Vermittlungsgutscheins

  • nagybarby
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29834 Írta: nagybarby
Vermittlungsgutscheins téma létrehozva nagybarby által

Jó estét mindenkinek !

Aktivierungs- und Vermittlungsgutscheins követelnek tőlem az összes munkaerő közvetítői cég it NRW-be, ha ez nincs igényeljek a jobcenterben , sajnos semmi féle pontos információt nem találtam róla, valamiféle felvételi utalvány, amit német közvetítői iroda kér, teljesen hivatalos, de kérdésemre annyit mondtak hogy mennyek be a Jobcenterbe és igényeljem meg. Valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban ? Igényelt már valaki ? Milyen esélyekkel lehet ezt megkapni ? 5 hónapja van bejelentett lakcímem és csak angolul beszélek, eddig semmi gondom nem volt, mindent sikerült elintéznem, a lakcímbejelentést, internetet, lakáskivételt, bankkártyát. Viszont a munkaügyi köszpontba már azért kicsit félve mennék be, tudatlanul. Úgyhogy kérem aki tud valamit az igényléséről, igényelt már, írja le tapasztalatait. Nagyon szépen köszönöm. (Egyébként annyit tudok amit a német oldalakon találtam, hogy ez egy segély, amit a munkaügy add a közvetítői irodának ha foglalkoztatnak téged 6 hét után(1000eurot))

Előre is köszönöm a válaszokat

Barbara

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29836 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Vermittlungsgutscheins

nagybarby írta: Aktivierungs- und Vermittlungsgutscheins követelnek tőlem az összes munkaerő közvetítői cég it NRW-be, ha ez nincs igényeljek a jobcenterben , sajnos semmi féle pontos információt nem találtam róla, valamiféle felvételi utalvány, amit német közvetítői iroda kér, teljesen hivatalos, de kérdésemre annyit mondtak hogy mennyek be a Jobcenterbe és igényeljem meg. Valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban ? Igényelt már valaki ? Milyen esélyekkel lehet ezt megkapni ? 5 hónapja van bejelentett lakcímem és csak angolul beszélek, eddig semmi gondom nem volt, mindent sikerült elintéznem, a lakcímbejelentést, internetet, lakáskivételt, bankkártyát. Viszont a munkaügyi köszpontba már azért kicsit félve mennék be, tudatlanul. Úgyhogy kérem aki tud valamit az igényléséről, igényelt már, írja le tapasztalatait. Nagyon szépen köszönöm. (Egyébként annyit tudok amit a német oldalakon találtam, hogy ez egy segély, amit a munkaügy add a közvetítői irodának ha foglalkoztatnak téged 6 hét után(1000eurot)) Barbara

Kedves Barbara! A szövegből nekem az jött át, hogy itt vagy a BRD-ben. A következő a feladatod:
A " Vermietugsgutschein " az a beilleszkedéshez egy segítség (támogatás)! Van többféle ilyesmi. Hogy ezt hatékonyan ki tudd használni előbb tanulj meg németül! (Hivatalos nyelv a BRD-ben) Ha nincs problémad az angollal akkor gondolom ez sem fog nehézséget okozni, hogy kérelmezd!


UI: nagyon kiakasztottál! :finger:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nagybarby
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29840 Írta: nagybarby
nagybarby válaszolt a következő témában: Vermittlungsgutscheins

Kedden mindenféleképpen megpróbálkozom vele, a kedves szavai ellenére is. Remélem ennél is ugyan olyan segítőkészek lesznek, mint eddig mindennél. Köszönöm, legközelebb kérem valami hasznosat is osszon meg velem.

Üdv

Barbara

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29842 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Vermittlungsgutscheins

nagybarby írta: Kedden mindenféleképpen megpróbálkozom vele, a kedves szavai ellenére is. Remélem ennél is ugyan olyan segítőkészek lesznek, mint eddig mindennél. Köszönöm, legközelebb kérem valami hasznosat is osszon meg velem.

Kedves Barbara! Én a lehető leghasznosabbat közöltem. Nem tudom miért vagy morcos, amikor még egy linket is kikeresetem neked, ahol információkat találhatsz erről! Mit kellett volna még tennem ezen kívűl? Én nem mehetek helyetted kérelmezni, legfeljebb tolmácsolni. Az én meglátásom viszont feltétlenül az, hogy a német nyelv elsajátítása itt Németországban a lehető leghasznosabb tanács.Különben nem haragszom rád (lehiggattam az első beírásod után) s hogy lássd a segítőkészésgemet itt van egy méghasznosabb LINK << ahol nagyon részletesen le van írva a lényeg! Alul az oldalon még van sok szuper link ahol más infót is megtalálsz! Érdemes a scrollal lejjebb menni!

(Sajnos ez is csak németül van meg, angolul vagy magyarul nem találtam. :(
Talán van valaki közelben aki leforditja!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!