Németországi jövedelem bevallása

Több
13 éve 19 órája - 13 éve 19 órája #4687 Írta: Salix
Németországi jövedelem bevallása téma létrehozva Salix által

Hol kell feltüntetnem a mostani SZJA bevalláson a külföldi munkaviszonyból származó jövedelmemet?

Most töltögetem a 1053-as formanyomtatványt és nem tudom, hogy hova írjam be azt az összeget amit Németországban kaptam. December óta vagyok kint, így az első 11 hónap adatait beírtam, de nem világos hogy a decemberi béremet (amiből a német tv.-ek alapján szabályosan vonták amit kellett) azt hova írjam be.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • lassieke
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 10 órája #4706 Írta: lassieke
lassieke válaszolt a következő témában: Németországi jövedelem bevallása

Szia Salix!
Valószínű hogy csökkentett adattartalmú bevallási csomagod.Ezt megtudod nézni a bevallás útmutatóján.És ha igen akkor kérned kell másik adócsomagot ,mert az a csomag Magyarországon dolgozók csomagja.És ha kértél,akkor 1053-A bevallási oldal 20.pontjába kell beírni ft.-ba átszámolva.De ,hogy milyen árfolyamon azt nem tudom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 órája #4709 Írta: Salix
Salix válaszolt a következő témában: Németországi jövedelem bevallása

Helló!

Elektronikusan töltöm a 1053-at nem is nagyon tudom milyen másik formanyomtatvány jöhetne szóba. Az árfolyammal nincs gondom, mert a tájékoztató alapján az MNB decemberi HUF/EUR árfolyamát használtam.

A gondom azzal van, ha nem írom be a decemberi fizetésemet, akkor kijön 0 forintra a fizetendő adóm. (Mivel az otthoni munkaadóm következetesen vonta az adóelőlegemet.) Ha beírom a 20-as sorba mennyi bruttót kaptam itt kint decemberben, akkor hirtelen rámver a kitöltőprogram majdnem 100eFt fizetendő adót. De úgy, hogy itt N.o.-ban ugyanúgy levonták tőlem az adóelőleget. Szóval nem értem... :-/

Hacsak nem írom be az itt megfizetett adóelőleget, a megfizetett adóelőleg sorba...?! De akkor meg nem lesz összhangban az a pénz amit az APEH az én nevem alatt megkapott, meg amit lejelentek mint megfizetett adóelőleg.

Elég tanácstalan vagyok. :-L

Üdv: András

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4719 Írta: Salix
Salix válaszolt a következő témában: Németországi jövedelem bevallása

Felhívtam az APEH-et, ahol azt tanácsolták, hogy a decemberi bruttó béremet írjam be a 20-as sorba. A megfizetett adót pedig ne tüntessem fel sehol sem. Kb. 20 perces beszélgetés volt. Üdv: A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!