Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több
12 éve 3 hónapja #13397 Írta: tuli81
tuli81 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Bár nem kapcsolódik szorosan a témához, csak szép csendben megjegyezném, hogy van ám idekint VHS!!!! :woohoo:
Ahol külön integrációs kurzusok is indulnak.
Igazán vicces, mikor összejön 10 ember, akik mind mind beszélnek legalább egy nyelvet, de az ugye nem a német, és elkezdenek együtt tanulni :D Egy közös nyelvet!!a tanár a második kurzus után már csak ott van, kicsit kisegít......
Imitt amott ha az embernek van igazolása az idegenrendészettől, és azt beviszi a VHs-be akkor még némi kedvezményt is kap.
Tehát tanulásra fel!! :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #13520 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Segítséget szeretnék kérni. A férjem most keres németországi munkát és az egész család a lehető leghamarabb kiszeretne kiköltözni. Négy gyerekünk van 9és fél, 8, 5és fél és 2 évesek. Nem beszélünk németül, érdekelne mit gondoltok, hogy kinn anyanyelvi környezetben kezdjenek nyelvet tanulni vagy már itthon elkezdjük. Az itthoni tanulástol azért félek,mert hiába veszek könyveket, hogy legalább az alap szavakat megtanuljuk, ha nem tudom a kiejtést és félek így rosszul rögződne bennünk. Arra nincs pénzünk, hogy magántanárhoz járjunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13527 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

keves Nata,

rengeteg olyan lehetőség van, itt a forumon is sokat találsz, ahol anyanyelvű emberek hanganyagát hallgatva tanulhatod a nyelvet. Már régen nem ott tartunk, hogy könyvből kéne, olvasva elsajátítani a kiejtést!

Ez az rgyik legjobb kezdőknek.
www.book2.de
Hallgassátok, mondjátok utána, és vegyetek egy mikrofont (ha nincs) és vegyétek fel, hogy halljátok is magatokat.
Sok sikert.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13528 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kedves peteratde!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Holnap el is kezdjük a tanulást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13541 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Nata írta: Segítséget szeretnék kérni. A férjem most keres németországi munkát és az egész család a lehető leghamarabb kiszeretne kiköltözni. Négy gyerekünk van 9és fél, 8, 5és fél és 2 évesek. Nem beszélünk németül, érdekelne mit gondoltok, hogy kinn anyanyelvi környezetben kezdjenek nyelvet tanulni vagy már itthon elkezdjük. Az itthoni tanulástol azért félek,mert hiába veszek könyveket, hogy legalább az alap szavakat megtanuljuk, ha nem tudom a kiejtést és félek így rosszul rögződne bennünk. Arra nincs pénzünk, hogy magántanárhoz járjunk.

Nem derült ki, hogy mi a szakmátok?! Négy gyerekkel, nagyobb tartalékolt összeg és nyeltudás nélkül, ne induljatok el! A startnál nagyobb összeg kell a lakásra -lakbérre-, (+ 3 havi kaució) egy hónapig legalább élnetek is kell! Négy gyerekkel nehezen fogtok bérlakást találni! A helyzetetekben egyikötök nem fog tudni dolgozni mert a gyerekek kicsik. Az ovodát/beiskolázást nem fogjátok tudni fizetni egy bérböl még akkor sem, ha támogatott. Ebben a helyzeteben Mo.-on jobb az ellátás!

Engem elszomorít, hogy itt páran csak táplálják a hiú álmaitokat, s reményeiteket! Szerintem 4-5 ezer euró tartalék és német nyelvtudás nélkül ebbe nem szabadna belevágnotok, még akkor sem ha valamilyen nagyon keresett szakmátok van!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13551 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szia Gergo, lehet hogy a kovetkezo hozzaszolasomat torolni fogod, nem szoktam "szemelyeskedni" de egy ideje kovetem ezt a forumot es szeretnem elmondani a kovetkezoket:

Kedves Decotext!
Nata egy konkret kerdest tett fel: kint anyanyelvi kornyezetben kezdjenek el nyelvet tanulni vagy mar otthon (fel hogy rosszul rogzul a kiejtes otthon). A kerdese csak erre iranyult.
Erre a kerdesre kapott egy konkret valaszt es segitseget hol talal a neten anyagot hozza.
Erre te "lehordod" azt az embert aki valaszt adott neki, illetve elkezded taglalni hogy nekik milyen a helyzetuk. Egyreszt nem tudhatod, hogy a ferj mivel foglalkozik, ha olyan a szakmaja es olyan profi benne, egy fizetesbol is meg lehet elni, masreszt a kerdese nem erre iranyult.
Tudom, hogy sokan felelotlenul vagnak bele, meg szeretnek hiu remenyeket kergetni, de sokan vannak olyanok is akik "bolcsen gondolkodnak" , az az erzesem, hogy majdnem mindenkit a 'foldbe" dongolsz aki ezen a forumon megjelenik. Szoval maradjunk a "konkret kerdesre konkret valaszt adunk stilusnal" (Majd jol megkapom en is a magamet)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!