Idősgondozás Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #17973 Írta: enigma
enigma válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Örülök, hogy, mint orvos a holisztikus szemléletet képviseli és nem tartozik azok közé, akik istennek képzelik magukat. Nekem a betegségről és gyógyításról más az elképzelésem, inkább a dr. Hammer féle verzió érdekel, de elismerem a lelkiismeretes orvosok erőlködését. Lehet, hogy én sem büntetnék ápolás címén, de azért azt is tudjuk, hogy a valóság néha igen messze van a tananyagtól, meg az előírásoktól. Mi lenne, ha a pszichiátrián egyáltalán nem szedálnák le az őrjöngő ápoltat? Mert ez is bizonyos előírásokba ütközik. Meg a rácsos ágy. Sok agyament előírást lehetne sorolni, amit a libatömés szintjén lehetne kezelni.
Egyébként láttam ennél borzasztóbb hibákat szoc. otthonban, ami inkább már a bűncselekvény kategóriába tartozik, ezért mindenkit arra figyelmeztetek, hogy alaposan nézze meg, hová költözik be idős korára.
Minden jót: enigma

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #17976 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

kunigunda írta: Ez az esetemben szerintem nem fog menni, nem olyan a család. Majd megpróbálom megbeszélni a háziorvossal. A mostani helyen ugyanis nem fizetik a járulékaimat, a múlt hónapban így 100 eurót költöttem a fogorvosra, (csak első beszélgetés, majd második alkalommal röntgen). Ezt talán elfogadja és segít ha tud.Nagyon örülök, hogy Rátok találtam, körülöttem lengyel és szlovák gondozónők vannak, nem volt kivel ezeket a dolgokat tisztázni!Kunigunda


A fogorvos akkor is drága ha van biztsoitásod és rendszeresn
jársz a fogászatra! Itt nem adják SZTK-ra a tömést! Csak
részleges a térités. A nejem ezért kötött pl. egy külön biztositást
erre. Igy már fizethető!

;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #17978 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

enigma írta: Kedves EVA10! Én még nagyon kezdő vagyok itt az oldalon, igaz már napok óta olvasom, de ilyen tudálékos megfogalmazásokat ritkán láttam. A szoc. gondozó feladata, hogy elsősorban mentálisan támogassa az idős embert, környezetét és Őt is tisztán tartva, ha kell gyógyszerelve, ápolva és erről a hivatásról, mint munkáról beszélni önmagáért beszél. Tipikus orvosi hozzáállás ez, mert csak a testet látjuk, meg a szerveket. A holisztikus szó talán mindenki számára ismert, meg a psziché is. És mivégre szűr le bárki is szakmai hozzártéssel kapcsolatosan véleményt néhány mondatból csak azért, mert az nem orvosi szakszavakkal, latinnal van teletűzdelve. Egyébként pedig a megfelelő fogások valóban könnyítik a mozgatást, de a súlyt nem csökkentik, amit meg kell tartani, vagy áthelyezni. Talán már tetszett ilyen dolgot végezni? És, ha az idős ember nem egy elvégzendő feladatként lenne aposztrofálva, minden jobban menne. Bocs, de az én véleményem meg ez. És miért tetszik mindenáron a rokon védelmében állni, talán egy szoc. gondozó szava nem elég hiteles? Erősebb kutya...? Minden esetre megdöbbent ez a hozzáállás a főnök és beosztott kérdésben. Ha ugyan ilyen kontextusban lehet említeni itt a két ember viszonyát. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!

Hát kedves Enigma, nagyon mellette szaladsz a dolgoknak! Egy itteni ápolónak olyan sok a munkája és a kevés személyzet mellett annyi az ápolt hogy a munkaválllaólnak nincs ideje a pszichével foglalkozni! Erre vannak külön jó szakemberek! Kolegám anyósa is egy nagyon zsép ilyen otthonban van! Ird és mond, 9-10 ápolt jut egy ápolóra, s ebből ötöt t etetni kell s három pelenkás annak ellenére, hogy motgásképesek (Alzheimer) Akkor áruld már el nekem hogy mikor és hogyan foglalkozzon az ápoló az adott ápolt pszichéjével? Mire kész a munkával egy éteztetésnél + a kiadott ivás tabló és gyógyszerek ellenőrzése, elhagyja tökét is nehogy mások lelki szemétdombjával tudjon foglalkozni! .
Ja, és bizony sokkal jobb a keményebb FŐNÖK-BEOSZTOTT
viszony! Sokkal termelékenyebb a dolog, s egy bevált kolega szava
akkor is több ha nem feltétlenül van igaza! Tegyél ellene > Te leszel
az első aki menni fog!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hete #18255 Írta: Dorothy
Dorothy válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok!

Új vagyok itt, és végig olvastam az össze hsz-t. Sok érdekes infót kaptam, ezt köszönöm Nektek! ;) Én tervezem hogy kimegyek németbe, idős otthonba dolgozni. Mostanság sok hirdetés van idehaza hogy nyelvtanfolyammal egybe kötött munka lehetőség. Van kint olyan aki esetleg így ment ki? Olyat is láttam már, hogy 4 óra tanfolyam+ 8 óra munka.
Köszönöm a válaszokat!

Üdv,Dorothy :)

Dorothy :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #24153 Írta: ilonafoto2011
ilonafoto2011 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Kedves Dorotty!

Szeretném megérdeklődni??? sikerűlt állás tallnod???
Én is hallottam, olvastam ez ügyben hírdetéseket (pl.Bajára kellene lejárni tanúlni??).
Kérlek írj nekem valami infót.

köszönöm: Ilona

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #24157 Írta: ilonafoto2011
ilonafoto2011 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Idősgondozás, betegápolásban szeretnék dolgozni Németországban.
Az itthoni keresési eredmény nem igazán bíztató (1 hónap ott, 1 hónap itt??? ez nem tűnik FIX-nek).
Szeretnék segítséget kérni:
-melyik cég a korrekt?
-hol érdemes jelentkezni?
-mi a reális fizetés? (ha egy privát háznál dolgozol), hiszen ez egy 24 órád szolgálat??
Hivatalosan szeretnék dolgozni?

Minden segítséget köszönök.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!