Kozmetika vállalkozás

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5888 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Kedves Dalma!

A magyar bajnok lányok kint oktatnak Stuttgart melett is:

www.crystalnailsbeauty.de/schulungen.html

Ha felveszed velük a kapcsolatot, azt gondolom, hogy mindre választ tudnak neked adni.

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5898 Írta: Dalma
Dalma válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Köszönöm,aranyos vagy:) .
A papírmunka részéről is tudna valaki segíteni nekem?
Én azt hallottam,hogy kintre nem kell papír a körmözéshez,nem kell mester vizsga???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6157 Írta: B90
B90 válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Sziasztok/Szia Marusch!

Bocsi csak mostanaban nem voltam az oldalon!Annyit mar megtudtam hogy kozmetikushoz nem kell mestervizsga!Annyit meg tudnal kerdezni hogy össz-vissz az ilyen hogy papirok,biztositas,könyvelö,finanzamt,werbung az ilyen hivatalos dolgok mennyire jön ki havonta?Elöre is köszönöm!En mar egy ideje probalok üzletet talalni de eleg nehez,egy jo parszor az volt a problema hogy magyar vagyok...Az egyik helyen mar kifizettem volna elöre 8 honapot is,erre,mondtak hogy varjak,ra 1 hetre felhivtak hogy talaltak egy nemet lanyt...Üdv!B90

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9081 Írta: Annamaria78
Annamaria78 válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

trosztg12345 írta: Szia Dalma,

ha jó körmös vagy itthon (és akkor nyilván megvan a megfelelő kuncsaftköröd), akkor kint is elöbb-utóbb jól fogsz keresni. Magánvéleményünk (és tapasztalatunk), hogy N.o.-ban sokkal rosszabb átlagban a minőség. Az árak sokszor pedig az egekben.

Beülhetsz egy szalonba és bérelhetsz egy asztalt kb. 200-400 € között, de jobb sztem, ha azonnal magad egyedül dolgozol.
Elején nem fogsz megélni belőle, de kb. 1 év és már lesz akkora köröd (ha tartósan, szépen dolgozol), hogy abból már jól ki lehet egészíteni a "konyhát". Persze ár kérdése, de ha 39€ feltöltési, 45€ építési stb. árakkal számolsz (ami teljesen korrekt kezdő ár), akkor ha egy hónapban megcsinálsz 30 - azaz napi 1 !!! - vendéget, máris kiszámolhatod, hogy...

Múlt heti tapasztalat: egyre több nőnek van valamilyen körme - sokszor csak egy francia vég - kint.

Mi így gondolkodunk, aug. végén kezdünk :)))



Szia!
Megkérdehetem, hogy mi a tapasztalatod? Én januárban készülök kimenni mint műkörmös. Barátnőmnél lakom majd az elején -ő tizen éve kint él mr, mindenben segít-. Milyen formában dolgozol? Egyéni vállalkozóként? Mert most ahogy olvasgatom itt a lehetőségeket, neke még ez az ami a legjárhatóbb, hisz az elején az ő ismerős körének csinálnám a körmeit, valószínűleg házhoz járva, és csak a későbbiekben nyitnék saját üzletet / lakáson belül.
Válaszod előre is köszönöm, illetve ha valakinek van ilyenben már tapasztalata azt szívesen fogadnám.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9707 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Szia,
elnézést a késedelemért, most vettem csak észre, hogy kérdeztél.

Az az igazság, hogy még mindig nem kezdtünk bele, eddig a nejem az itteni hivatali ügyeket intézte (familienkasse, finanzamt stb.), gyerekeket hozta-vitte iskolába, etc. most állunk végre ott, hogy az üzletnyitással foglalkozzunk.
Mi Darmstadtban vagyunk, itt már 2 helyen láttunk körmös szalont, ahol kerestek alkalmazottat, de mind a 2 kínai üzlet volt, 10-12 nővel, akik szinte szalagon dolgoztak. Na erre azt mondtuk, hogy ezt nem. 19€-t töltöttek, 25-ért építettek. :( A minőség nulla, a magyar otthoni munkákkal nem lehet őket egy napon még említeni sem. :(

Alapvetően vállakozásban gondolkodunk (egyéni lesz valószínüleg). Szerintünk ha üzletet bérlünk egyből, az lesz a legjobb, bár kétség kívül drágább is. Befektetni valót igényel.
De hosszú távon szerintünk ez éri meg.

A te helyzeted más, nagy előnyben vagy az ismerősöd által. Ha magyarosan akarok tanácsot adni, akkor azt mondom: először ne válts ki semmilyen vállalkozóit, menj el először akármilyen boltba dolgozni 4 órában ún. "Nebenjob"-bal 400€-ért (pl. ruhabolt stb, itt nálunk rengeteg helyen keresnek kisegítőt), és mellette kezd el az ismerősöd körében a körmözést feketén. Persze csak, ha olyan az ismerősi kör, hogy nem jelent fel az első napon !! Bár ha még magyarosabban gondolkodom, akkor lebukni nem tudsz... :)
3 hónap múlva, amikor már van 8-9 visszatérő vendéged és várhatóan 3-4 mindig újabb kuncsaftod, akkor már biztonsággal kiválthatod az egyénit, tudsz számlát adni stb.
Lehet házhoz járni, ha a vevők megbíznak benned és te is megbízol bennük (mármint tudod, hogy kihez lépsz be a lakásba). Ha igazán jó körmös vagy, mindent csinálsz és mindened van, akkor a házhoz járás nehézkes a rengeteg csillám, porcelán, henna stb. miatt, ezért célszerűbb lakásban kialakítani egy sarkot, ahol az ismerőseid ismerőseit fogadni tudod. :)

Ha hivatalosan dolgozol egyéniként, akkor ha jól tudom kb. évi 8000€-ig nem kell szja-t fizetned, csak a könyvelőd díjával és a betegbiztosításoddal kell számolnod. Kb. 200-250€. Szerintünk havi 20-25 állandó kuncsaft esetén a bevételed fele nálad marad hó végén ha lakásban dolgozol. Ha üzletet bérelsz, akkor dupla annyi vendég kell, hogy az előző mondat igaz legyen. :)

100 állandó (persze néhány mindig elmegy, néhány új mindig jön) vendég esetén (napi 3-4) már szerintünk kb. 1500 marad a zsebedben. Persze ehhez idő, kitartás, türelem stb. kell !!!

Páromnak otthon kb. 100-110 állandó vendége volt, amit 2 év alatt sikerült elérnie. Szerintünk itt is kb. ennyi időre lesz szüksége.

Ámen ! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hete #17486 Írta: hkriszta
hkriszta válaszolt a következő témában: Kozmetika vállalkozás

Sziasztok!

Az én családom is hamarosan költözik Németországba,mert a férjem munkát kapott.
A terv az,hogy kimegyünk két kislányommal utána és ott fogunk élni.
Én is kozmetikus vagyok és nagyon szeretnék a szakmámban elhelyezkedni.
Megmondom őszintén ahogy olvasgatom a topikokat (fodrász..stb.) bennem is az otthoni munka lehetősége fogalmazódik meg legjobban,mert :
-a gyerekeimet tudom felügyelni
-nem kell bérleti díjat külön fizetni
-én osztom be az időmet (ez is a gyerkőcök miatt fontos)
B90,azt írod a kozmetikusnak nem kell mestervizsga,akkor ezek szerint kilehet váltani a vállalkozóit,kérdés,hogy otthon lehet-e vállalkozni? Vagy leteszem a pedikűrős sulit, és ahogy más írta,hivatalosan ezen a címen,nem kozmetikusként hanem körmös/pedis/kozmisként működök. Ahogy elnézem,itt amúgy is összefonódik ez a munka.Ha adok számlát,mindegy hol dolgozok,nem?
Még egy kérdésem lenne. Ha mi kimegyünk a gyerekekkel,onnantól biztosítva leszünk,a férjem által,akkor ha a vállalkozó leszek,magamnak külön kell fizetnem a 200€ biztosítást?
Előre is köszönöm a válaszokat,szép estét!
Sziasztok,Kriszta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!