Munkanélküli segély Németországban

Több
11 éve 11 hónapja #19261 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok,

Kerdesem lenne minijob szerzodessel, feltetelekkel kapcsolatban. Teljesen uj vagyok a nemet munkaeropiacon (tiz napja erkeztem az orszagba), probaljatok elnezoek lenni ha hulyesegeket kerdezek ;) , kosz!

Egy csalad felajanlott nekem egy nanny / gyerekvigyazo allast, azt mondtak bejelentenenek 400 euro / ho minijobra. Tudtam hogy nem jol indul a dolog mikor 5 euro / oraert akartak dolgoztatni (napi 4 ora hetente 5szor, osszesen 400 euro havonta), de mivel nincs jelenleg masik munkam, igy is elvallaltam volna.

Kezdes elott szerettem volna egy szerzodest alairni amiben benne lettek volna a feltetelek - 5 euro / ora, heti 20 ora stb., es azt kertem hogy hetente fizessenek. Leendo 'munkaadom' azonnal elallt az uzlettol, mondvan hogy o csak havonta akart fizetni, illetve nem akart szerzodest kotni mivel ez csak minijob amihez nem kell, valamint azt akarta hogy eloszor probaidon legyek (?) stb.

Kerdeseim a kovetkezok: szoktak-e minijobnal szerzodest kotni? Van probaido - ha igen, altalaban mik a feltetelek? Milyen gyakran es hogyan fizetnek - keszpenz, banki atutalas? 5 euro / ora fizetes normalisnak szamit?

Elore is koszonom a tanacsokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19287 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Szia!
Én is dolgoztam 400 bejelentettbe igaz cégnél és nem magánszemélynél.Én ugy tudom hogy szerződés kell általában átutalással szeretnek fizetni és havonta.A probaidőről nyilván ezért jo a szerződés,mert abban rögziteni lehet ezeket a dolgokat is.Ha nem irtok szerzödést akkor az nem más mint fekete munka.De ha szerződést aláirsz és bejelent rögtön itteni biztositást kell kötnöd,imi alaphangon 130-euronál kezdődik.Tehát az 5 eros orabér már régen nem annyi.De azért én ugy gondolom hogy az elején minden lehetőséget meg kell ragadni,mert kapcsolatok utján mindig jöhet jobb lehetőség.Remélem tudtam segiteni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19289 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kanga írta: Kerdeseim a kovetkezok: szoktak-e minijobnal szerzodest kotni? Van probaido - ha igen, altalaban mik a feltetelek? Milyen gyakran es hogyan fizetnek - keszpenz, banki atutalas? 5 euro / ora fizetes normalisnak szamit?!

Feltétlenül kell szerződés, mert különben ez fekete munka! Ennek töbszörös a veszélye és a hátárnya! A veszély az, hogy ha feketén dolgozol nem vagy betegbiztosítva. (Bármi is történik a saját költséged!) Hátrányai: nem számit bele a munkaévekbe (nem lesz erre az időszakra nyugdijad), ha megcsípnek vagy valaki feljelent (vannak irírgyek) akkor még meg is birságolhatnak, s kiutasíthatnak! A munkaadó azonnal is kitehet az utcára, ráadásul egy fillér nélkül, s még csak jogi segitségre sem számíthatsz mert feketén dolgoztál, stb.
Szerződésnél a munkaadó bejelent, s valami minimálisat fizet utánad, de von is a pénzeből így a 400 eurón már nem lesz négyszáz! Az ilyet azonban szállás és kaja mellett, el lehet fogadni! Ha magadnak kell állnod az ellátásod, akkor nem szabad elvállalni!

SZERZŐDÉS NÉLKÜL NE TEDD!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19294 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Nagyon koszonom a valaszokat, tehat jol gondoltam, kell szerzodes... Oszinten szolva azert kertem toluk hogy hetente fizessenek mert volt egy olyan erzesem hogy meg az 5 euro / orat sem akartak igazan kifizetni. Van lakasom illetve biztositasom, es nekem kellett volna az oda- es visszautazast fizetni a munkahelyrol, tehat lehet hogy akkor sem erte volna meg ha fizettek volna. Remelem nemsokara talalok valami jobb lehetoseget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19300 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kanga írta: ... es nekem kellett volna az oda- es visszautazast fizetni a munkahelyrol...


Itt ezt mindenki maga fizeti! A Te érdeked, hogy eljuss a munkahelyedre! Te akarsz pénzt keresni! Hogy hogy "nekik kellett volna ezt fizetni?" Hát ilyet itt szerintem nem fogsz találni, pláne nem minijob esetében!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19309 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Az oda-visszautazast azert emlitettem mert kerdezted hogy fizettek volna-e szallasert es kajaert, tehat csak hangsulyozni akartam hogy ez nem egy au pair / bentlakasos nanny dolog lett volna (au paireknek pl. szoktak berletet venni). Nyilvan mindig is en fedeztem az utazasi koltsegemet a munkahelyemre, csak altalaban kicsit tobb penzert dolgozom mint 5 euro / ora :) . Jelenleg nem nagyon valogathatok, szoval ezt is elvallaltam volna, ha legalisnak tunt volna. Meg egyszer koszonom az infokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!