Hotel Höhn információkérés

Több
11 éve 8 hónapja #22541 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Köszönöm mindenkinek a választ, elméletileg már le van beszélve mikor megyek ki és hacsak valami hatalmas probléma nem történik ki is megyek. Sajnos a pénz valóban nem sok de még így is jóval több, mint amit most keresek nem biztos, hogy kevesebb munkával. De ha semmi mást nem nyerek "csak" egy kis nyelvtudást nekem már megérte.

Tehát ha jól értem kérhetnék vagy akár küldhetnek is egy szerződéstervezetet? Mert nem kaptam és nem is volt arról szó, hogy itthon megkapom. Nem is a munka miatt aggódom hanem, hogy egyedül megyek, kikkel találkozom, milyen emberek lesznek. Aztán ha akad jobb természetesen továbblépnék.

Még néhány dolgot tisztázni szeretnék velük csak mivel nem voltam még ilyen helyzetben nem biztos, hogy arra kell figyelnem mint Magyarországon. Ezért is kértem itt véleményt tapasztalatot.

Kedves Kanga!

Igen arról volt szó, hogy nettó havi 800€ és a szállásért + az étkezésért külön nem fizetek. Gyanítom még így is "megérem", mert nem egy horribilis összeget fizet, nem?

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat vagy tanácsokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22544 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Kedves Avaya !

Illetve nem kértek semmilyen egyéb papírt a személyes okmányaimon kívül. (Bár lehet, hogy ez normális)
Szobalány illetve konyhalány lennék. Információim szerint vannak kint magyarok is.

Nos, made by Deco:
1. mire kellene más papír ? Mosogatószivacs, porszívó, törlőrongy, stb. nem jogsi és/vagy diploma köteles.
2. szobalány ill. konyhalány Ez milyen munkakör ?
Szobalány ÉS konyhalány, szobalány VAGY konyhalány. Ha az első variáció igaz, akkor a 12 óra nagyon sok. Második esetben is sok, de kibírhatóbb.
3.A 800 eur+szállás+kaja többé-kevésbé reális, ha hagynak rá időt ( mármint étkezni ). Sok helyen előfordul, hogy ugyan biztosítják az étkezést, csak éppen véletlenül soha nincs rá idő.
Bár az első variáció egyébként sem megszokott, ahol hallottam ilyenről, ott gyakorlatilag két műszakot nyomott a lány na per nap.
Amúgy megnézve az adott hotel hirdetéseit, csak szobalányi hirdetést találtam. Csak sajna pontos munkaköri leírás nélkül.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22545 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

MIvel tapasztalatot és véleményt kértél: Ha még nem dolgoztál heti 70 órát szobalányként akkor 90%, hogy egy-két héten belül otthagyod. Ettől még a mekis meló is 1000x jobb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22546 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Tehát ha jól értem kérhetnék vagy akár küldhetnek is egy szerződéstervezetet? Mert nem kaptam és nem is volt arról szó, hogy itthon megkapom.

Természetesen. Csak annyit mondj ( azt nyilván már tudják, hogy nem vagy perfekt német ), hogy szeretnéd egy jó németes ismerősöddel átnézetni a szerződést. Ha korrekt a cég, küldi.

Sajnos a pénz valóban nem sok

Mihez képest ?
Nem költesz kajára - bár nem mindenkinek áll át a gyomra rövid időn belül. Nem költessz szállásra, nincs közlekedési költséged, nem kell szórakozni járnod ;) :evil: Ahogy Deco is írta, mindent összevetve jó kereset.

Nem is a munka miatt aggódom hanem, hogy egyedül megyek, kikkel találkozom, milyen emberek lesznek

Inkább a munka miatt aggódj ha még nem csináltál ilyet. A főnökök mindenütt főnökök, el kell őket viselni és pont. A kollégák pedig, hááát majd kiderül. Hotelban nagyon nem szeretik a lazsát és a lemaradó kolleginát. Ez pedig csak hozzáállás és akarat kérdése.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22547 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

avaya írta: Tehát ha jól értem kérhetnék vagy akár küldhetnek is egy szerződéstervezetet? Mert nem kaptam és nem is volt arról szó, hogy itthon megkapom.

Igen arról volt szó, hogy nettó havi 800€ és a szállásért + az étkezésért külön nem fizetek. Gyanítom még így is "megérem", mert nem egy horribilis összeget fizet, nem?


Bocs ha hulyen fogalmaztam. En konkretan arra gondoltam, hogy az osszes eddigi munkaszerzodesemben (beleertve azt amit itt Nemetorszagban kaptam) a brutto fizetes szerepelt; ezert nehezen tudok elkepzelni egy ilyen szerzodest amiben netto osszeg van meg ellatas, de lehet hogy van ilyen szerzodes, csak en nem lattam meg. En szemely szerint nem mennek ki amig nem latom a szerzodest, meg nem is ertem, ha azt mondtak legalisan alkalmaznak, miert nem kuldtek szerzodest? Alairtal valakivel valamit? Ha nem, akkor semmi biztositekod nincs ra hogy be leszel jelentve vagy hogy barmit is kapsz. Hogyan varhatjak el toled hogy elkoltozz egy masik orszagba mikor meg a szerzodes sincs alairva, sot nem is lattad? Es milyen nyelven lesz a szerzodes, magyarul vagy nemetul? Ha nemetul, akkor meg fontosabb hogy indulas elott at tudd nezetni valakivel aki jol beszeli a nyelvet, kulonben honnan tudod, mit irsz ala?

Hogy megeri-e... Hat nekik tutira nagyon megeri, szallas nem kerul nekik semmibe, valoszinuleg az etel sem tul sokba, es (allitolag) fizetnek neked 800 eurot havi - mennyi is? majdnem 300 ora? - munkaert. Gyakorlatilag kb. max. 3 euro / oraba kerulsz nekik. Szoval nekik nagyon megeri, kb. ketszer vagy haromszor (attol fuggoen hogy hol van ez Nemetorszagban) ennyit kene fizetniuk a helyi munkaeronek. Hogy neked megeri-e, azt te tudod eldonteni. Szerintem probalj annyit elerni hogy az osszes papirmunka el legyen intezve rajtuk keresztul - legyen meg a szemelyi szamod, adoszamod, bankszamlad stb., es persze tanulj nemetul amennyire tudsz. Aztan ha a papirok megvannak meg nemetul is tudsz valamennyire, remelhetoleg talalsz valami sokkal jobb munkahelyet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 8 hónapja #22548 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Hát hogyne küldenének szerződést, nem is arról van szó.
Itt egy mintapélda az AFSZ oldalán most is megtalálható aktuális álláshirdetések közül:

Egyébként ez már nem aktuális, mert júni 15.én lett felrakva, szinte biztosan be van töltve már az állás!
Nem 1x, nem 2x írtam már alá ilyen szerződést. Van tapasztalatom benne.
Lehet vagy 1700euro brutto a szerződésben, abból lejön a szállás és a kaja (2x 300 euro), természetesen leadózik belőle, a legvégére 800 euro netto marad.
Hosszú távon nem fogja bírni, csak pár hónapig!
Délelőtt egy átlagember ki tud takarítani legfeljebb 13-15 szobát, aztán délben segít a konyhán, 14óra körül megebédel a brigád(egy átlagos családi vezetésű kishotelben), majd kb 17óráig nyugi van(szabadidő), majd este kb 22óráig a konyhán kell tevékenykedni újból.
Én évekig csináltam. A szobámból olyan kilátás volt a hegyekre, hogy ezt valamikor Magyarországon még álmodni se mertem volna! Öröm volt ablakot pucolni a hotelben.
Eljártam kirándulni a Fekete-erdőbe(a házhátánál kezdődött) :P , bejártam Baden-Badent(azóta is ott élek) :P , megtanultam németül, és jóbarátokra tettem szert.
Egy bőrönddel jöttem, azóta megszereztem a felsőfokú német nyelvvizsgát, van egy német élettársam, és egy vadiúj Mercedes C osztállyal hurcolásszák a fenekemet a világ egyik legszebb vidékén, Baden-Württemberg tartományban! ;)
Sok sikert kívánok azoknak, akik így nőléttükre, egyedül érnek el mindent amit csak akarnak!
Ne feledjétek, mindent lehet, csak akarni kell!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!