Németországi munka nyelvtudás nélkül

  • anna1968
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #12553 Írta: anna1968
anna1968 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kedves Kati!
Hasonló az álláspontom, mint neked, tehát úgy döntöttem, hogy minden jó lesz, mert én azt szeretném, és igyekszem mimnél hamarabb kijutni!
Majd jelentkezem itt, ha van valami!

Helló!

Anna

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12557 Írta: kata59
kata59 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szia Kati!
Egy év alatt B1-et sikerült elérned?És előtte nem tanultad a nyelvet mondjuk középiskolában sem?Nagyon szorgalmas lehetsz!Gratulálok!
Milyen területen sikerült munkát kapnod?

Üdv:
Kata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12567 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

kisne írta: Sziasztok
Most olvasom csak a hozzászolást, otthon voltam : :blush: Bizony katasztrofa otthon a helyzet munka ügyben.Nincsenek munkahelyek lassan :sick: és mindenki panaszkodik, a megélhetés miatt.

Szia Terézia és a Többiek,
én is kimaradtam pár hétre a történésekből itt a fórumon, otthon voltam szintén. Hát mit mondjak, csak egyetérteni tudok, Mo-on már katasztrófa a helyzet, iszonyatos a szegénység, a munkanélküliség, az elkeseredettség, pedig én Bp-i vagyok, és még ott is látszik. El sem tudom képzelni az ország keleti-déli részein milyen lehet a helyzet.... Én is mindenkinek azt javaslom: tanuljon nyelvet és ha van benne késztetés és ambíció, akkor boldogulni fog külföldön. Megváltás volt visszajönni ide, de komolyan....És most valahogy nagyon tudom értékelni a különbséget és még jobban küzdök, hogy sikerüljön itt boldogulni hosszú távon is.
üdv,
Lizy
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne, anna1968

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #12640 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Hallo Lizy!
Sikerülni fog!
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12659 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szia kata59!
Nem tanultam iskolaba odahaza csak oroszt.Öszzesen ha 20 szot tudtam nemetül.
Meg hamarabb is meglehet tanulni,de nekem nem volt idöm 3 mini allasom meg 2 gyerekem van akikre szinte minden nap föztem is.Most takaritom a polgarmester irodajat, meg egy iskolat.De inkabb ezt csinalom mint a Mcdonald"s.-ba 750 bruttoert roboltoljak. Mehetem volna valtomuszakba(3) egy gyarba 1300 nettoert de en inkabb ezt valasztottam. Most meg tanulom tovabb a nemetet mert a munkaügyibe azt mondtak lassak mennyi sulim van, ha befejezem a sulit, es szeretnem akkor keresnek nekem munkat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12673 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kati írta: Szia kata59!
Most meg tanulom tovabb a nemetet mert a munkaügyibe azt mondtak lassak mennyi sulim van, ha befejezem a sulit, es szeretnem akkor keresnek nekem munkat.


Szia Kati,
arról írtál, hogy tanulod a németet, de arról nem, hogy hol, milyen könyvből, és milyen sűrűn jársz oda.
Azok számára, akik most kezdik a nyelvtanulást, ezek mind hasznos információk lennének, kérlek oszd meg velünk.

köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!