Hartz IV

Több
10 éve 10 hónapja #32380 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Hartz IV

en sem ertem ezt, Hartz 4 (hivatalos neven Arbeitslosengeld 2 - vagyis munkanelkuli segely 2) legtobbszor ket esetben jarhat: vagy azert mert lejart az 1 ev az 1es szamu munkanelkulin, vagy azert mert nem jar meg az 1-es szamu, mert nincs meg a 12 honap munkaviszony (az elmult 24 honapban, EU-s is beleszamit a megfelelo PD U1 nyomtatvanyokkal, ebbol valamennyi Nemetorszagban, akar csak 1 nap is, nincs minimum megadva).
De ehhez a Hartz 4-hez megnezik az egesz csalad anyagi helyzetet, a berelt lakas futesi tipusatol a gatyamadzag minosegeig, bankszamlakivonatok.. Es legalabb 3 honapos nemetorszagi tartozkodas utan jarhat. kb 380 euro + lakber, rezsi.

Deco: ezt a PD U1 doksit szerintem nem tudod leutanozni, ezt orszagonkent csak egy helyen adjak ki. Es erdemes mar akkor megkerni a megfelelo nyomtatvanyokkal amikor az ember elhagyja az adott orszagot, max minden jora fordul es nem lesz ra szukseg, mert amikor szukseg lenne ra, akkor bizony ez nem egyhamar lesz meg. En spec. marcius eleje ota varom az enyemet, amikor csodbe ment a munkahelyem sajnos, pedig az elozo orszagban csak 1 helyen dolgoztam (igen Deco, egyesevel leellenorzik, hogy amiket megadtal igazak-e!).
Es bar a munkanelkulisegelyt kifizetik majd utolag (ha kozben munkat talalsz akkor is a koztes idore megkapod), de a biztositast nem teritik meg, es az sem ketfiller.
Sok sikert mindenkinek!
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #32383 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hartz IV

keeek írta: Es bar a munkanelkulisegelyt kifizetik majd utolag (ha kozben munkat talalsz akkor is a koztes idore megkapod), de a biztositast nem teritik meg, es az sem ketfiller!


Nos, terljesen mindegy nekem, hogy a biztosítást téritik vagy sem s hogy menyi! Én élből disznóságnak tartom, hogy mi (időközben a nejem és a két gyerek is) hosszú évekig (évtizedek óta) adófizetők vagyunk, s akkor kijönnek emberkék ide, s azonnal a segélyekre állnak rá! Mindig is duzzogni fogok, ha ilyen emberek életét nekem kell finansziroznom! Márpedig a becsületesen dolgozó és adózó réteg tartja el ezeket az embereket! Én messze túl soknak tartom ezt a támogatást mert ebből meg lehet élni s így semmilyen kényszere nincs annak aki Hatz 4-et kap arra, hogy melót keressen magának!
:angry: :angry: :angry:

DCT
Téma zárolva.
Több
10 éve 10 hónapja #32410 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Hartz IV

ez nem a kijovoknek jaro segely, hanem egy munkanelkuli segely, annak aki elvesziti a munkajat. Az, hogy kihasznaljak egyesek, es eleve ez a celjuk, az mas kerdes. Amugy miert lenne igazsagtalan, EU egyik lenyeges alapja a szabad mozgas. Ha Te is mozognal, akkor megertened.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: adamwise
Téma zárolva.