Munkanélküli visszamenőleg

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #29545 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkanélküli visszamenőleg

Te akkor miért nem jelentkeztél már decemberben, de legkésőbb amikor a felmondást a kezedbe nyomták?? Aztán mennyi volt a felmondási időd?? Ha meg ilyen nem volt, akkor már tuttad, hogy év végén lejár a szerződésed, miért nem jelezted a hivatal felé időben! Valami nem kóser! Az meg, hogy a munkahely rosszúl töltött valamit ki, az egy hvizhatlan tollú madár amelyik hápog!!

Okos, okos ..............de a problemak mindig ott vannak, hogy nekünk kell
megoldani a rebuszokat, hogy mi van ? hogy is volt? miert is ugy volt?
etc............... :whistle: :whistle: :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #29548 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Munkanélküli visszamenőleg

prosperus írta: Okos, okos ..............de a problemak mindig ott vannak, hogy nekünk kell megoldani a rebuszokat, hogy mi van ? hogy is volt? miert is ugy volt?
etc............... :whistle: :whistle: :whistle:

Lényegtelen. A jó hír, hogy megkaphatja visszamenőleg. Ha mégsem akkor nyilván egy határozatban indokolni fogják, hogy miért nem. Ha az nem tetszik, lehet akár bírósághoz fordulni. Tudok én olyanról amikor egy külföldi pert nyert a social welfare rendszerrel szemben, igaz az nem Németország volt de elvi akadálya nincs! ;)
Téma zárolva.
  • szindilu89
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29557 Írta: szindilu89
szindilu89 válaszolt a következő témában: Munkanélküli visszamenőleg

igen...énis reménykedem benn akkor ,hogy megkapom majd..egyébként novembertől december 28-ig volt szerződésem egy cégnél és dec. 27-én közölték,hogy nem hosszabitják meg a szerződésem...utólag hallottam én is olyasmit,hogy már a szerződés lejárta előtte kell jelentkezni a munkanélkülinél..Én ezt sem tudtam,mivel nem látok benne semmi logikát..ezért nem is mentem előtte sehova..mert ugye én azt gondoltam,hogy lejár és utána ahogy munkanélküli lettem akkor automatikusan mehetek jelentkezni...nem pedig akkor mikor még van munkám..de hát erre is biztos van magyarázat.. ja és én nem azt írtam,hogy a munkahely töltötte ki rosszul a papírt,hanem mivel én se vágtam mindent így én is elrontottam 1-2 dolgot a kitöltéskor még az elején..ezzel is elcsúszott minden...
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29570 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli visszamenőleg

szindilu89 írta: utólag hallottam én is olyasmit,hogy már a szerződés lejárta előtte kell jelentkezni a munkanélkülinél..Én ezt sem tudtam,mivel nem látok benne semmi logikát..ezért nem is mentem előtte sehova.. mert ugye én azt gondoltam, hogy lejár és utána ahogy munkanélküli lettem akkor automatikusan mehetek jelentkezni...nem pedig akkor mikor még van munkám..de hát erre is biztos van magyarázat..

A logikája pontosan az ami most van, ennek elkerülése végett kell(ene) időben jelentkezni! Ilyenkor azonban kezdődik az egymásra mutogatás, elhúzódik minden, nem kapod a lét... stb. Abban meg (ne is haragudj!) Te vagy teljesen a hibás, hogy "azt hitted, hogy" illetve azt gondoltad..... Pláne, hogy tudtad, hogy le fog járni a szerződésed! (Én naponta rágtam volna a munkaadó fülét, hogy nyilatkozzon, hogy lesz e hosszabbítás és már lett volna másik helyem a helyzetedben (munkanélküliség nélkül) Ezt nem kicsit szúrtad el, de hát utólag már kár is rágódni, inkább előtte kellett volna kérdezni! Most csak várkozhatsz, s a reménykedhetsz, s ha a volt munkadód dörzsölt akkor nem kapsz semmit, esetleg még zárolnak is 3 hónapra! Bizonyítnod neked kell majd, hogy nem úgy volt, ahogy ők mondják!

DCT
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #29584 Írta: BlaSiuS
BlaSiuS válaszolt a következő témában: Munkanélküli visszamenőleg

Sziasztok!
Ahol Én dolgozom (Baden- Württenberg)ott is sok embernek jár le a szerződése mostanában.Az itteni hivatalban úgy mondják, hogy már a szerződés lejárta előtt 3 hónappal jelentkezzen be az ember.Ellenkező esetben nagyon sok idő is eltelhet mire megkapod a segélyt.Gondolom adminisztráció...Nekem is időszerű :blush: Szurkoljatok május 31 ! :whistle: 2 éves leszek :party:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, szindilu89
Téma zárolva.
  • szindilu89
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29596 Írta: szindilu89
szindilu89 válaszolt a következő témában: Munkanélküli visszamenőleg

Igazad van,lehet,hogy előbb kellett volna érdeklődnöm és infót gyüjteni,de szerintem senki sem úgy jön ki ide ,hogy minden hivatalos dologban jártas és mindent időben elintéz..biztos,nem csak én jártam így. Biztosan lehetett volna okosabban is csinálni de ebből is tanultam..Egyébként nem rághattam a munkaadó fülét mert a gyárban több 100 embernek volt dec. 28 ig a szerződése és mindenkivel előtte való nap közölték,hogy mire számíthat..És ugyanígy járt több 100 ember mint én..novemberben vettek fel és mindenkivel 2 hónapos szerződést írtak alá..ez az amazon volt Pforzheimbe,,és mindenkivel ezt csinálták,amit velem..És azért se számítottam rá,hogy munkanélküli leszek mert 99 % ra beígértek egy másik melót januártól,amiből nem lett semmi...Nem gondoltam volna,hogy a munkanélkülibe fogok kikötni..ezért sem aggódtam előre..de hát igen..én csináltam rosszul..és értem miért kell hónapokkal előtte jelezni a munkanélkülibe hogy lefog járni a szerződés..Nem kell nekem semmit bizonygatnom majd,hogy mi volt meg hol voltam..én csak érdeklődni szerettem volna hogy más esetleg hallott -e ilyesmiről vagy hasonlóról és mi történt.
Téma zárolva.