Menni vagy maradni?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #32041 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

kirschblute írta: Vannak viszont képzések Németországban is, ott kifejezetten a hiányszakmákat tanítják, ösztöndíjjal.
Ha úgyis Németországban szeretnél dolgozni, érdemes megnézni azt a lehetőséget is.

Kedves Kirschblüte! Én a 24 év BRD tartózkodásom alatt nem nagyon találkozam ilyennel pláne nem a most érkezö bevándorlóknak nem osztogatnak ilyet. Te honnan szereztd ezt az információt? Biztosan örülnének sokan ha egy párat belinkelnél ezekböl. Olyat hallottam, hogy egy egy cég, saját zsebre, kiképez saját dolgozót más szükséges szakmára (átképzés) s ennél fizetnek mindent, de felnöttképzés, ösztöndijjal? Hol van ilyen? Ki fizeti az ösztöndijat? A leendö munkaadó? Az állam?

Ez nagyon érdekes információ s mivel nekem új, kérlek informálj bennünket! S noha
most, jó helye van a fiamanak, (33) de valószinü, hogy részvenne ilyen képzésen.
Újságban, s a neten a környékünkön nincs ilyen.


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32043 Írta: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32060 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

DECO, a neten találtam egy honlapot , de ha közben kiderült róla valami, ami miatt nem jó, örülnék, ha megosztanátok velem is.
Én először arra gondoltam, hogy összeállt néhány nagy cég és elkezdtek maguknak szakembereket képezni, és arra, hogy a tanulók majd náluk kell dolgozzanak... Legalább is egy ideig... Nem olyan új dolog ez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #32061 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

kirschblute írta: Én először arra gondoltam, hogy összeállt néhány nagy cég és elkezdtek maguknak szakembereket képezni, és arra, hogy a tanulók majd náluk kell dolgozzanak... Legalább is egy ideig... Nem olyan új dolog ez.


Hát ebben több tévedésed is van! Először is "nem áll össze több nagy cég" mert ezek legtöbbször konkurensek. Sok cégnek van ilyen programja, hogy tanulókat vesz fel, kiképez, és ezekből párat megtart. Én azonban úgy olvastam, hogy Te "ösztöndijról" beszéltél! Nos ilyet én nem hallottam felnőtt képzés esetében! A mi cégünknél a tanulók 380 eurót kapnak egy hónapban. Ez a 3. évre max. 525 euró/hónap lesz. Más juttatást nem kapnak és nem felnőtteket képezünk ki pl. "Mediengestellter"-nek. A legidősebb most volt 23 éves. Ez a srác azonban egy betegsége miatt került egy rehabilitációs program keretében hozzánk. (Pont ma volt az utolsó napja, de a cég nem vette át!) A többi még gyerek s 16-17 évesek! Ennyiből nem tudsz megélni szülői támogatás nélkül!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32063 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

kirschblute írta: DECO, a neten találtam egy honlapot , de ha közben kiderült róla valami, ami miatt nem jó, örülnék, ha megosztanátok velem is.

Semmi gond nem volt ezzel a honlappal de már bevolt linkelve néhányszor. Akit érdekel keresse meg! Maya is írt már finanszírozott szakmaszerzésről. Azt is belinkeltem nem rég de azt sem szivesen mert a doglusta, tenni nem akaró emberek nem érdemlik meg!!! Amúgy is aki tanulni akar annak minimum B1 inkább B2 nyelvtudás kell (kéne) 95%-uknak A1 sincs! Álmodozzanak inkább tovább!!!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32067 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Ahogy tapasztalom, inkább B2 , és ez a kezdet, mert ha a felét érti csak, hogy mit mond a tanár, az már rég rossz. Vagy ha csak kb. érti....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!