Családdal indulni

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8275 Írta: brie
brie válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Lizy,

Én is olvastam a lakásbérléssel kapcsolatos horrort a fórumon, és hát én is egyedül próbálkoznék, tekintve hogy nincs ismerős. Tudom, hogy nagy kérés lenne bárki vadidegent megkérni, hogy segítsen, csak azért mert magyar - nem is biztos, hogy ezzel előbbre lennék. Szóval a kérdésem, hogy mégis milyen ötleted, tapasztalatod van arra, hogy honnan lehet segítséget kapni. És vajon Németországban mindenhol ilyen rossz a helyzet? :S
Illetve bármi egyebet megosztanál, azt nagyon megköszöném. :kiss:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8281 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Keves hozzászólók és rémhírterjesztők!
Bérlakást csak a nagyobb városok (München, Hamburg, Berlin) központi helyein nehéz szerezni azt is csak az ára miatt!! Némteországban rengeteg olyan cég van (és még a VW konszern is!) amelyik azzal foglalkozik, hogy bérbe ad! Van 3-4000 lakásuk s ezeket adják bérbe. Ebből élnek és nem szelektálnak.
Például: >>> EZ ITT <<< Ezek a cégek semmilyen diszkriminációs különbséget nem tesznek! Ha van egy számlád, amiről utalod a lakbért, máris beköltözhetsz akár külföldiként is!

Az általatok megfogalmazott "külföldi ellenes" viselkedés a magán uton bérmeadott ingatlanoknál fordul elő s ez az úgynevezett "Mietnomad"-ok miatt van! Az ilyen "bérlők" beköltöznek majd 1-2 hónap múlva "eltünnek", minden tartozásukat hátrahagyva! Ezzel a tulajokat súlyosan megkárosiva!

RENGETEG BÉRLAKÁS <<< KERESŐ

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi, brie

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8284 Írta: brie
brie válaszolt a következő témában: Családdal indulni

DECOTEXT írta: Keves hozzászólók és rémhírterjesztők!
Bérlakást csak a nagyobb városok (München, Hamburg, Berlin) központi helyein nehéz szerezni azt is csak az ára miatt!! Némteországban rengeteg olyan cég van (és még a VW konszern is!) amelyik azzal foglalkozik, hogy bérbe ad! Van 3-4000 lakásuk s ezeket adják bérbe. Ebből élnek és nem szelektálnak.
Például: >>> EZ ITT <<< Ezek a cégek semmilyen diszkriminációs különbséget nem tesznek! Ha van egy számlád, amiről utalod a lakbért, máris beköltözhetsz akár külföldiként is!

Az általatok megfogalmazott "külföldi ellenes" viselkedés a magán uton bérmeadott ingatlanoknál fordul elő s ez az úgynevezett "Mietnomad"-ok miatt van! Az ilyen "bérlők" beköltöznek majd 1-2 hónap múlva "eltünnek", minden tartozásukat hátrahagyva! Ezzel a tulajokat súlyosan megkárosiva!

RENGETEG BÉRLAKÁS <<< KERESŐ


Kedves Decotext!

Köszi a hozzászólást, ez így mindjárt más :ohmy:
Bíztam benne, hogy nem ilyen reménytelen a dolog, de mivel az ellenkezőjét senki sem mondta még... de én inkább Neked hinnék :cheer:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8305 Írta: pkata
pkata válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia Lizzy007!

Köszönöm szépen a válaszodat...:) Remélem a bérlés nekünk kicsit olajozottabban fog menni.. :ohmy:
További szép napot.
Kata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9882 Írta: kiseri
kiseri válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Sziasztok!
Olvasgatlak benneteket, nagyon sok hasznos infot találtam, igazán kedves kis társaság vagytok! :)
Mi még nagyon elméleti síkon mozgunk, férjemnek ajánlottak állást odakint, de nem akarunk fejestugrani, előbb informálódunk... pl. a lakásokkal kapcsolatban volna aggályom: neten néztem hirdetéseket, nagyon kecsegtetőek, ám attól félek, nem szívesen adnák ki nekünk, ugyanis öt gyerekkel mennénk(1,5 évestől 13 évesig)... Ijesztően hangzik, tudom, mert persze, hogy rögtön a legrosszabbra gondolnának... pedig ezek a kölkök igazán rendesek, kitűnő tanulók és valódi könyvmolyok, nem ugrabugrálnak meg hangoskodnak, de ezt a főbérlő úgyse hinné el... igaz?
Mit gondoltok vagy van-e hasonló tapasztalatotok? Rastattba mennénk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja #9893 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Szia,

azt nem tudom, hogy az 5 gyerekhez mit fognak szólni.
Csak tanácsot adni, meg esetleg egy kicsit segíteni nektek.
Először is:
Ne csak Rastattban keresgéljetek, hanem a környező kistelepüléseken, mert nagyon jó a közlekedés.
Hol kapott a párod állásajánlatot?
Üdv Maya Rastattból
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kiseri

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!