Hartz IV

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #32334 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hartz IV

Gergoo írta: A járulékfizetést kell igazolni (van rá egységes uniós nyomtatvány). Azt nem szerzel egyet sem, nem, hogy negyvenégyezret ha nem volt bejelentett munkád Magyarországon!


Kedves Gergőapó!
Pár éve a nejemmel összeszedtük az összes nyugdijhoz tartozó papirt. A magyart, s az ittenit, hogy szintben legyünk! (Nekem volt még Jugóból pár hetem és Ausztriából is összejött 4,5 hónap. Hiányzott azonban fél évem 1976-ból, mert akkor voltam katona, s hát lazítottam..... :chuckle: Ezt a félévet is megszereztem mint igazolt és járulékos évet, pedig akkortájt csak csajoztam és horgásztam, más tevékenységem nem volt! (Legfeljebb néha egy egy triplisec elfogysztása.) Hidd csak el, hogy szerzek 3 hónapról járulékos évet, s itt senki nem fogja kétségbevonni, hogy az eredeti uniós nyomtatvány, amíg tüzetesen nem vizsgálja ki valaki! Ezért nem értem, hogy ha ez a három hónapos ügy igaz miért nem jön a nép, a tömeg?!
:chuckle:

DCT
Mellékletek:
Téma zárolva.
Több
10 éve 10 hónapja #32336 Írta: karacsonydori
karacsonydori válaszolt a következő témában: Hartz IV

Nem 3 hónapos munkaviszony kell ahhoz,hogy segítséget kapjon valaki az integrációhoz,hanem 3 hónapja kell itt élni ahhoz bejelentett lakcímmel,hogy jogosult legyél támogatásra.Ha Euban(pl.otthon) dolgoztál(bármilyen furcsa is) jogosult vagy támogatásra.Hogy mennyi és milyen az attól függ,hogy milyenek a körülményeid,hányan vagytok,mennyi a bevételetek ,mennyi a kiadásotok.
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32337 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hartz IV

karacsonydori írta: Nem 3 hónapos munkaviszony kell ahhoz,hogy segítséget kapjon valaki az integrációhoz,hanem 3 hónapja kell itt élni ahhoz bejelentett lakcímmel,hogy jogosult legyél támogatásra.Ha Euban(pl.otthon) dolgoztál(bármilyen furcsa is) jogosult vagy támogatásra.Hogy mennyi és milyen az attól függ,hogy milyenek a körülményeid,hányan vagytok,mennyi a bevételetek ,mennyi a kiadásotok.


Én ezt nem tudom elhinni! Ez Németország gazdasági káoszához vezetne! Milliók jönnének ide Romániából, Bulgáriából, Horvátországból, s egyéb rosszulélő államból (Portugália, Spanyol stb.) A fél Lengyelroszágnak lenne már itt cime a határsávban, jó 100 km-es távolságra! Kisebb jutalékért bárki bárkitbejelentene! Miből fizetné ezt a német állam?

DCT
Téma zárolva.
Több
10 éve 10 hónapja #32338 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hartz IV

Most mit nem hiszel? A 3 hónapot vagy, hogy nincs már kismillió ingyenélő más EU országból Németországban? Amúgy meg itt a fórumon is volt már róla szó, hogy 3 hónapig erre alapított cégekben "dolgoznak" aztán mennek a segíjért!
Két okból nincs még ebből cirkusz.
1. A 90%-át "kivéreztetik" már a bürokrácia (sokszor igen időigényes) útvesztőiben, pláne ha németül nem is beszél
2. A maradék 10% nagy részét pedig kipaterolják amint lehet (de erről már írtam)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #32342 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hartz IV

Gergoo írta: Most mit nem hiszel? A 3 hónapot vagy, hogy nincs már kismillió ingyenélő más EU országból Németországban? Amúgy meg itt a fórumon is volt már róla szó, hogy 3 hónapig erre alapított cégekben "dolgoznak" aztán mennek a segíjért!
Két okból nincs még ebből cirkusz.
1. A 90%-át "kivéreztetik" már a bürokrácia (sokszor igen időigényes) útvesztőiben, pláne ha németül nem is beszél
2. A maradék 10% nagy részét pedig kipaterolják amint lehet (de erről már írtam)


No, igen. Erről én is tudok. Egy egész ágazat foglalkozik a kijövők "elhelyezésével". Van olyan háztömb ahol 120 "cég"-nek van a székhelye Berlinben. Erről volt a TV-ben is szó, de én a hatérmenti (lengyel, cseh) tömegről beszélek. Hogyan tudja ezt kivédeni az állam. Vaclav átjön Frankfurba (a.O.). Hansnak ad egy ki lét, hogy bejelentse mint lakost. (Lakcim) Aztán 3 hónap múlva 1/4-et ad Hansnak, 3/4-et meg kasziroz. Ha én ott laknék lenne már 10 bejelentett "lengyelem"....

(Persze ezzel most túloztam, de ha ez igy működik, nem tudják "kivéreztetni"
hiszen, a határon túl lakik valójában, s ott meg kaszirozza a lengyel segélyeket...)

Borzasztó!

DCT
Téma zárolva.
Több
10 éve 10 hónapja #32343 Írta: karacsonydori
karacsonydori válaszolt a következő témában: Hartz IV

Ahhoz,hogy itt tudj lakni és dolgozni,valós lakhelyre van szükséged .Ha ez nem az, és közben otthon vagy,lehetetlen megoldani,hogy te bármikor ,amikor hívat a Jobcenter,be tudj menni.( a lengyel határ közelében élőknél más a helyzet-ők már itt dolgoztak és munkanélküli segélyre jogosultak,de mi a kezdeti segítségről beszéltünk eddig) A hivatallal tartani kell a kapcsolatot és együttműködni. A támogatás összege nem elég a megélhetésre,csak egy kiegészítő segítség.Mindez akkor van,ha van már egy munkaszerződésed(legalább minijob) ,bejelentkezel hivatalosan(a munkaszerződés feltétele a bejelentett lakcímnek normál esetben).
Szóval,nekem az a tapasztalatom,ha valaki dolgozni akar jönni,ahogy én is tettem annak idején,a német állam maximálisan támogatja ezt.Elöregedő a társadalom és szükség van munkaképes emberekre,főként szakképzettekre,de segédmunkára is.Két éve ezért oldották fel a magyarok munkavállalási engedélykötelezettségét is.Ha annyira félnének a bevándorlóktól,nem tették volna.Persze sok probléma is van velük(nem a magyarokkal elsősorban),de még így is megéri az államnak,én úgy látom.Ezért írtam tegnap adwise nak,hogy érdeklődjenek a Jobcenterben,mert nem lehetetlen,hogy kapjanak segítséget a kezdetekben.Az első fél évben nagyon jól jön,amikor kauciót kell fizetni és persze a munkahelyen is lehet bármi probléma ami miatt jól jöhet a segítség.Úgy van megalkotva a rendszer,hogy nehéz kijátszani(ezt Decotexnek írom :) ),de aki dolgozni jön,azt támogatják.Alapvetően szerintem az ember azért indul neki a világnak,hogy munkával szerezze meg a megélhetését és teremtse meg a jövőjét.Kivétel mindig van,de az előbb-utóbb kivérzik,ahogy Gergoo írta.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: adamwise
Téma zárolva.