Német egészségügy

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja - 5 éve 10 hónapja #20998 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Perszike írta: Szia Pannaanyukája!A kislányom Decemberben kezdte itt az ovit.Kaptunk egy kiskönyvet az ovitól amibe minden személyes adatot,kontoszámot stb.-t be kellett írni és egy oldal volt a dokinak is amit vele kellett kitöltetni és aláiratni.Nekünk nem kellett ezért fizetni 10 eurot sem.De a barátnőm 10 km-rel odébb lakik és tőle kért a gyerekorvos pénzt.Szerintem ez is erősen területfüggő.Igaz én általánosorvoshoz vittem,még nincs kifejezett gyermekorvosunk,de ma nekilátok keresni egyet a környéken,mert mindkét lányomnak most van a szülinapja és minden évfordulásnál gyerekorvoshoz kell őket vinni.
Üdv.


A tíz euró az úgynevezett "vizidij" amit otthon eltöröltek. Ezt mindenkinek kell negyedévenként fizetni! Ha a férjed jogán vagy biztositva akkor már ő fizette valószinű így neked nem kellett még egyszer! A barátnőd még nem volt az adott negyedévben dokinál, ezért neki fizetnie kellett!

UI: ha azonban pl. a hétvégi "Notarzt" ügyeletre mész be, valamivel, akkor ott ismét kaszirozni fog a doki, hiába fizettél a körzeti orvosodnál és ez jogszerű mert a költségek hétvégén jóval magasabbak!! Úgy látszik a magyar egészségügynek túl sok a pénze, hogy az 1 eurós (300 Ft) vizitdijat el tudták törölni, ami csak egy fél doboz c i g i ára volt!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21000 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Decotext, en nem ertem, miröl beszelsz. Miert ne kellene a felesegnek befizetni a 10 eurot, ha a ferj befizette? Minden betegnek kell negyedevente, ha orvoshoz megy. Ezenkivül külön a notdienstben es a fogorvosnal, ha megy. De nem fizet a gyerek 18 eves korig, es akinek un. befreiungskarteja van. Ezzel a 10 euroval az illetö orvos nem kap többet, mert ezt a juttatasbol levonjak, ha a beteg befizette. Tehat pl en 13euro körül kapok a KV-tol negyedevente es betegenkent a sima ellatasert, ha a beteg nalam fizette a 10 eurot, akkor csak 3-at.
Amit az igazolasert fizetni kell az mas, ezert kerhetö GOÄ szerint 70 vagy 75, maximum 2,3 faktorral. De az orvoson mulik, hogy ker-e, vagy nem, es a maximumot vagy kevesebbet. Erröl termeszetesen a beteg nyugtat kap, mint mindenröl. A 10 eurorol is.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21383 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Szia Éva!
Kérnék egy kis segítséget, de ha esetleg más is tud hozzászólni, köszönettel veszem.
Tegnap este (nagy valószínűséggel) sikerült egyik lábujjam eltörni. Feleségem által vagyunk itt kint biztosítva, és azt kérdezném, mi lenne a teendő (háziorvos, vagy kórház ambulancia?) , ill. az esetleges rtg-nek vannak e plusz költségei? Csak, hogy fel legyek készülve mindenre. :)
Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21384 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Hat ha tegnap este törtent, akkor az mar nem annyira sürgös. Menj el a haziorvoshoz. Ha itteni biztositott vagy, 10 euro Praxisgebühr az elsö orvosnak fizetendö.
Hogy a korhazban kelle- ilyeneket fizetni, nem tudom, de a röntgenert szerintem nem. De elsö a haziorvos, es most.
A 10 euro legyen nalad kp-ben, mert a legtöbb orvosnal nem lehet EC kartyaval fizetni, hitelkartyaval meg szerintem meg ritkabb.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21838 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Német egészségügy

Végig olvastam a fórumot, és nagyon sok új hasznos információt megtudtam, köszönöm szépen!!!!!

Szeretném megkérdezni, hogy autoimmun betegségek esetében van-e valakinek tapasztalata a német egészségügyben?
Illetve krónikus lyme kórral mennyire foglalkoznak (Mo-on eléggé nagy az ellentmondás orvosok között e téren)?
Ez a két terület bele tartozik-e a német betegbiztosításba, vagy külön kell esetleg fizetni valamit? (Nem a 10 eurós negyed éves díjakra gondolok, hanem egyéb felmerülő költségekre.)
A fogászati ellátás mire terjed ki? Ha fogpótlás szükséges, vagy csontpótló anyaggal fel kell tölteni egy elég nagy részt műtét miatt, azért külön kell fizetni?
(Konkrét biztosítót nem tudok, kinél leszek. Vőlegényem Németországban dolgozik. Tavasszal, jövő nyáron mennék utána én is, esküvőnk után, így gondolom valamilyen Familienversicherung lesz.)
Két lehetőség van. Utána is haza járok pár havonta Magyarországra a fenti orvosi ellátások miatt (magán úton), vagy kint próbálom kezeltetni magam, nem tudom, hogy járunk jobban anyagilag.
Köszönöm a segítséget előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21847 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német egészségügy

angelsdream írta: A fogászati ellátás mire terjed ki? Ha fogpótlás szükséges, vagy csontpótló anyaggal fel kell tölteni egy elég nagy részt műtét miatt, azért külön kell fizetni?!

Igen és nagyon sokat, ha nem jársz rendszeresen. Ez itt most elsö kézböl tudom elmondani! Mivel én irgalmatlanul félek a fogorvostól, igy nem mentem soha el. Most 23 ezer eurónál kezdödött volna a kezelésem. (Irásos ajanlatot kaptam, amit nagy ivben a szemétbe küldtem, mert nem volt benne altatás.) Most Húsvét óta Mo.-on vagyok kezelés alatt. A vége 7000 euron lesz, de már a vége felé jár a dolog. Eddig 2x altattak. 8 pöcköt csavaroztak belém, s jövö héten kedden kapom az új (végleges) fogsort! Ez tehát itthon töredékébe kerül, mint a BRD-ben!
Sajnos az altatás ellenére is rossz tapasztalatom volt. Az operációt érzetem, és az orvos szerint 2x el akartam menekülni..... Ezzel tehét ismét beigazolódott a félelmem, ami már gyerek korom óta kisért! A második op.-t átaludtam, ezt nem éreztem, viszont a harmadik alkalommal amikor a pöckökre csavarozták a tartó kütyüket ismét megkinoztak, mert a lokalis iny érzéstelenités egy nagy segg dolog volt, s nem müködött, viszont a csavarokat jól beletekerték az inyembe!!

Tudom, hogy az egész egy pszichikai betegség nálam, de minden alkalommal kinlódtam tehát csak lehet valamilyen negativ hatása. (Jegyzem, a nejem pont az ellenkezöje. Neki még soha nem volt gondja a fogászattal!) Csak tudnám, hogy nekem mindig pechem van, vagy neki mindig szerencséje?? Engem eddig minden fogorvos megkinzott!! S a szörnyü, hogy még fizetek érte!
:sick:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!