Német betegbiztosítás

Több
12 éve 10 hónapja #5850 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Reni!

Nem vagyok sajnos szakértő a témában, csak azok az infóim vannak, amiknek magam miatt már utána kellett járnom.
Szerintem az eü. biztosítási jogviszonynak elvileg folytonosnak kellene lennie, így logikusnak azt tartanám, ha odáig kérhetnék számon rajtad visszamenőleg, amikortól nincs érvényes jogviszonyod. Így mindenképpen tisztázni kellene, hogy helyzet a magyar eü. biztosításoddal.
De kérdés, hogy a németek csak odáig kérhetik-e visszamenőleg a járulékot, mikortól ide bejelentkeztél, és a többit meg az OEP-nek kellene fizetned vagy EU miatt akár addig is kérhetnék a németek, amíg sehol nem volt fizetve,...
Ha ez utóbbi, akkor nem érdemes kockáztatni, mert az sokkal több pénz lenne, mint ha otthon fizetnél visszamenőleg.

Azt javaslom, az OEP-et hívd fel először, azt megteheted innen kintről is, egy hozzászólásomban leírtam már valahol az elérhetőségüket és tisztázd velük a magyar biztosítási helyzetedet. És biztosan rnedezni is tudod a dolgokat innen, ha szükséges.

Itt kinn én is csak az ÁOK-t ismerem, mi náluk akartunk nekem biztosítást kötni. Csak mi egy olyan szituációba kerültünk, erről írtam már itt részletesen, hogy végül egyelőre mégsem kötöttünk német biztosítást, otthon fizetem a TB-met, és itt az EU betegbiztosítási kártyával vagyok. Ez addig működik csak természetesen, amíg nem dolgozom itt kinn.
Én is úgy tudom, hogy kb. havi 150 euró körül van a legalacsonyabb havi összeg, ahogy már valaki írta.
(nekem hiába nincs jövedelmem, de házas vagyok, és a férjem dolgozik, így az én havidíjamat az ő fizetésének a felének az alapján kalkulálnák: 430 eurót kellene fizetnünk havonta... Plusz az övé, hát egy fizetésből havi kb. 850 eurót kifizetni eü. biztosításra kicsit húzós lenne... :()
A férjem német, és ő privát biztosított, így nem vagyok bevonható családtagként, átlépni államiba meg nem tud. Ezért nincs egyelőre német biztosításom...

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5855 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Anita!

Nagyon köszönöm,hogy ilyen segítőkész vagy,és igy leirtál nekem mindent.
Hát igen,elég húzós lenne havi 850€.. :( ezen én is gondolkodtam,hogy egyenlőre én is maradnék az otthoninál,anyagi megfontolás miatt,de nem tudom,hogy működne akkor a kisfiam biztositása.Mert igazából ő miatta van szükségem az ittenire.Vagy meg lehetne oldani az övét is az otthonival?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5857 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Reni!

Szerintem, ha otthon jogosult ellátásra a kisfiad, akkor kell, hogy jogosult legyen EU betegbiztosítási kártyára is. Szerintem ezt kérdezd meg szintén az OEP-től, hogy neki igényelhettek-e ilyen kártyát.
Természetesen érdemes részleteiben utána nézned, hogy mire jó, és mire nyújt fedezetet az EU betegbiztosítása kártya, és annak tükrében mérlegelj.
Nyilván sokkal jobb egy német biztosítás, egy gyerek estében pedig még inkább biztonságra törekszik az ember.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5858 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

mindenképp utánajárok minden lehetőségnek,és természetesen azt fogom választani ami a kisfiamnak a legjobb. :) nagyon köszönöm!:)
szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5861 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Reni!

Mi a Techniker Krankenkasse- nál van betegbiztosításunk. Nekünk családi van: 4 -en vagyunk benne: férjem , 2 gyerköc és én így fizetünk 337 Eurot havonta. Remélem tudtam segíteni :
Üdv Annamari
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Reni86

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5866 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Német betegbiztosítás

Szia Annamari!

Igen,a technikeren gondolkoztam mr,arról jókat hallottam.De egyépként mi alapján döntik el,hogy mennyit kell fizetnem?azt már itt olvastam,hogy ha munkanélküli vagyok,akkor a párom fizetése alapján számolják ki,de akkor sem igazán vagyok tisztában azzal,hogy nálam ez milyen összeg lenne..(1500€ a havi fizetése)
üdv,és köszönöm :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!