Hartz IV

Több
10 éve 10 hónapja #32344 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hartz IV

:wait: Várj! Azért tisztázzuk ezt a kaszírozást! A Hartz IV (bérleti díj és átalányrezsi) az ingatlan tulajdonosának megy. Kimennek a lakcímre, ha nem vagy ott és a szomszédok soha nem láttak vagy ott luxust (PS2) :laugh: találnak aznap megszüntetik és még csalásért aznap fel is jelentenek! Nagy business :chuckle:
Ha meg munkanélkülit kap akkor mindezt 1-2 százasért ráadásul! Gratula!
Egyébként igen módszeresen ellenőrzik, hogy mit tettél munkakeresés ügyben (már akit nem az igénylést követően csuklóból elutasítottak azzal, hogy Németországban munkaképtelen, pl. nyelvtudás hiánya) .
2 hónap után kiadnak magán munkaerőközvetítőnek is aki szinte minden nap más helyszinre el is fogják rángatni próbanapra, ha nem jelenik meg, annyi!
Na, mind1. A lényeg, hogy 1000 + 1000 módon elintézik, hogy kinyomják a "szemetet" a rendszerből, ha egyáltalán be tud jutni.
Téma zárolva.
Több
10 éve 10 hónapja #32345 Írta: karacsonydori
karacsonydori válaszolt a következő témában: Hartz IV

Még valami: a határ közelében élő lengyelek ,de csak akik már dolgoztak itt,tényleg meg tudják tenni,hogy a segély igény benyújtása után hazamennek és amikor hivatják őket,jelentkeznek,de ha nem vállalják el a később nekik felkínált munkát és nem működnek együtt a német munkaügyi hivatallal,nem lesznek már segélyre jogosultak. Szerintem még így is megéri a németeknek ,mert csak Berlinben több tízezer lengyel dolgozik, és a határ menti volt NDK-s területeken is nagyon sokan és szükség van rájuk.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: adamwise
Téma zárolva.
Több
10 éve 10 hónapja #32346 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hartz IV

karacsonydori írta: Két éve ezért oldották fel a magyarok munkavállalási engedélykötelezettségét is.Ha annyira félnének a bevándorlóktól,nem tették volna.

:wait: Azért ne felejtsük azt a tényt, hogy minden ország esetében éltek a maximum 7 éves, teljes korlátozás feloldásával! :chuckle:
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #32347 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hartz IV

karacsonydori írta: ...de ha nem vállalják el a később nekik felkínált munkát és nem működnek együtt a német munkaügyi hivatallal,nem lesznek már segélyre jogosultak..


Na, jó, tehát erre van a hatóságnak lehetősége. Úgy is ahogy Gertgő írta a konrollt! Most akkor arra keresem a választ, hogy mit csinál azzal az öt gyerekes (itt élő, itt született) némettel a német hatóság, aki szintén nem működik egyet a munkaüggyel? Az ilyentől is megvon mindent? Na, ezt azért nem tudjátok nekem beadni! Már pedig az ilyen semmiben nem különbözik a külföldi segélykérőktől csak állampolgárságban!

DCT
Téma zárolva.
Több
10 éve 10 hónapja #32351 Írta: adamwise
adamwise válaszolt a következő témában: Hartz IV

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Voltunk az Arbeitsagenturban munkakeresés céljából, az ottani illetékes hölgy egyből a Hartzról IV-ről kezdett beszélni, hogy azt próbáljuk igényelni, támogatás gyanánt. Furcsáltam, hogy nem magáról a munkáról esett szó egyből, hanem már a kezdetek kezdetén a támogatás igénylésére "buzdított".

Ezt követően kiderült, hogy ha van bejelentett munkája az embernek, lakcíme, akkor valóban igényelheti a Hartz IV-et, erre van mód. Szóval a hölggyel abban maradtunk, hogy munkát keresek ismerősök segítségével, papírom, szerződésem lesz róla, és kaphatunk támogatást, hogy ez mekkora összeg, hogyan működik a szétosztása, ellenőrzése, hogy valóban jogosult-e az ember rá, arról még nem esett szó, jövő hét után újból betérek hozzá, addigra remélem egy munkaszerződéssel, és mindenre fény derül. :)

A kezdetekben hatalmas segítség lehet pályakezdő diplomásként kint, hogy akár már a bérleti díj + rezsit átvállalja ezen módon az állam támogatásokkal. Bízom benne, hogy valami jó kisül majd a dologból.

Köszönöm szépen még egyszer a felvilágosítást! Ezen hozzászólásommal remélem én is a "hivatalos német Arbeitsagenturos álláspontttal" kapcsolatban én is hasznos információkat adtam nektek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Pflegerin
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32352 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hartz IV

adamwise írta: Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!Voltunk az Arbeitsagenturban munkakeresés céljából, az ottani illetékes hölgy egyből a Hartzról IV-ről kezdett beszélni, hogy azt próbáljuk igényelni, támogatás gyanánt. Furcsáltam, hogy nem magáról a munkáról esett szó egyből, hanem már a kezdetek kezdetén a támogatás igénylésére "buzdított".Ezt követően kiderült, hogy ha van bejelentett munkája az embernek, lakcíme, akkor valóban igényelheti a Hartz IV-et, erre van mód. Szóval a hölggyel abban maradtunk, hogy munkát keresek ismerősök segítségével, papírom, szerződésem lesz róla, és kaphatunk támogatást, hogy ez mekkora összeg, hogyan működik a szétosztása, ellenőrzése, hogy valóban jogosult-e az ember rá, arról még nem esett szó, jövő hét után újból betérek hozzá, addigra remélem egy munkaszerződéssel, és mindenre fény derül. :)
A kezdetekben hatalmas segítség lehet pályakezdő diplomásként kint, hogy akár már a bérleti díj + rezsit átvállalja ezen módon az állam támogatásokkal. Bízom benne, hogy valami jó kisül majd a dologból.Köszönöm szépen még egyszer a felvilágosítást! Ezen hozzászólásommal remélem én is a "hivatalos német Arbeitsagenturos álláspontttal" kapcsolatban én is hasznos információkat adtam nektek.


Hát most itt erre nem térek ki részletesen. Ennek nézz még utána, mert valamit alaposan félreértettél mert ha dolgozol nincs Hartz 4!

DCT
Téma zárolva.