatt. <<< Link-1.
Mutterschutz <<< Link-2.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #23695 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia!
Köszi az oldalt!
Mi kiküldetésben vagyunk párommal.Vagyis páromat küldte ki a cég,de a cég megengedte,hogy én is jöjjek.Én nem dolgozom,mert suliba járok.Ha nem dolgoztam itt,és itt szeretnék szülni,akkor is elfogadják a szülésnél az EU-s kártyát?Otthon van biztosításom,én magam fizetem.Mi Bayern-ban élünk.Én úgy olvastam valahol,hogy nem minden tartományban fogadják el a kártyát,valaki már járt így és szépen megkapta a számlát a vágán.Azért ez durva..Hol lehetne ennek utánajárni? Köszi előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #23696 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!
Én Magyarországon fizetem magamnak zsebből a Tb-t pár hónapja,előtte a munkanélküli,az előtt meg a munkahelyem fizette.A párommal kiküldetésben vagyunk a Bajor tartományban.Kaptunk a párom cégétől Eu-s Tb kártyát.Én nem dolgozom itt.
Na most az a kérdésem,hogy ha itt szülnék , akkor ezzel a kártyával ellátnának e ingyen.Most értem ezalatt a szülést meg az orvosi vizsgálatokat.Valahol azt olvastam,hogy csak a szülést fizeti a magyar biztosító a vizsgálatokat nem.De az OEp honlapján a leírásban ez a mondat is szerepel:
"Az Európai Bizottság határozatai alapján orvosilag szükséges ellátásnak minősül pl. a dialízis-kezelés, az oxigénterápia és a szüléssel kapcsolatos ellátások. Ezekben az esetekben javasolt a külföldi szolgáltatóval való előzetes kapcsolatfelvétel."
Na meg valaki írta,hogy nem minden tartományban fogadják el a kártyát szülésnél,ezért az illetőnek kellett zsebből fizetnie.

Szóval ha valaki volt ilyen szituban,akkor légyszi mesélje el a dolgot!Köszike!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26212 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Zitafi!

Én most várom a második babám, jelenleg a 21.hétben járok. Itt szereték majd szülni,és nagyon örülnék neki,ha elmesélnéd a tapasztalataid,és azt,hogy mik a teendők pontosan. Olvastam már itt a fórumon az ezzel kapcsolatos topikot,de azok nem voltak olyan részletesek,ezért nagyon boldog lennék,ha elmesélnéd a tapasztalataid.

További szép vasárnapot kívánok

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26318 Írta: TomTemplar
TomTemplar válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

adelusz írta: a szüléssel kapcsolatos ellátások.


szia!

Az en ertelmezesemben ez a szuleskor felmerulo ellatasokra vonatkozik. En ugy tudom,hogy csak es kizarolag a surgossegi ellatasoknal johet szoba az eu-s biztositasi kartya. Szulesnel pl. akkor ha atutazoban vagy az orszagon vagy latogatoba valakinel. pl. ha itt jarnal rendszeresen megelozo vizsgalatokra azokrol egyreszt szamlat kapnal masreszt ezek utan nehez lenne bizonyitani, hogy csak "latogatoban" voltal itt...A parod-nak a munkahelyen fizessek ki a Nemet betegbiztositast ha Nemetorszagban biztositott, es akkor rad is vonatkozna mint csaladi biztositas, ha kozos nemet lakcimetek van, ha nem dolgozol, ha hazasok vagytok. Az eu-s kartya egy sporolasi mod. Amugy en is ugy tudom,hogy szamlat allitanak ki amivel radbizzak a kesobbi ugyintezest a sajat betegbiztositodnal. Egy masik ut lenne a privat biztositas. Viszont ennel meg be kell irni,hogy terhes vagy ami gondolom elegge megnovelne a koltseget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!