Németországi munka nyelvtudás nélkül

  • anna1968
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #12468 Írta: anna1968
anna1968 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szia Kati!
Köszönöm a biztatást. Szerintem az akarat sok mindent legyőz, persze ha nem válogatós az ember, már a munkára gondolok. Én mondjuk most tanulom a nyelvet, amennyire tőlem telik, amíg nincs lehetőség kijutni. Aztán majd meglátjuk. Te hol élsz Németországban és milyenek a tapasztaéataid a beilleszkedést és a munkavállalást illetően?
Helló

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12473 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Sziasztok

Most olvasom csak a hozzászolást, otthon voltam : :blush: Bizony katasztrofa otthon a helyzet munka ügyben.Nincsenek munkahelyek lassan :sick: és mindenki panaszkodik, a megélhetés miatt.
Na de a témához, kb. 2 honapja jőtt ki Würzburgba egy volt rendőr nyomozo, és barátnője ketten talán 10 szot tudnak németül :blush:
Elhelyezkedtek egy munkakőzvetittőhőz és épp most 1 euros dobozokat tőltenek, 1400 havi bruttoért
és kőzben tanulják a nyelvet.Mint mondták inkább itt élnek mint otthon nyomorognak a fizetésükből, :sick: és ugye azért a rendőri munka nyugdijjas állás :)
Ugy hogy kitarás és nyelvtanulás aztán usgyi
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12476 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Én is épp most kérdeztem rá egy ismerősömnél, hogy hol tart munka terén. Pár hónapja jött ki, nyelvet nagyon alapszinten beszéli.
Valami gyárban kapott mukát munkaközvetítőn keresztül, 2 műszakban kell járnia, monoton a munka, de kb. nettó 1100 eurót kap.

Úgyhogy nem elképzelhetetlen nyelv nélkül sem valamit találni, de ehhez szerencse is kell, és arra nem mindig alapozhat az ember, főleg nem gyerekkel.
Illetve ő is úgy jött ki, hogy a párja már régebben kinn van, és neki van állása, tehát tudta, hogy ha nem is kap rögtön munkát, akkor is meg tudnak élni egy darabig.

Így én nyelv nélkül csak akkor indulnék el, a szerencsémre alapozva, ha jó náhány havi tartalékkal rendelkezem arra az esetre, ha mégsem rögtön találnék munkát....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12478 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

astarta írta: Így én nyelv nélkül csak akkor indulnék el, a szerencsémre alapozva, ha jó náhány havi tartalékkal rendelkezem arra az esetre, ha mégsem rögtön találnék munkát....

Ha van ilyen tartalék, inkább nyelvtanfolyamra költse egy részét az illető szerintem, máris kitünő alapokkal indulna a próba-szerencse. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12497 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Sziasztok

Ez igy igaz ahogy Gergoo irta.
Muszály a nyelvet tanulni, én háttérrel jőttem ki egy szo nyelvtudás nélkül és nem kellett munkába állnom :blush: de igy is szenvedtem a nyelv hiánya miatt, mindenben a páromra kellett hagyatkoznom, és olyan Hü ...n éreztem magam ,hogy csak na.
Idegesitett, hogy nem értem mit mondanak kőrülőttem, és nem tudtam mit kérdeznek, mit kérnek tőllem. Még most két év után is bajban vagyok néha .
Sokan neki vágnak merészül a nagyvilágnak és megértem őket, főlleg ,hogy most otthoni körülményeket ,láttam :sick: de el sem tudják képzelni milyen elesettek lesznek ebben a nagy országban, mintha hirtelen világtalanná (vakká)válna az ember.
Szörnyü nehéz és én magambol indulok ki.
Aki csak tud előszőr a NYELV tanulás és utánna a kijővet.
Üdv.Terézia
országban, és mennyi nehézségen kell keresztül menniük.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12552 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szia Anna1968
Mindenkinek csak azt tudom mondani jöjjön es magyja ott azt a r....Magyarorszagot majd csak eszbe kapnanak akik ottmaradtak.
A munkavallalast illetöen beküldtem egy csomo helyre Online az öneletrajzomat es sok helyröl hivtak, amint majus 1.-elmult kapkodhadtam a telcsit, pedig meg nem jol tudom a nemetet csak 1 eve tanulom itt. megvan a B1. addig meg a kutyanak sem kellettemem de ez szerintem edes keves.
Nekem nem volt gondom a beilleszkedessel. El kell fogadni a masikat olyannak amilyen.Ha azt mondja valaki hogy nehez lesz az is lesz neki.stb....Mi Stuttgart-tol 40 kmre lakunk.
Remelem tudtam segiteni es fel a fejjel es kifele.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: anna1968, szatainefabian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!