Idősgondozás Németországban

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #24335 Írta: ilonafoto2011
ilonafoto2011 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Kedves Berci!
Először is köszönöm a válaszodat!
Az, hogy férfi létedre az idősgondozásban dolgozol: szerintem DICSÉRETES! Légy büszke rá!! mert ez a Te fejlődésedet szolgálja: a nyelvtudás és a szakma. Ráadásul az ÁPOLÓ az egyik hiány-szakma. Én a szüleim halála után végeztem el az "idősgondogó- betegápolást a Vöröskeresztnél. Hogy legyen valami fogalmam az idős otthonokról (Gödöllő-n) : önkéntesként tudtam CSAK egy kevés gyakorlatra szert tenni.
/a szándék nyilatkozatnak mit kell tartalmaznia??????????/

Kérdéseim: -6 hónapig 356 € ???+ szállás+kaja? (ez a pénz mire elég?)
-hivatalosan be is jelentettek ?
-ez a 6 hónap a szakmai tapasztalat szerzésről szól (gyakorlat)?
-volt lehetőséged a nyelvet fejleszteni (pl. suli?)
-ez 3 műszak? (müszakonként hány órát dolgozol???)
Hogy tartod a kapcsolatot az itthoniakkal?? facebook, skype???

Amint látod: kérdés kérdés hátán. Most hol tartassz??? (leírnád hogyan telik egy napod?? köszi)
Említetted, hogy elakarsz végezni egy nővérképzőt: ez mi pontosan???? (gondolom, hogy iskola), a munkahelyed fog beiskolázni???
Az itthoni megélhetőségi lehetőségek olyanok, hogy váltanom kell, és el is döntöttem, hogy megpróbálom.
Ezért most szeretnék olyan emberektől segítséget KÉRNI, akik már kint vannak.
Ha tud még részemre olyan infót, ami a hasznomra lehet, azt köszönettel veszem és várom.
Mindenkinek szép hétvégét.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #24341 Írta: nagyberci
nagyberci válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Ilona!

Hat buszke is vagyok arra amit vegigvittem, de sok erot adott ez a forum is nekem, sot meg a DECOTEXT beszolasai is, mert amikor ot olvastam, az jart a fejembe, meg csak azert is megcsinalom, vegigcsinalom.
A kerdeseidre valaszolva:
- a szallasert es napi egy ebedert nem kellett fizessek, ugyhogy az a penz eleg volt egyebbre
-persze hivatalosan be voltam jelentve mar elso naptol, sot a munkaltato vitt el hogy bejelentkezzek a rathaus-ba, finanzamt-hoz, bankba es a betegbiztositohoz, utanna jott a szerzodes.
- en delelott vagy delutann dolgozok, egy muszak nalunk 6,75 ora + 0,5 ora szunet
- a szuleimmel skype-on tartom a kapcsolatot, mert a csaladot mar 2 honap utann kihoztam magam melle, igy a felesegem is dolgozik itt az oregotthonba takarito es a kavezoba felszolgal.
- a nagyobbik lanyom az elso osztalyt itt fejezte be julius31-en, es nagyon buszke vagyok ra, mert a tanito azt mondta sokkal jobban beszel nemetul mint en(persze ezt tudtam mar)
- a napjaim eleg telitettek, mivel hogy a csaladom is itt van, ezert is tudok ritkan irni a forumra, de renszeresen elolvasom a hozzaszolasokat
- ez a noverkepzo 3 eves iskola, persze mellette meg dolgozni is kell csak kevesebbet, es a munkaltato alja az iskolat de egy 5 eves szerzodest alairat.
- persze ahoz meg sokat kell tanuljam a nyelvet, mert meg most is eleg keveset tudok, igaz mielott kijottem volna csak masfel honapot tanultam es nem intenziven. Azota sokat fejlodott a nyelvtudasom, de meg eleg keves ahoz hogy gondolkodas nelkul mondjam a szavakat, mondatokat. Szerintem egy gyenge kozepszinten vagyok, vagy inkabb egy eros kezdon.
En csak batoritani tudlak.
BARMI KERDESED VAN MEG SZIVESEN VALASZOLOK.

Udv Berci.

Azert vagyunk a vilagon, hogy valahol otthon legyunk benne!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: raczlaszlone, Juditka, DECOTEXT, ilonafoto2011, kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #24342 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Ilona, már írtam neked, milyen egyéb segítség kellene? Megadtam egy profi, megbízható cég honlapjának a címét, én is náluk dolgozom. A tobbi info a már ritt megírt régebbi válaszomban volt. Munka, Pénz, stb..
Válasz nem jött.
Komoly a szándékod vagy csak érdeklődsz?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ilonafoto2011

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #24348 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

nagyberci írta: Szia Ilona!Hat buszke is vagyok arra amit vegigvittem, de sok erot adott ez a forum is nekem, sot meg a DECOTEXT beszolasai is, mert amikor ot olvastam, az jart a fejembe, meg csak azert is megcsinalom, vegigcsinalom.A kerdeseidre valaszolva:
- a szallasert es napi egy ebedert nem kellett fizessek, ugyhogy az a penz eleg volt egyebbre
-persze hivatalosan be voltam jelentve mar elso naptol, sot a munkaltato vitt el hogy bejelentkezzek a rathaus-ba, finanzamt-hoz, bankba es a betegbiztositohoz, utanna jott a szerzodes.
- en delelott vagy delutann dolgozok, egy muszak nalunk 6,75 ora + 0,5 ora szunet
- a szuleimmel skype-on tartom a kapcsolatot, mert a csaladot mar 2 honap utann kihoztam magam melle, igy a felesegem is dolgozik itt az oregotthonba takarito es a kavezoba felszolgal.
- a nagyobbik lanyom az elso osztalyt itt fejezte be julius31-en, es nagyon buszke vagyok ra, mert a tanito azt mondta sokkal jobban beszel nemetul mint en(persze ezt tudtam mar)
- a napjaim eleg telitettek, mivel hogy a csaladom is itt van, ezert is tudok ritkan irni a forumra, de renszeresen elolvasom a hozzaszolasokat
- ez a noverkepzo 3 eves iskola, persze mellette meg dolgozni is kell csak kevesebbet, es a munkaltato alja az iskolat de egy 5 eves szerzodest alairat.
- persze ahoz meg sokat kell tanuljam a nyelvet, mert meg most is eleg keveset tudok, igaz mielott kijottem volna csak masfel honapot tanultam es nem intenziven. Azota sokat fejlodott a nyelvtudasom, de meg eleg keves ahoz hogy gondolkodas nelkul mondjam a szavakat, mondatokat. Szerintem egy gyenge kozepszinten vagyok, vagy inkabb egy eros kezdon.En csak batoritani tudlak.BARMI KERDESED VAN MEG SZIVESEN VALASZOLOK.Udv Berci.


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #24350 Írta: ilonafoto2011
ilonafoto2011 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia!
Köszönöm az INFÓ-dat!
Megnéztem az ismertetőket és nem világos (egyenlőre), hogy a Lengyel vállalkozás hogy jön ide??? Ha aláirom velük a szerződést: Lengyel jog hatálya alá tartozom???
(új olvasom).
köszike.
További szép hétvégét.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #24352 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Ha elolvasnád talán, akkor érthető lenne hogy ez egy NÉMET cég, amely közvetít lengyel, ukrán, cseh, magyar gondozókat a SAJÁT anyanyelvükön intézve a hivatalos ügyeket. Emiatt természetesen a honlap is többnyelvű, mindenki ki tudja választani azt a nyelvet amin ért.
Ez egy jó hírű námet vállalkozás, ami a bemutatkozásában is kiderül, ha talán olvastad volna.
. Segíteni akartam a kérésedre, de hagyjuk. Én és sok más kollégám eléhedetten dolgozunk őnálló vállalkozásban a cég segítségével.
További sok sikert a kereséshez, nem tudok segíteni ha azt sem értelmezted amit olvastál.
Szia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ilonafoto2011

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!