Felmondási időre járó bér

Több
11 éve 2 hónapja #29407 Írta: ZoliVeszprem
Felmondási időre járó bér téma létrehozva ZoliVeszprem által

Ideáig nem kértem segítséget, most több mint másfél év után megkaptam a felmondásomat a leicht firmámtól, arra hivatkozással, hogy a gazdasági helyzet miatt nem tud munkát biztosítani. A munkaügyi hivatalban már bejelentkeztem. Néztem a fórumot, de arra vonatkozóan nem találtam bejegyzést, hogy a felmondási időre Németországban jár-e bér, és arra vonatkozóan sem, hogy amennyiben felmondási időn belül találnék másik munkáltatót, lehetséges e ott azonnal a munkát felvenni. Munkát jelenleg nem tudnak biztosítani, és erre még fizetés sem jár, mivel a zeitkontóm üres. Létezik ez?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #29411 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási időre járó bér

ZoliVeszprem írta: Ideáig nem kértem segítséget, most több mint másfél év után megkaptam a felmondásomat a leicht firmámtól, arra hivatkozással, hogy a gazdasági helyzet miatt nem tud munkát biztosítani. A munkaügyi hivatalban már bejelentkeztem. Néztem a fórumot, de arra vonatkozóan nem találtam bejegyzést, hogy a felmondási időre Németországban jár-e bér, és arra vonatkozóan sem, hogy amennyiben felmondási időn belül találnék másik munkáltatót, lehetséges e ott azonnal a munkát felvenni. Munkát jelenleg nem tudnak biztosítani, és erre még fizetés sem jár, mivel a zeitkontóm üres. Létezik ez?


Szerintem itt több dolgot keversz és ezért előttem sem egészen tiszta a dolog! Először a végén kezdve, ha "Zeitkontód" van az azt jelenti, hogy a túlórákat nem fizetik, de lecsúsztathatod! Ha ezen minusz van (ahol,dolgozom ott 100 óra minusz is lehet) akkor azt le kell valamikor dolgozni, ha több a munka. Ha közben felmondanak, akkor ezt levonják rendszerint a minuszt a béredből! Igy előfordulhat, hogy a felmondási idődre nem kapsz semmit ha minusz órád olyan sok! Nálatok valószinű nem lehet minusz a "Zeitkonto"-n ezért próbálkoznak, de szerintem bér jár! A felmondási időt ugyanis nem a pluszórákkal kell finanszírozni! Ne rezelj be, fenyegessd meg őket, hogy ügyvédhez fordulsz!

Most a kérdésedre: a felmondási idő alatt teljes bér jár (hacsak nincs valamilyen tartozásod, vagy az előbb említett minuszórák miatt) Ha a felmondási idő lejárta előtt állsz munkába (máshol), a fennmaradt időt, elvileg kp. ki kell fizetniük. (Elvileg!) Sok cég azonban nem fizeti a fennmaradó időt azzal, hogy nem állsz rendelkezésre! Jogilag nem tudom, hogy ez mennyire legális, de ilyen is volt már nálunk! (A dolgozó legtöbbször nem perel ilyenkor, mert ez rossz fényt vet rá az új munkahelyen!) Ezt tudják a régi helyen....) Ja, és mégegy! A felmondási dő alatt dolgoznod kell, hacsak nincs kiadatlan szabid és lecsusztatni való pluszod! Az viszont megengedett, hogy a munkaadó azt mondja nem kell bejönni többet! (Freistellung) Akkor is a felmondási dőre bért kell adnia! Ha viszont "kiléptél" gyakorlatilag minden jogod megszünik! Ekkor mindenben a munkaadónak lesz igaza. A bíróság előtt is, kivéve egy esetben, s ez a MOBBING , de ezt neked kell bizonyítanod ami qrva nehéz!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, ZoliVeszprem

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #29430 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Felmondási időre járó bér

megkaptam a felmondásomat a leicht firmámtól, arra hivatkozással, hogy a gazdasági helyzet miatt nem tud munkát biztosítani. A munkaügyi hivatalban már bejelentkeztem. Néztem a fórumot, de

Nem tudom milyen "könnyü" cegröl beszelsz? :confused:
Masfel ev utan azert mar tudnod kellene, hogy "Verleiher" Leih Firma.
Ha azonnali hatallyal felmondtak, nem jar egy Cent sem....... :S
Attol is függ, hogy jarna e neked a tovabbiakban penz, hogy mit ir a szerzödesed.
Ha benne van, hogy joga van a "Verleiher"-nek minden felmondasi idö nelkül
neked felmondani akkor nem jar szinten egy Cent sem....
Tudom, hogy a dct. mas berkekben mozog, de a AÜ cegeknek igen sokretüek
a szerzödeseik.
Ha bejelentkeztel az Arbeitsamton mint Arbeitssuchender, azt jol tetted, mert ez
a kötelesseged.
Ha közben te talalnal szemelyesen munkat azonnal kell jelenteni az Arbeitsamtnak.
A gond ott van dct. ha felmondott a Verleiher, akkor nem jar love.
Ha nem mondott volna fel akkor addig jarna a Mindestlohn, mig ujra munkaba
nem iranyitjak..........
Ha valoban masfel evig dolgozott ott ahol.........akkor az szerintem 18 honap es
jar neki az Arbeitslosengeld. :clap: :clap: :clap: :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ZoliVeszprem

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #29438 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondási időre járó bér

prosperus írta: Masfel ev utan azert mar tudnod kellene, hogy "Verleiher" Leih Firma.
A gond ott van dct. ha felmondott a Verleiher, akkor nem jar love.
Ha nem mondott volna fel akkor addig jarna a Mindestlohn, mig ujra munkaba
nem iranyitjak..........
Ha valoban masfel evig dolgozott ott ahol.........akkor az szerintem 18 honap es
jar neki az Arbeitslosengeld. :

Az én olvasatomban "leicht " cégről van szó. Én ezt nem a "Verleiher"-nek értettem! Azt hittem ez cégnév vagy mi! Természetesen az egy ilyen "Seelenverkäufer" cégnél teljesen mások a körülmények! Ennek ellenére szerintem bárhol is dolgozol hosszabb ideig, a felmondási időre jár fizetés kivéve, (valóban) ha a szerződésben más foglaltatik! Ezért írtam neki ilyen részletesen! Ha valóban munkaerő közvetítő a volt cége és ha valóban van felmondási ideje, akkor azonban jár neki a minimálbér amit a kormány előírt ezeknél a cégeknél!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ZoliVeszprem

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29552 Írta: ZoliVeszprem
ZoliVeszprem válaszolt a következő témában: Felmondási időre járó bér

prosperus!
zeitarbeit firmánál vagyok, határozatlan idejű munkaszerződéssel és egy hónapos felmondási idővel. zoliveszprem
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!