Munkanélküli visszamenőleg

  • szindilu89
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29514 Írta: szindilu89
Munkanélküli visszamenőleg téma létrehozva szindilu89 által

sziasztok!15 hónap munkaviszony után idén január elején bejelentkeztem a munkanélkülibe,és most március közepe van és még mindig nem kaptam semmi pénzt,mert nincsenek még rendbe a papirok..a munkaadónak is kikell töltögetnie papirokat és még ő tölük várom a levelet hogy vihessem vissza a munkaügyibe.azt szeretném kérdezni,hogy ha végre elintézősik minden és kapok majd pénzt akkor ezt a 3-4 hónapot is visszamenőleg megkapom?tudtok erről valamit??köszi
Téma zárolva.
  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #29522 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkanélküli visszamenőleg

15 hónap munkaviszony után idén január elején bejelentkeztem a munkanélkülibe,és most március közepe van és még mindig nem kaptam semmi pénzt,mert nincsenek még rendbe a papirok..a munkaadónak is kikell töltögetnie papirokat és még ő tölük várom a levelet hogy vihessem vissza a munkaügyibe.azt szeretném kérdezni,hogy ha végre elintézősik minden és kapok majd pénzt akkor ezt a 3-4 hónapot is visszamenőleg megkapom?tudtok erről valamit??köszi

Ha a papirok rendben vannak :wait: :wait: :wait: :wait: :wait: ,
ha egyaltalan, akkor igen..........
De ami nem franko, hogy ha Januar ota nem dolgozol ott, akkor mi
az akadalya annak, hogy a volt munkaltatod nem intezkedik az ügyedben.
Tuti ,hogy be voltal jelentve??
Mert ugye itt is altalanos, hogy 30 napon belül vannak az ügyek lezarva
illetve elintezve.
Miert itt kerdezed es miert nem az Arbeitsamton?
Ez az amit sok esetben nem ertek? :whew:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szindilu89
Téma zárolva.
  • szindilu89
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29525 Írta: szindilu89
szindilu89 válaszolt a következő témában: Munkanélküli visszamenőleg

köszönöm a választ! :) Igazából 100 %,hogy minden rendben van,be voltam jelentve és a papirokkal sok más baj is volt..bevittem valamit és nem volt jól kitöltve ..visszaküldték,stb..és időpontokat kaptam..aztán rossz volt..ezek miatt húzódott még el. Nem tudok annyira jól beszélni németül és a szakszavakat meg pláne nem értem.Én voltam megkérdezni,és ha mindent jól értettem,akkor ott is azt mondták,hogy megkapom utólag is..csak közbe volt aki azt mesélte,hogy ő nem kapta meg azt az összeget ami járt volna..És ezért gondoltam,hogy nem gond ha itt megkérdezem..azért köszi
Téma zárolva.
  • szindilu89
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29529 Írta: szindilu89
szindilu89 válaszolt a következő témában: Munkanélküli visszamenőleg

köszi h válaszoltál!A papírokkkal minden rendbe,be voltam jelentve 100%,de először volt olyan,hogy bevittem papirokat,aztán visszaküldték mert nem volt jól kitöltve,meg időpontok stb..ezért is húzodik el és sajnos én se értem még a nyelvet rendesen,főleg a szakszavakat nem..És igazából én megkérdeztem az Arbeitsamtot és ha jól értettem ott azt is mondták,hogy megkapom utólag is azt a pénzt,csak az egyik nap hallottam olyat,hogy valaki nem kapta meg a teljes összeget,amit visszamenőleg kellett volna..és gondoltam nem gond ha itt is megkérdem,hátha járt más is így....azért köszi
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #29531 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Munkanélküli visszamenőleg

Erről a kérdésről eszembe jutott valami! Ha ő most kap segélyt mondjuk 4 hónapig, havi 500eut....aztán elhelyezkedik valahová, tényleg vissza kell fizetni a 2000 eut részleteiben?? És mégis mekkora részletben??...Mintha egyszer ilyesmit olvastam volna itt, hogy pont azért jó a szociális háló, mert itt nem csak kiveszel hanem be is rakod amit kivettél... Világosítsatok fel ha nem vesz el tőletek sok időt! Ha igen, semmi baj, nem ez lesz az egyetlen amit nem tudok... :laugh: :laugh: :laugh:
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29537 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli visszamenőleg

szindilu89 írta: sziasztok!15 hónap munkaviszony után idén január elején bejelentkeztem a munkanélkülibe,és most március közepe van és még mindig nem kaptam semmi pénzt,mert nincsenek még rendbe a papirok..a munkaadónak is kikell töltögetnie papirokat és még ő tölük várom a levelet hogy vihessem vissza a munkaügyibe.azt szeretném kérdezni,hogy ha végre elintézősik minden és kapok majd pénzt akkor ezt a 3-4 hónapot is visszamenőleg megkapom?tudtok erről valamit??köszi

Bocs' de szerintem sem stimmel valami! Ha valakinek lejár a szerződése, vagy felmondanak neki, akkor kb. 1 hónappal az időpont lejárta ELŐTT már jeleznie kell a munkaügyi hivatal felé, hogy munkanélküli lesz! Ez tuti! Onnan tudom, hogy a csoportunban most járt le az egyik kolega 1 éves (kötött idejű) szerződése és nem hosszabbítták meg neki! Április 1-el megy. Amikor betelefonált a munkaügyi hivatalba akkor ezt az információt kapta igy március elejével lejezte a dolgot!!
Te akkor miért nem jelentkeztél már decemberben, de legkésőbb amikor a felmondást a kezedbe nyomták?? Aztán mennyi volt a felmondási időd?? Ha meg ilyen nem volt, akkor már tuttad, hogy év végén lejár a szerződésed, miért nem jelezted a hivatal felé időben! Valami nem kóser! Az meg, hogy a munkahely rosszúl töltött valamit ki, az egy hvizhatlan tollú madár amelyik hápog!!

DCT
Mellékletek:
Téma zárolva.