Kozmetika vállalkozás

Több
9 éve 10 hónapja #36700 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Gergoo írta: Ha egy jó szalonról van szó akkor az egy hónap még baráti is (lehet) mint ahogy a 40% is! Egyszerűen nem munkaviszonyról van szó! Olyan feltételeket támaszt a szalon tulajdonosa amilyeneket csak akar, ha érdekel-érdekel, ha nem hát nem! A mai világban (vagy 10 éve tuti) hol dolgoznak még a szépségiparban bejelentett, órabéres elszámolású munkaviszonyban? HOL? :woohoo:

Talán volt még egy - kettö valahol, de azóta bevezették a minimálbért ............
Minimálbér mellett nem lehet 15 Euroért hajat vágni, tehát az állam maga kergeti ki a munkaviszonyból az embereket.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36701 Írta: gaspos
gaspos válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Sziasztok, barátnőm 5 éve vállalkozóként dolgozik (Ausztria)és 40% br székbérletet fizet, ebben minden benne van, anyagköltség is, szerszámok is, de természetesen főleg saját eszközökkel dolgozik.
Ha vállalkozó, nincs próbaidő, max annyi, gyere, próbáljuk meg, és eldöntöd, akarod e...
Mindent természetesen maga fizet.
Alkalmazotti viszony meg az ellentéte, ennyi, ebben semmi csoda nincs.
Amiről itt nem volt szó, saját üzlet nyitásához kell a mestervizsga vagy asszem 6 év vezetői gyakorlat, csak igy működik. Neki mivel hitelesitett és elismert mestervizsgája van, lett volna lehetősége saját üzlethez, de a tőke hiányzott, most meg a vendégkör 5 év után egész jól kialakult, nem bolygatjuk a változást... :)
A legfontosabb, hogy tisztán kell látni a jogszabályokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36802 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

No, bocsi mindenkitől, hogy nem reagáltam, de el voltam havazva. :)
Nem lenne rossz a 40%, mert abban a szalonban egy műkörömért 45 euró kérnek el. Ebből ugye 18 euró jár(na) és 1,5 óra alatt ez nem rossz. A gond az, hogy időközben kiderült az előző orosz műkörmös elvitte az összes vendéget, így pangás van. Gondolom kinyílt a szeme, jól keresett és még többet akart, ha már ő dolgozik. Jól is tette. Végül az 1 hónap "próbaidő" helyett a 2 hétbe is belementek már, de mikor meg lett említve, hogy ez a rendszer nem működhet így, hogy egy munkája van csak, belátta a tulaj (szerintem eddig is tudta, csak épp egy bolondot keresett), hogy ez a felállás nem jó. Órabért sem tudtak volna fizetni, mert ugye ha nincs vendég, neki akkor is kell fizetni, viszont nincs bevétel. Én megértem az ő szemszögét is, hogy nem akar emiatt eladósodni, de egy vállalkozás ilyen. Nem tudom mennyire fog így ide embert találni. Amúgy a hölgyike a szalon tulajdonosa lengyel, 23 éve él itt Németországban. Volt egy előző hely, ahol meg görög tulajokat fogott ki, akik mini job-ra akarták bejelenteni (450 euróra, úgy, hogy heti 40-45 órát ül bent), adtak volna még ZSEBBE 150 eurót (amit akkor vesznek vissza, amikor csak akarnak, mert nem szerepelne a szerződésben) és további 10%-ot. Viszont ez egy teljesen új szalon. Elég szomorú, hogy itt valahogy nem lehet ebben a szakmában elhelyezni, mert teljesen uralják ezek a lehúzós munkáltatók és a futószalagként dolgozó kínaiak a piacot.

Lehetne asztalbérlős rendszerben is dolgozni, rendes vállalkozóival, de havi 4-500 eurója kinek van arra, hogy várja, hogy mikor lesz nyereséges az üzlet??!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 10 hónapja #36804 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Nem lenne rossz a 40%, mert abban a szalonban egy műkörömért 45 euró kérnek el. Ebből ugye 18 euró jár(na) és 1,5 óra alatt ez nem rossz. A gond az, hogy időközben kiderült az előző orosz műkörmös elvitte az összes vendéget, így pangás van. Gondolom

Joey01 :wait:
Az, hogy a szalon tulajdonosa mennyit ker egy mükörömert, aztan ahhoz neked
az egvilagon semmi közöd! Rakerdeztel, hogy mennyit is fizet az üzlethelyisegert,
mennyi a Nebenkosten, mennyi az anyagköltseg, miegyebb? Ha a 45 Eurobol levonom
ezen költsegeket akkor a 45 Eurobol marad 10 Euro nyereseg. Na mar ha te most
40 % kersz akkor megvagyunk a 4,--Euronal. Szamoltal ? Valoszinü, hogy nem!
Ha a russki, lengyel, kinai, kirgizi, tibeti viszi magaval a vendegeket ehhez joga van.
Ez is olyan mint a Puff. Ha a vendeg megkapja a penzeert amit el var akkor biztos,
hogy mindig oda fog visszaterni es nem megy idegenhez.
Ajanlanam, hogy ne legyen gond, hogy nyissal te magad egy üzletet, de az is
egy nagy baromsag lenne, ugy mint magyarban a 90-es evekben a benzin kutakkal.
Egymas utan nöttek ki a földböl es minden sarkon pesten benzinkut volt, addig mig
egymast fel nem faltak, tönkrementek !
Ugy van ez itt a Thailandi körmös szalonokkal is.
Annyi van mar belöle hogy Dunat lehetne velük rekeszteni.
Amennyiben mobilok vagytok hazhoz jarnek amennyiben meg van a Pedikürre is
a diploma.
Nem minden hölgy rendelkezik autoval, vagy eppen mozgasserült es szivesen
fogadja ezt a szolgaltatast otthonaban.
Remelem erthetö voltam es nem sertö :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36841 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Joey01 írta: Lehetne asztalbérlős rendszerben is dolgozni, rendes vállalkozóival, de havi 4-500 eurója kinek van arra, hogy várja, hogy mikor lesz nyereséges az üzlet??!

Ahogy korábban is írtad: "egy vállalkozás ilyen." Az említett 4-500/hó pedig abszolút baráti havi költség szerintem egy műkörmös üzlet beröffentéséhez. Ha ennyi sincs, felesleges volt a műkörmös szakmába belekóstólni is nem, hogy beletanulni! Az orosz műkörmös aki lelépett is biztos nem csak 1-2 hónapig "várt" hanem valsz. minimum 1-2 évig építgette az ügyfélkörét, gyűjtögette a pénzt, hogy aztán saját boltot indíthasson.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja #36842 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Én ezeknél a "csoda vállalkozóknál" a gyökereknél látom a problémát. Van erre egy jó német kifejezés, de magyarul nem tudom: Pregung! Juliska, Mariska és kituja még ki, otthon, Mo.-on semmi mást nem hall csak, hogy így a nyugat, meg úgy a nyugat és hogy akár.... meg, hogy "röhögve megél"... stb. A magyar ebben nő fel, ebbe nőtt bele, s nem látott az elmúlt 50 évben mást, mint a mercivel érkező, flancoló német turistát, aki minden nap degeszre zabálta magát a legdrágább éttermeben! Ezt az agyi tetoválást nehéz kitörölni!

Az, hogy a mercedesét sok év alatt fizette ki túlórával és gürizéssel azt senki nem akarja hallani! Mi 1990-ben egy vadi új audi 80-al mentünk haza. Nem flancból, hanem mert itthon eladtuk a wartburgot és kellet egy másik kocsi helyette. A nejem akkori munkahelyén keresztül lizingeltük majd vettük ár mert igy volt ólcsobb akkor 28 ezer DM a 32 ezer DM helyett. Mi 5,5 év alatt fizettük akkor ezt ki, s rengeteget dolgoztam amibe bele is rokkantam majdnem, mert akkor lakatos voltem. (Porkorongsérv > op.> stb)

MA SINCS MÁSKÉPPEN! A jólétért sokat kell dolgozni, hacsak nincs a lottón főnyereméynünk...
A pénz senkinek nem hullik az ölébe! Itt nyugaton sem!
Van egy pozitívum: aki kitartó, az viheti valamire!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!