Menni vagy maradni?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #30041 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Heditta írta: Távol álljon tőlem, hogy személyeskedni akarnék Deco, DE.....

Ne is haragudj, de az ország (MO.) lakosságának nagyobb része kétes végű dolgokba fog és fogott bele. Nagy házak építése, erőn felüli költekezés (kocsi, külfödi út) devizás hitelek, stb.

Mi nem építkeztünk, pláne nem nagyot, nincs hitelünk semmin,sem devizás, sem forintos, sosem fogtunk bele kétes végű dolgokba, mégis itt vagyunk és nem szép hazánkban :

Nem figyeltél! Én egy szóval sem mondtam, hogy mindenki ilyen, csak azt hogy a nagy része az lakosságnak! Mi is itt vagyunk 23. éve a BRD-ben. Igaz mi nem anyagi okokból jöttünk és kb. 3-4 évig nekünk rosszabb is volt anyagilag, mert Mo.-on jól kerestünk. Viszont (amúgy) mi pl. a Balaton mellett lakunk, s látom mi ment, s megy ma is! Mig mi akkor (80-as években), négyen, egy 4. emelti 54 négyzetméteres lakásban húztuk meg magunkat, addig nagyobbnál nagyobb paloták épültek a környezetünkben! Aztán azt is láttuk, ahogy sorba buktak bele azok akik ekkorát akartak harapni! Nagyban vagy kicsiben, de ez megy mindenhol mai Mo.-on. (Jobb kocsi, távol keleti út, nagyobb ház,, divatos butikárú, rollex,.... Senki nem elégedett azzal amije van, s ami jut, és senki (vagy nagyon kevesek) hajlandók addig takarozni, ameddig a takarójuk ér, mert "a suzomszédnak jobban megy"! A minta és az életcél a nyugati (holland, német osztrák, stb) életszinvonal, de a tömeg messze nem akar (vagy nem tud?) olyan termelékenyen dolgozni mint ahogy ezekben az országokban az átlag!
S végül mégegy, s ez nem nyugati propaganda, ahogy Viktorunk szeretné elhitetni az országgal: a magyar országos termelékenység az az EU átlag 15%-a! (Az átlag (!) TIZENÖT %-a!!) Nem elírás, és az info a HVG-ből van. Ez a hir a nyugat szerin még fel is van kerekítve! Most akkor miről akarunk vitázni? Persze, hogy van sok szuper melós és persze, hogy alacsonyak a bérek. S ki tehet erről? A "Böse" EU?? Na ne, pedig ma a politika ezt hirdeti s az otthoniak el is hiszik és el is tűrik!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #30058 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

DCT beküldte:

Nem figyeltél! Én egy szóval sem mondtam, hogy mindenki ilyen,

Fene azt a rongyos pofámat, hogy én sose figyelek rendesen :laugh: :laugh:
Nem állítottam, hogy azt mondod mindenki ilyen!! Csak annyit állítottam a hozzászólásommal, hogy ÉN nem vagyok a többség ;) , ennek ellenére nem éreztem jól magam Mo-on. :( Csak rá akartam világítani arra, hogy nem feltétlenül azért "menekül" az ember otthonról, mert nem elég a fizu a hitelre és a cigire vagy mert kétes dologba vágott. Lehet ennek sok más egyéb oka.
Itt jön a képbe a másik dolog...
Kfz beküldte:

Tudod, hogy ált. egyetértünk, de ez esetben nem.
Aki dohányzik és iszik miközben a gyerekének nem vesz játékot, ruhát, nem fűt rá, nem viszi orvoshoz...usw. mert dohányzik és iszik......annak nőjön gitár a beleibe és a rák pengese a húrjait ;)

Ezen percekig röhögtem :laugh: :laugh: és pislogtam :thinking: :thinking: , mert nem értem miért nem ért velem egyet Kfz, mikor ebben én veled is és vele is maximálisan egyetértek... :lol:
De nem kell nekem mindent értenem amit ti nagyok beszélgettek :chuckle:
Na, ezt jól megbeszéltük... aztán kiderül, hogy amit hittem az nem is van :thinking: és amit nem hittem az meg igen :clap:
oké...ellenőrzöm a bejövő és kimenő csatlakozásaimat :chuckle: :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #30069 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Heditta írta: Ezen percekig röhögtem :laugh: :laugh: és pislogtam :thinking: :thinking: , mert nem értem miért nem ért velem egyet Kfz, mikor ebben én veled is és vele is maximálisan egyetértek... :lol:


Hááááttt...mer úgy jött le nekem amit írtál, hogy az, hogy cigizik meg iszik az a saját döntése és magánügy....lehet, hogy nem jól értem a beírásod, de Én így értelmeztem.
Erre írtam amit írtam....hogy egy halom majom sír, hogy kevés a lé, meg de szar az élet...közben meg havi több tíz ezret elfüstöl és másik több tíz ezret elvedel.
Aztán ha megjegyzed, jön a felháborodás, hogy " na nehogymábeszójjá...magánügy heeee" :laugh:
Erre mondom, hogy a nyomora is magánügy a füstölgő piás majmának ;)

Nyugodtság van Ditta..... :) :)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #30098 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Kfz!
Látod, látod, nem is olyan könnyű érteni a másikat ;) :chuckle: :chuckle: Amit még utálok az az, hogy valaki a legmenőbb mobillal jár és a fogai kirohadnak a szájából :puke: , de már elfogadtam, hogy ez csak nekem fontos, más inkább mindenféle menő cuccal dicsekszik, a foga az nem lényeg. :lol: Hát, jah...a cigisek olyanok, mint a drogosok és a hitelesek ( bocs a kivételtől :chuckle: ).. de kurvára érzékenyek, miközben ők maguk döntöttek amellett, hogy a hurokba dugják a fejüket. :chuckle: :chuckle: De igyekszem elfogadni, hogy mindenkinek más a fontossági sorrendje és igyekszem emiatt nem piszkálni :clap: :clap:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, kfz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #30102 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Heditta írta: Amit még utálok az az, hogy valaki a legmenőbb mobillal jár és a fogai kirohadnak a szájából

No, azért ennél van egy lényeges különbség! Mégpedig az ára! Az én két vadi új fogsorom (Mo.-on!) 7200 euronba került. (Most is garázsnak érzem magam, mert egy kis kocsi ára ez!) Igaz ugyan, hogy ez csak töredéke a német áraknak, de ezért a lóvéért sokáig vehet, havonta, vadi új tapifonokat és divatos felvágós cuccokat! Egyébként a rohadó fogsor az nem mindig hanyagság miatt van. Én pl. irglamtalanul be voltam szarva, s ezért altatással csináltattam. Nem azért rohadt a fogam mert arra nem akartam kiadni, hanem mert övig teleszratam a gatyámat és évekig nem mentem fogorvoshoz a félelem miatt! Ma olyan a mosolyom mint Jean Maraisnak:

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #30152 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Heditta beküldte:
Amit még utálok az az, hogy valaki a legmenőbb mobillal jár és a fogai kirohadnak a szájából
DCT: beküldte:
No, azért ennél van egy lényeges különbség!

:thinking: :thinking: :thinking:
Számomra nincs benne különbség, számomra ez is csak egy kifogás valamire amit az ember nem akar megcsinálni. Tudom, hogy az emberek többsége tart a fájdalmaktól, jómagam sem azért járok fogorvoshoz, mert kevés az élvezet amit a férjemtől kapok :chuckle: :chuckle:
Van egy jó mondás: amit meg akarsz csinálni azt meg is teszed, amit nem arra csak kifogásokat keresel. Te sokszor nem érted az embereket, hogy miért így élnek és nem úgy....miért ezt teszik és miért nem azt amit te helyesnek vélsz :wasntme: ....nos, nekik is meg van erre a "jó" magyarázatuk! ;) a saját maguk kis "félelme" !
Én is igénytelen vagyok sok nő és férfi szemében, mert se műkörmöm, se szolárium barna bőröm, se belőtt frizurám, se sminkem nincs és tűsarkú is kb 15 éve volt rajtam. Én is jöhetnék azzal, hogy azért mert DRÁGA. (baromság :finger: )
Azért nincs MERT NINCS RÁ IGÉNYEM! :P
Ilyen eccerű ez!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!