Gyámság, láthatás

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7872 Írta: Renimi
Gyámság, láthatás téma létrehozva Renimi által

Sziasztok,
Ebben az évben szeretnénk még Berlinbe költözni magyar férjemmel, Ő már élt ott pár évet. Van egy 6 éves kislányom előző házasságból, szlovák állampolgár. Én kaptam meg a gyámságot a lányom után. A volt férjem nem egyezik semmibe se bele. Az apukának kéthetente láthatása van. Szerintetek mit tud csinálni ha fogom a kislányom és kimegyünk a férjemmel Németországba?
Üdv segitségeteket előre is köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7873 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Gyámság, láthatás

Feltételezem, hogy a láthatási jogot valamely illetékes bíróság állapította meg.Amely tartalmazza a két szülő jogait és kötelezettségeit is, bele értve a láthatást, gyermek tartás díjat.Ezen bármely változtatást csak is bíróság tehet.De azzal jársz a legjobban ha keresel egy válóperekre specializálódott ügyvédet és ő elmondja a lehetőségeket.TOM

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #8002 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Gyámság, láthatás

Renimi írta: Sziasztok,
Ebben az évben szeretnénk még Berlinbe költözni magyar férjemmel, Ő már élt ott pár évet. Van egy 6 éves kislányom előző házasságból, szlovák állampolgár. Én kaptam meg a gyámságot a lányom után. A volt férjem nem egyezik semmibe se bele. Az apukának kéthetente láthatása van. Szerintetek mit tud csinálni ha fogom a kislányom és kimegyünk a férjemmel Németországba?
Üdv segitségeteket előre is köszi



szia Renimi!
Itt több kérdést is fel kell tenni mielőtt pontos választ kapnál:
Tiéd az egyedüli felügyeleti ill. nevelési jog? Vagy közös a volt férjeddel?
Melyik országban mondták ki az ítéletet? Magyarországon? Németországban? Netán Szlovákiában? Mert akkor az ottani törvények érvényesek a lányodra.
Ami a német törvényeket illeti, azok a következők:

Ha a felügyeleti/nevelési jog közös,akkor a mindennapos ügyekben az a szülő dönt, amelyiknél a gyermek él. A nagyobb döntésekbe az apának is joga van beleszólni,mint pl. a költözés, főleg itt a külföldre költözés esetén.
Ha a nevelési jog csakis az anyáé - vagyis tiéd, a külföldre költözésnél ebben az estben is kell az apa hozzájárulása, a láthatás miatt.
Ha nem egyezik bele a költözésbe, akkor sajnos a bíróságon kell beadnod egy kérvényt hogy ők döntesenek arról, hogy megkapod e az engedélyt a külföldre költözéshez.
Az ilyen esetekben mindig a gyermek érdekeit nézik ,vagyis ,hogy az apával is tarthassa a kapcsolatot,és mi az ő részére a legjobb.
Gondolom, a Németországba költözés oka az lenne, hogy jobb a megélhetés ,a gyermeknek az esélye a későbbiekben, az iskolarendszer stb.
Azt véleményem szerint semmi esetre se tedd, hogy fogod a lányod és elköltözöl küföldre, mert annak negatív következményei lehetnek rád nézve.
Olvastam már olyat is, hogy hiába nem látta az apát a gyermek, viszont a jobb megélhetés és környezet miatt engedélyezték a külföldre költözést, de volt olyan ítélet is, amelyben nem engedélyezték , mert az hátrányos lenne a gyermekre, ha az apával nem tartaná a kapcsolatot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #8011 Írta: Renimi
Renimi válaszolt a következő témában: Gyámság, láthatás

Szia Bella! A felügyeleti és a nevelési jog is az enyém.Az itéletet Szlovákiában mondták ki, a szlovák biróság és az apa is beleegyezett abba,hogy Magyarországon lakjunk és éljünk,tehát külföldön.Most a szlovák gyámügy átháritotta a magyarra,azzal a érvvel,hogy nem az ö hatáskörük, mivel az életvitelünk Magyarországon van.Akkor most hogy is van ez?A jobb megélhetés érdekében mennénk Németországba.Válaszod elöre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #8212 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Gyámság, láthatás

Szia Renimi!
Akkor lehet, hogy ez előnyödre válhat, ha a lakhelyed szerinti illetékes gyámhatóság fogja eldönteni és nincs bíróság meg pereskedés..
Felvázolod a gyámh.-i ügyintézőnek az ügyet, és mindenféle papírt be kell adnod ,magyarra lefordíttatva, mint pl. válás, születési akvi .kivonat, a válásnál ugye a felügyeleti jog ,apa beleegyezése stb. gondolom mind benne vannak.
a következőképpen történhet az egész engedélyezés:
Felveszik a jegyzőkönyvet az esetedről és azt is hogy kérelmezted a gyermeked külföldre költözéséhez való engedélyezést.Erről az apa is kap egy példányt, és 15 napon belül írásban fellebbezhet, vagyis megírhatja, hogy ő nem ért egyet.

Neked utána be kell adnod mindenféle igazolást: külföldi bejelentett lakcímről, ha albérletben laktok ,akkor a főbérlőtől egy beleegyezés, igazolás az iskolába beiratásról, ha lesz munkahelyetek, a munkáltatótól egy igazolást, ha nincs, akkor vmiféle bankszámlát, hogy van a megélhetéshez x összeg, ami a rendelkezésetekre áll. Vagyis be kell bizonyíatanod, hogy ott jobb megélhetés lesz biztosítva neki. Utána lehet, hogy az apát is behívják egy megbeszélésre stb..
És mivel a tiéd a teljes felügyeleti jog, beleszólhat az apa, de valószínűleg a döntést a gyámhatóság fogja meghozni . Keresd fel őket minél előbb, és akkor már biztosan tudod, hogy mik a teendők.
Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35403 Írta: anikőv
anikőv válaszolt a következő témában: Gyámság, láthatás

Szia/Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni.
Arról lenne szó, hogy ki szeretnénk költözni a kislányommal németbe. Most folyik a bírósági per, gyermekelhelyezés, láthatás, gyermektartás ügyében.Hagy ne mondjam, eléggé kekeckedős az apukája a lányomnak, és ezzel mindent elmondtam. A pert én indítottam, mert nem szeretnék közös szülői felügyeletet. Apuka nem élt viszontkeresettel gyermekelhelyezés kapcsán, csak a láthatáson és gyermektartásdíjon lovagol. A per még nem zárult le, de kérvényeztem, hogy hozzanak részhatározatot legalább a gyermekelhelyezés ügyében. Remélhetőleg ez március 4.-én meg is fog történni.
A párom németben él, német cég alkalmazottja. Ha minden jól megy akkor összeházasodunk március 3.-án. :)
Apuka 100%, hogy nem adja beleegyezését, hogy kivigyem a közös gyermekünket. A láthatást biztosítanom kellene neki, mert a bíróság erre fog kötelezni.
Kérdésem:
- menjek a gyámhivatalba segítségért?
-kérvényezzem, hogy egy bírósági per keretein belül a bíróság pótolja apuka helyett a beleegyező nyilatkozatot? Ha igen ez mennyire hosszadalmas?
-egyszerűen fogjam magunkat, és menjünk ki? Nem adnak ki ellenünk körözést ha apuka bejelenti, hogy nem biztosítom a láthatást?
Annyira tanácstalan vagyok, nem tudom mi lenne a helyes irány, hogy minél hamarabb kimehessünk?!
Ha valaki tud valami jó ötlettel szolgálni azt nagyon megköszönném!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!