SunSet Blvd. információkérés

Több
10 éve 8 hónapja #32757 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Egy alapgondozasnal, ha pflegestufe 1 a gondozottad, akkor kb 1200-1400 marad meg neked tisztan havonta, a szallast-ellatast a csalad allja neked plusz az utiköltsegedet oda.vissza. Ez az alap a legtöbb benntlakasos helyen. ettöl vannak elteresek...de nagyjabol igy van ez. Termeszetesen ha a gondozottad magasabb pflegestufeban van, akkor több a bered is.
Ja, egyszemelyes 24 oras szolgalat nincs...Jar neked szabasisö, pihenöidö, stb. Es a munkaidödre figyelj. Ajobb közvetitöcegeknel a szerzödesben benne van mit vallalsz, es mennyiert. Ehhez tartsd magad, de ha külön fizetnek egyeb kivansagokert, akkor nyugodtan legyel nyitott.:) Na ez igy eleg altalanos, de nagyjabol ez igy müködik kb.
A 'Hausengelt ismerem, naluk ugy tudom hogy 2-3 honapos valtasok vannak, tehat annyit pihensz otthon, amennyit dolgozol. Ahogy olvastam itt a forumon, egy kolleganö most kezdett naluk, es ö 1 havi valtast alkudott ki. Az az idö van fizetve amit tenyleges munkaval töltessz.Jo es korrekt ceg. Itt a fotumon megoszlanak velemenyek erröl, nekem nem votl velük gondom annakidejen. A munkaidöt es a keresetet te szabod meg naluk, annak függvenyeben, mennyit vallalsz, a gondozott pflegestufeja, es hany havi valtasban dolgozol majd.
A Sunset ugye nem vakit azzal hogy harom havi keresetet ad meg..mert igy csodasan hangzik..:)) Ez 1200€ sincs havonta. Az hogy az otthontartozkodast is fizetik..nos, ez szuper ha valoban igy van.
Szerintem merlegelj, jarj körbe nehany ceget es utanna valassz.
Sok sikert kivanok.:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gabpap
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32760 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Drága Gabi,kezdek hülye lenni a különböző információktól. Főleg a számolás különbözőségeitől.
Azt írták infoként,,napi 36 Eu-t kap valaki,.az 1048 Eu.
TE kapsz 1133 Eu-t havonta,az 37.7 Eu. Ettől sem kapok huzatot.
NE írjatok nekem utiköltségtérítésről a cég részéről-azt a CSALÁD fizeti!
Hol vagy bejelentve minimálbérre ?Szlovákiában,vagy Mo-on ?Szlo-ban mennyi a min.bér? Tudod mennyi? Honnan tudod,ha most várod a szerződésed aláírásra?
Szent Isten az égben,ezt a kavarodást,kupit-ez mind azért van,hogy a nyeretlen kétéves magyar gondozónő má' nehogy kiigazodjon a korrekt adózási és bérezési adatokon-hátha rögtön el megy a kedve az egésztől !
Ifjúság,írjatok,hogy ne maradjak tök hülye,mert még mindig nem értem a szlovák munkavállalás szépségeit !!!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32762 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Bocsánat,a melegtől nem fog a maradék agyam: a Wikipédia közli,a szlovák minimálbér 2013.08.03-án 337 Euro. Hát,ez sem csodás:a magyar és a szlovák az utolsók Európában e tekintetben.Örülök, ha megkapod ezt is!
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32763 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

gabpap írta: Leírom az én eddigi tapasztalataimat: 1 héten belül lezajlott a két interjú, most várom a szerződést. 3 hónap munka netto 3400EUR, 1 hónap itthon, akkor minimálbért fizetnek. Az összes ki és hazautazást fizetik. Bejelentés, adózás Szlovákiában. Ez hangzott el szóban eddig. Ez szerintetek kevés összeg?A Hause Angels közvetítővel vettem még fel a kapcsolatot, egyéb hirdetést csak minijobot találtam eddig.

Ez tök jó! Ha legközelebb valakire a szivbajt akarom hozni, csak elolvastatom vele a beirásodat! Én nem vagyok ijedös ezért csak libabörös lettem!

Kedvs Gabi! Elöször is a 3400 € nettó az 1133,34/hó, de honnan tudják azt, hogy Te milyen adócsoportban leszel itt Németországban? Másodszor, ezért a pénzért mennyit kell dolgozni naponta/hetente/havonta? A harmadik, mégis a legfontosabb: ami szóban elhangzott, az azonnal felejtsd el, s mielött bármit is aláirsz kérd meg ezt az igéretet IRÁSBAN! Ha rám hallgatsz akkor mindent utasits vissza, mert ez a káosz eleve gyanus. (Magyar 1 havi minimálbér?, szlovák bejelentés?, német bérezés -?-, stb.) Ebbe valakik nagyon sok trükköt vittek bele, amit 99%-ban a munkavállaló sziv meg!

UI: ha mégis nagyon csábit a dolog és belemész, Németországban azonnal köss egy jogvédelmi biztositást az elsö naptól kezdve, mert visszamenöleg semmi esélyed akármit is követelni ha nem vagy elörelátó!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32764 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

wagnermari írta: a Wikipédia közli,a szlovák minimálbér 2013.08.03-án 337 Euro. Hát,ez sem csodás:a magyar és a szlovák az utolsók Európában e tekintetben!


Ez nem korrekt! Németországban NINCS hatóságilag és országosan érvényesen elöirt minimálbér, tehát a magyar és a szlovák munkavállaló örüljön, hogy lyuk van azon a bizonyoson! Az ilyen minimálbér a lehetö legrosszabb gazdasági húzás az államtól, mert a legtöbbször a melós még ezt sem termeli ki! Pontosan ezért vannak az ilyennel, a magyar és szlovák munkavállalók agyonfizetve!! A gazdaság tönkretétlében élen vagyunk, az tény, mert nem a termelékenységet fizetjük ezzel a minimálbérrel, hanem a munkahelyi jelenlétet! Lássd még: INFO

DCT
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32765 Írta: gabpap
gabpap válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Drága Mari!
Én az interjún kapott infókat osztottam meg. A nyelvtudás és a gondozási tapasztalat alapján kaptam ezeket a paramétereket. Az itthon töltött egy hónapban szlovák minimálbér van és bejelentve maradok. Máshol 0 a fizetés és van ahol még magam után fizethetem a járulékaimat ekkor.Várom, hogy ezeket megerősítsék a szerződésben. Az utazásokat a cég fizeti, az hogy lehet végeredményben a család, engem nem igazán érdekel. Van szabadidő is, ezt viszont a családdal kell megbeszélni. Egy héten 1 nap, vagy két fél nap. Valószínűleg ki fogom próbálni és ha kint leszek keresek jobb lehetőséget a jövőre nézve. Itthonról nehéz. Írjátok, hogy többet lehet keresni, de én nem találtam rá ilyen hirdetésekre, közvetítőkre. A bonni ZAV által küldött lehetőségek sem ígérnek többet, és több helyen min. egy évig kellene kint lenni. Nekem a 3/1 hónap nagyon megfelelne.
Pályakezdőként nem tartom rossz fizunak. Itthon mozgáskorlátozottakat gondozni, egyetemi diplomával, netto 80.000HUF-nál sokkal jobb. Persze szeretném a lehető legtöbbet kihozni a dologból, de valahol el kell kezdeni. Azért indítottam a topikot, hogy talán írnak olyanok a tapasztalatukról, akik a cégen keresztül vannak kint. Persze mindenki véleménye hasznos. :)
Téma zárolva.