Egyházadó?!?

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #17295 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Emilio33 írta:

minerva írta: Sziasztok!
Ismerős az egyház adó, én is naivan az elején bejelentkezésnél beírtam RK-t, és utána tudtam meg hogy itt ennek súlya van(anyagi) Nekem a Rathausnál azt mondták hogy a helyi Amtsgericht-be kell menjek. Ott 30 eurot kellett fizessek, kaptam egy papírt erről hogy már nem vagyok egyháztag, és ezzel a papírral kellett a Finanzamthoz menjek és ott a Steuerkarte-mat átjavították. Ha nincs sor, pár perc az egész minden hivatalban. :-)

Az adóhivatalban ugyan ezt javasolták nekünk, csak 25 eurot mondtak.


Hát párommal idén januárban voltunk, akkor 30 euro volt, tavaly magamnak májusban csináltam akkor is 30 volt, de lehet hogy tartományonként változik és neked sikerül 5eurot spórolni :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17296 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Attila_BRD írta:

minerva írta: Sziasztok!
Ismerős az egyház adó, én is naivan az elején bejelentkezésnél beírtam RK-t, és utána tudtam meg hogy itt ennek súlya van(anyagi)

Igen , a középkor óta szedi be itt az állam az egyháznak.
Azt hiszem az egyetlen állam a világon.
Egy biztos: a vatikánban nincs ilyen.

Miert Mo.-on mennyit tolnak az egyhazaknak az adonkbol? Ott meg nevesitve sincs es kibujni sem tudok belole, ha nem kivanok egyhazat tamogatni. Csilliokat pumpolnak igy ki.
Ettol jobb rendszert mint Nemetorszagban meg nem lattam:) Ha hivo vagy es egy felekezet tagja, akkor fizess es tarsd el az egyhazadat. Ha nem akkor meg semmi kozom az egeszhez, se anyagilag se "lelkileg":)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17300 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

mahlzeit írta:

Attila_BRD írta:

minerva írta: Sziasztok!
Ismerős az egyház adó, én is naivan az elején bejelentkezésnél beírtam RK-t, és utána tudtam meg hogy itt ennek súlya van(anyagi)

Igen , a középkor óta szedi be itt az állam az egyháznak.
Azt hiszem az egyetlen állam a világon.
Egy biztos: a vatikánban nincs ilyen.

Miert Mo.-on mennyit tolnak az egyhazaknak az adonkbol? Ott meg nevesitve sincs es kibujni sem tudok belole, ha nem kivanok egyhazat tamogatni. Csilliokat pumpolnak igy ki.
Ettol jobb rendszert mint Nemetorszagban meg nem lattam:) Ha hivo vagy es egy felekezet tagja, akkor fizess es tarsd el az egyhazadat. Ha nem akkor meg semmi kozom az egeszhez, se anyagilag se "lelkileg":)

Tévedsz. Az egyházadó ellenére még kapnak az egyházak az általános adóbol is nem is keveset.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17342 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

nekem az elvvel, minthogy fizessunk nemi penzt az egyhaznak, nem lenne akkora bajom, inkabb a nagysagaval van, nekem az igy elsore kicsit ijeszto, kb egy havi lakber evente?? jesszum. keresztelo, eskuvo, temetes, kutyafule eseten meg persze ugyis kell fizetni pluszban. ha havi 20euro koruli osszeg lenne... de vegyuk, h nem engedhetjuk meg magunknak egyelore a dolgot, es ki szeretnenk iratkozni, akkor elveszik a keresztlevelet? v milyen hatranyokkal jar? (nemetorszagi keresztlevel eseten pl)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17344 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

keeek írta: nekem az elvvel, minthogy fizessunk nemi penzt az egyhaznak, nem lenne akkora bajom, inkabb a nagysagaval van, nekem az igy elsore kicsit ijeszto, kb egy havi lakber evente?? jesszum. keresztelo, eskuvo, temetes, kutyafule eseten meg persze ugyis kell fizetni pluszban. ha havi 20euro koruli osszeg lenne... de vegyuk, h nem engedhetjuk meg magunknak egyelore a dolgot, es ki szeretnenk iratkozni, akkor elveszik a keresztlevelet? v milyen hatranyokkal jar? (nemetorszagi keresztlevel eseten pl)

Hátrány? Akkior valaha elönyének is kellett lennie, nem?
Ha nincs keresztleveled elveszik a neved?
Kiátkoz a pápa?
Gyerekek vagyunk mi akik hisznek a télapóban ?
Keresztelni lehet másutt is, azt egy pap se tagadhatja meg amig a Biblia az alapjuk.
Házasodni a tanácson lehet, ha meg temetnek akkor ugyis mindegy.
Legrosszabb esetben megkeresztelkedsz mégegyszer. A keresztelés minden bünt lemos az ortodox babona szerint, tehát rosszul nem járhatsz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17346 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Egyházadó?!?

Szégyen vagy nem, de fogalmam sincs mi az a keresztlevél... De nevéből ítélve gondolom valami dokumentum amit akkor kap az ember amikor megkeresztelik. (?)

Mikor nálunk ez a téma szóba került, fel lettem világosítva különböző egyházi fórumokon, hogy olyan, hogy kikeresztelkedés, nincs.
Olyan van, hogy kilépés az egyházból. Vagy átlépés másik egyházba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!