Családi pótlék különbözet

Több
10 éve 9 hónapja #32639 Írta: Eszty76
Eszty76 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!
Szeretnék segíteni ebben a témában, mi most indítottuk el. Hivatalos magyarul is beszélő könyvelőhöz mentünk ez ügyben. Valóban nem egyszerű. Mi 2 évre visszamenőleg igényeljük vissza, eddig nem vettem igénybe.
1 lépés, mindenképp kell adóbevallást beadni, akár több évre visszamenőleg is ha ez nem volt.
2. a magyar APEHtól kell adóigazolás (aki igényli csak annak) ezt 2 nyelvű nyomtatványon kell leigazoltatni.
3. a magyar helyi poli hivataltól is kell egy igazolás a gyerekről/gyerekekről.
és ha ezek mind megvannak lehet a Familikasse-hoz beadni az anyagot.
Úgy halottam, mostanában nem megy gyorsan a dolog, mert sokan igénylik és lassítja őket.
Remélem valamennyit tudtam segíteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32647 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Ravi79 írta: Mi tavaly dec. 3-án adtuk be az igénylésünket. Most ott tartunk, hogy tegnap kaptunk egy levelet, melyben kérik visszamenőlegesen a Steuerbescheide-t. Ez azért háborít fel, mert december óta ez a 3. levél, amiben még ezt meg azt bekérnek és eddig szó sem volt ilyesmiről egyik levélben sem. Ráadásul a férjem személyesen ment be a Familienkasse-ba, hogy szeretné igényelni ezt a csp különbözetet igényelni, segítsenek mi kell hozzá, stb. Hát 7 hónap után még mindig ki tudnak találni valamit. Nagyon rosszak a tapasztalataim ezzel kapcsolatban. Nyögve-nyelős, nehézkes. És a kérdésem az lenne, ha valaki már végigjárta ezt a procedúrát, hogy valóban kell a Steuerbescheide? Eddig csak a lakcímbejelentőről volt szó.

A nagy helyzet az, hogy a törvények nem ismerete, nem mentesit a törvények alól! Az ilyen késett (!) az az nem idöben leadott, utólgaos követeléseket, több lépcsöben (többször ellenörzve) több személy csinálja, a visszaélések elkerülése miatt! Igy aztán X csinálja ezt, majd továbbadja, Y csinálja azt majd szintén tovább adja.... s Z meg azt ellenörzi, hogy meg van e minden papir. Nálatok a "Steuerbescheide" hiánytzott (miért is?). A hivatanak ebben az esetben nem kötelessége téged elöre informálnia, hogy mi kell mert késve (utólag) akartok valamit!. EZ TEHÁT A TE DOLGOD, mielött leadod az egészet!
Valóban kell a "Steuerbescheid", mert csakis ez alapján tudják kiszámolni nektek, hogy mennyi jár vissza, vagy, hogy még fizetnetek kell utólag! Mi minden évben (idöben) magunk csináljuk az adóbevallásunkat, s addig nem lehet leadni amig az éves " Steuerbescheid" nem érkezett meg! Miért lenne ez nálatok másképpen?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32650 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Pardon!
Természetesen itt kaptok és nem fizettek. Ezt eltévesztettem!
Félreolvastam, s azt hittem adót akartok visszakérni.Abban viszont
nem vagyok biztos hogy ennyi idöre visszamenöleg kifizetik nektek
a különbözetet! A Steuerbescheid viszont kell valóban ehez is....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32653 Írta: jotty75
jotty75 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok! Engem is érdekelne egy-két dolog,mert mi februárban adtuk be az igénylést. A férjem tavaly november óta dolgozik kint. Nekem van egy kiskorúm még az előző házasságomból és két pici a második házasságomból. Nálunk akkor kértek hiány pótlást, mikor beadtuk a kérelmet és ott nyilatkoznia kellett a volt férjem munkáltatójának, hogy ő nem vesz igénybe semmiféle családi támogatást a lányra Mo.-on. Ezt vissza vitte a férjem a FK.-hoz és ott azt mondták, hogy kb: 6 hét. Na az már jól el telt és betelefonált. Azt mondták, hogy folyamatban lévő ügyről nem adhatnak csak személyesen felvilágosítást, menjen be Nürnbergbe, annyit tudnak mondani, hogy nem látnak semmi hiányosságot a papírokban. Be is mentek és ott közölték, hogy folyamatban lévő ügyről nem tudnak adni felvilágosítást :hyper: . Azóta sincs semmi, se hiány pótlós levél, se határozat, viszont nekünk nem kellett "Steuerbescheid ". Igazából az érdekelne, hogy volt-e más is aki nem tudott intézkedni a saját ügyében se telefonon, se személyesen, mert sehogy nem tudtak felvilágosítást adni. Valahol a gépekben ahol rögzítik a dolgokat látni kellene, hogy hogy is áll az ügy. Nem? Vagy csak én gondolom rosszul? Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32659 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Sziasztok!

A férjem tavaly januártól egyéni vállalkozóként dolgozik Németországban. 3 gyerekünk van, én Mo-on éltem velük most májusig, akkor jöttünk apa után. Tavaly december elején adtuk be a Kindergeld különbözetre az igényt (Mikuláskor pont) és január 15-én megkaptuk a levelet a különbözetről, rá egy hét múlva pedig 500 eurot a számlánkra. Ez a 2013. január havi Kindergeld különbözet volt. Közben Mo-ról kaptuk a családi pótlékot a 3 gyerek után és a GYED-et a legkisebb után. Azt írták a levélben, hogy ez egy kb-i összeg, a magyar MÁK-kal való egyeztetés után majd kiderül, hogy több vagy kevesebb jár-e. A német Kindergeldből csak az egy gyerekre járó magyarországi családi pótlékot (18.000,- Ft-nak megfelelő eurot) vonták le, a többit különbözetként folyósították. Közben Mo-ról a MÁK kért tőlem munkáltatói jövedelemigazolást, meg egyéb papírokat, majd kb 1 hónap múlva meg is küldték a németeknek a papírt, hogy mit kapunk Mo-ról. A MÁK-tól csak a csp-ot kapom, a GYED-et az OEP-től. Azt gondoltam, hogy a MÁK a GYED-et is le fogja igazolni, de nem így lett. Visszamenőlegesen januárig (2012) azt írták, hogy akkor kapjuk meg a különbözetet, ha a Steuerbescheidot beadjuk, meg még egy papírt a Finanzamtól. Mivel a férjem egyéni vállalkozó, és a könyvelőnk eléggé elfoglalt, így még az adóbevallást nem csinálta meg, nem is vártunk semmilyen pénzt még, csak a könyvelőt próbáltuk sürgetni. Májusban kiköltöztünk apa után, június végén beadtuk a német Kindergeldre az igényt, de előtte kaptunk egy levelet, hogy visszamenőleg megkapjuk a különbözetet 2012. januártól decemberig kb. 4700 Eurot (a GYED-et egyáltalán nem vonták le belőle!), csupán a 2*18000 Ft-ot vonták le havonta, amivel többet utaltak, ami vagy 500 euro volt (ha jól emlékszem). Tehát kaptunk 4200 Eurot 2012-re különbözetet, plusz 2013. januártól havonta 500 Eurot Németországtól és magyarországról 2012. januártól 48000 Ft csp-ot és kb 80000 Ft GYED-et. Szerintem megérte utánajárni és mindent elintézni. Bár nagyon sok papírt adtunk be, de inkább tutira mentünk. Ekkor is 1 hét alatt a számlánkon volt a pénz. Magyarországon jeleztük, hogy nem kérjük tovább a csp-ot, így azt megszüntették és szóltak az OEP-nek is, hogy mivel nem élünk Mo-on és már nincs magyar biztosításunk se (illetve én is jeleztem nekik), így a GYED-et is megszüntették maguktól (ez nagyon gyorsan ment :) ). Egyetlen egy dolgot kértek tőlünk hiánypótlásba és azt is a német könyvelő miatt nem tudtuk beadni, de végül az se kellett, csak időre volt szükség. A lényeg, hogy mindent be kell adni és ha lehet, személyesen bevinni. Erre nem sajnálni a pénzt és az időt, és meg lesz az eredménye. Aki nem ért hozzá (nyelvismeret vagy egyéb okból), az kérjen segítséget, megéri! Sok a munka vele, de sok pénz is jár hivatalosan. Ja és egyébként 4 évre visszamenőlegesen lehet megigényelni a különbözetet. Viszont ehhez az egyik szülőnek Németországban kell élnie, dolgoznia és adóznia.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bubumaci19980219
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja #32680 Írta: bubumaci19980219
bubumaci19980219 válaszolt a következő témában: Családi pótlék különbözet

Helló! Én decemberben kezdtem Hamburgban az egészet. Onnan májusban átpasszoltak Nürnbergbe ahonnan még azóta sem jött válasz! Nem hívom őket, mert úgy sem fogom ezzel felgyorsítani a folyamatot bármennyire is szeretném! Gondolom a nyári szabadságolások még jobban lelassítják az ügyek menetét, nem beszélve arról, hogy tonna szám küldték Hamburgból Nürnbergbe az igényléseket!! Itt csak a türelem segít és a remény! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!