Kifizetetlen túlóra

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29141 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kifizetetlen túlóra

prosperus írta:

Nézd, én ugyan nem szertem öket, de nálunk van "Betriebsrat" és "Gewerkschaft" is.

A Gewerkschaft sem mindig a melos oldalan all, hiddel.
Ha vannak ezek a felvonulasok, Streikok ez mind csak Show, azert a 6-10 Euro

Ez most nem téma! Arról volt szó, hogy a munkaadó nem fizeti a túlórát, de nem is csúsztathatsz, hanem szerinted, elvárják hogy fizetetlenül 2-3 órát túlórázz ajándékba! Aki ezt teszi, az meg is érdemli! Ezt mondom azokra is, akik hajlandók Mo.-on nehéz munkákákat minimálbérért elvállalni, azzal a dogmával, hogy "nincs más" meg, hogy "kényszer". (Ezért nincs otthon bérszint, mert vannak olyan balekok, akiket le lehet nyúlni! Mindig lesz egy-két marha aki "ennyiért" is....) Nincs az a kényszer amivel engem igy meg tudnának taposni! Akkor inkább seftelek feketén, futtatok csajokat, vagy elmegyek aranyat mosni Alaszkába, de engem nem tudnak így lenyomni!
Termézetesen nem azt mondom, hogy ha megkér a munkaadó valamire, hogy nem teszem meg. Megteszem. Megteszem 1x, megteszem 2x, aztán harmadjára elbeszélgetünk.... és tisztázzuk a helyzetet!. Aztán vagy, vagy. Én maximálisan lojális vagyok de elvárom ezt a munkaadótól is! (Volt már olyan, hogy felálltam, és ott hagytam két mondata között. Igaz még Mo.-on volt!) Ha az embernek nincs önértékelése, akkor nagy baj van, mert vagy nem érti a dolgát/munkáját , vagy gyáva!

Nálunk pl. a munkaadónak írásban kell utasítania a túlórára! Ha ezt nem teszi, akkor csak megkérhet! Van olyan koleganő, aki soha nem jön be szombaton, mert kamionos a férje és csak hétvégén látják egymást! (Ez magánügy, oldja meg.) Mivel nem írásos a túlóra nem jön soha! A héten is max 1 órát hajlandó, de ezt lecsúsztathatja!

Szóval sok függ ám a munkavállalótól és persze az összetartástól, mert mi
van ha senki nem jön be? Nálunk már volt ilyen megtagadása a túlórának!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #29175 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Kifizetetlen túlóra

Én maximálisan lojális vagyok de elvárom ezt a munkaadótól is! (Volt már olyan, hogy felálltam, és ott hagytam két mondata között. Igaz még Mo.-on volt!) Ha az embernek nincs önértékelése, akkor nagy baj van, mert vagy nem érti a dolgát/munkáját , vagy gyáva!

Ezt mar letisztaztuk a mahlzeit-al, Kfz-vel, is hogy te egy kurva jo helyen dolgozol :clap:
A masik, ha a fönök beszel es te egyszerüen felallsz, az az utolso fellallasod volt, mert
azert hadd ne legyel mar olyan kurva jo, hogy potolhatatlan lennel ! :wait:
Az hogy legyen valakinek "önertekelese" az oke.
De ne legyen azert "tulertekelese" se :whew:
Kar hogy nem lehet e forumon kideriteni, hogy hol es hogy kinel is dolgozol te
tulajdonkeppen, mert kivancsi lennek a fönököd velemenyere is, akinek csak
ugy beintünk, ha tamogatni kellene :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29179 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kifizetetlen túlóra

prosperus írta: Ezt mar letisztaztuk a mahlzeit-al, Kfz-vel, is hogy te egy kurva jo helyen dolgozol.
Nem az első helyem, de egy sem volt rosszabb!
***
A masik, ha a fönök beszel es te egyszerüen felallsz, az az utolso fellallasod volt, mert
azert hadd ne legyel mar olyan kurva jo, hogy potolhatatlan lennel !
Nem figyeltél! Ha én felállok (feálltam) akkor többet nem látott! Így értettem! Az meg csak természetes, hogy mindenki pótolható. Persze azért meggondolnád Te is, hogy elküldj, amikor mondjuk egy 250 ezer eurós projekten dolgozom (most egyedül) és más nem lát bele! Nem sok fönök van aki ezt csak úgy élből elfuserálná, mert nem tetszik a véleményem!
:chuckle:
***
Az hogy legyen valakinek "önertekelese" az oke.
De ne legyen azert "tulertekelese" se
Jogos! Teljesen igaz! Ezért fontos a helyes megitélése a helyzetnek!

***
Kar hogy nem lehet e forumon kideriteni, hogy hol es hogy kinel is dolgozol te
tulajdonkeppen, mert kivancsi lennek a fönököd velemenyere is, akinek csak
ugy beintünk, ha tamogatni kellene.
Olvass pontosan! Én azt írtam, hogy maximálisan lojális vagyok! Ha nekem szólnak (sőt magam is tudom s nem egyszer én szólok, hogy menni kellene...) hogy be kellene jönni szombaton vagy túlóra kellene, hogy időben.... akkor én ott vagyok! Cserében pl. én még mindig akkor kaptam szabit amikor akartam! Vagy bármit bármikor használhatok a cégen belül ha kérem.(Mühely, kocsi, akármi) vagy a túlórákat 80-90%-ban akkor kapom ki, amikor akarom! STB! Erre gondoltam amikor a lojalitásról beszéltem! Rám mindig számíthatnak, de eddig én sem csalatkoztam! Ez a lényeg! Így én biztonságban érezhetem magam, s a munkaadó tudja, hogy van egy jó munkarő akire számíthat!


Sajnos Mo.-on a legtöbb helyen a munkaadót ellenségnek tekinti a munkavállaló!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!