Zollner Elektronik információkérés

Több
10 éve 3 hónapja #34840 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

elske írta: Próbálom a középutat megtalálni a hiperszkeptikus és a naív között

Hiperszkeptikusról sem hallottam még és inkább voltam "tudományosan" szkeptikus mint filozófikusan ;)
A lényeg, hogy ha a karakószörcsögi melóra küldenél 250-et akkor küldj ide is! :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34843 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

Én még egyszer nekifutok, aztán majd eldöntöd a legközelebbi esetnél hogy mit lépsz! Pontokba szedem:

elske írta: A hirdetésben, megadott telefonszámon a cég alkalmazottja jelentkezett be, majd a telefonos egyeztetés során a lakcímét is megmondta, ahol a szerződés köttetik.

Hát persze! Így működik. Nem hülyék. Ha ez nem lenne így megszervezve, akkor azonnal kilógna a szög a zsákból! Kérdés itt, hogy a megadott cim az a cég cime, vagy a "közvetítőé"?? Ezt is leellenőrizted? S ha még ez is stimmel sem biztos a dolog, mert ez lehet egy mobilszám is.

Az árnyalt igazsághoz tartozik, hogy csak akkor kell előre utalni a 250 €-t, ha sem rokonom, sem ismerősöm nincs az adott helyen,aki bejelentene. Márpedig nekem ilyen nincs,sajnos. Ezért kell a társasházkezelőnek elutalni a pénzt, aki annak beérkezése után kiállítja a lakbérszerződést.


Kedves Elske! Nem lehetsz ennyire naiv! Ezek direkt kiválogatják azokat akiknek se ismerőse se rokona nincs Németországban mert akkor azonnal lebuknának! Minden EU polgár, így mi magyarok is, bármikor bárhova mehetünk és bérelhetünk lakást, s ebbe be is jelentkezhetünk minden "patronáló személy vagy cég nélkül". Ehez azonban kell egy személyes megjelenés, egy német bankszála, és a szerződés aláírására. A lakbért KP nem szabad fizetni, ezt az itteni (!!!!) német baknszámládról kell utalni, ha nem feketén bérelsz valahol valamit.....

Azzal, hogy keményen dolgozni kell, nekem semmi gondom, és igazából azzal sincs ha előre kell valamit fizetni.De csakis biztos helyre!

S miből szürted ki azt, hogy ez egy BIZTOS hely lenne? Egy ilyen szalagmunkára ha 1900 euró nettót igérnek, akkor biztos lehetsz abban, hogy ez egy kamu! Ez egy ilyen munkakörért egy vagyon! A jövődre nézve egy fix tanács! Soha semmit ne fizess előre! Se munkaközvetítőnek, se szállítónak, se akárkinek! Vedd úgy hogy az egész egy taxi és a végén kell rendszeni a számlát. Ezek a hírdetések pontosan azért vannak úgy megfogalmazva, hogy minden gyanút eloszlasson! Hidd el hogy mi "öreg csókák" akik már régóta kint vagyunk ismerjük a trükkök sokaságát! Te meg úgy látom, csak azt hiszel el amit el akarsz hinni, a többit csak "huhogásnak" veszed mert, hogy mi "hiperszkeptikusok" vagyunk!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34847 Írta: elske
elske válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

Kedves DECOTEXT!

Megértettem az álláspontodat,és elfogadom a véleményedet. A "hiperszkeptikus " jelzővel nem titeket bélyegeztelek meg, akik jó tanácsokkal láttok el, hanem az általános magyar hozzáállást minden új kezdeményezéshez: nagyfokú hiszékenység egyfelől,túlzott óvatosság, lebeszélés,újtól való félelem másfelől. Ezért írtam,hogy a középutat szeretném megtalálni úgy,hogy begyűjtöm az információkat.
Utánajárok a dolognak, felhívjuk a német cég rattenbergi gyáregységét, sót a magyarországi leányvállalatot is,és lecsekkoljuk a hirdetőt - mindez már elvi kérdés. Ha csalásról van szó,akkor feljelentést kell tenni,hisz ez a Btk. hatáskörébe tartozó bűncselekmény.
Ha pedig nem az,akkor nem vádaskodom alaptalanul,csak megkeresem a buktatókat,melyekre Ti is felhívtátok a figyelmemet.Így tanul az ember...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Zsuzsó

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34855 Írta: Zsuzsó
Zsuzsó válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

Kedves Gergoo!Sziasztok!
Én még sohasem szóltam egy témához sem csak mindig olvasok és figyelek!
De most csak azért szeretnék a témához kapcsolódni mert az elskével okvetlen fel kellene vennem a kapcsolatot.Kérem segítségeteket ebben!
Természetesen az ügy /ha ebből lesz /akkor publikálom az esetlegesen "kitanult"csalók felismerésére!
Most azért nem írok többet mert az öcsémről van szó,aki bedőlt ezeknek a hazug csalóknak!!!
Köszönöm a segítséget!Zsuzsó

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34857 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

Szia Zsuzsó!
Oldalunkon már igen rég megszüntettük a privát levelezést és kapcsolatfelvétel minden módját. Kizárólag mindenki hasznára váló (publikus) hozzászólásokat várunk, valószínűleg nem olvastad át használati feltételeinket illetve az etikettet!
Az ilyen dolgok úgy szoktak működni (már amikor odáig fajulnak a dolgok), hogy a feljelentés számát és helyét megírja valaki amire hivatkozva a többi becsapott a feljelentések alkalmával ezt tudomására hozza a feljelentést felvevő közegnek és így kerekedik (kerekedhet) egy szép nagy ügy belőle!
Természetesen ha minden kötél szakad és mindkét fél beleegyezik (kizárólag indokolt esetben!!!) össze tudok kötni felhasználókat de a legtöbb esetben (ebben sem) látom ennek értelmét!
Tessék itt megosztani az információkat, figyelve arra, hogy valótlan állítások, rágalmazások ne legyenek mert akkor könnyen másként sülhet el a dolog!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34858 Írta: Zsuzsó
Zsuzsó válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

Kedves Gergoo!

Köszönöm válaszodat!
Természetesen elolvastam a szabályzatot és tudom,hogy nem kis dolgot kértem de....
Szóval az én drága öcsém aki munkanélküli jó ideje és sajnos sok a kiadása/rezsin kívül gyerektartás amit muszáj fizetni!/felhívta pénteken ezt az ügyintézőnek nevezett hölgyet!Volt annyi spórolt pénze, hogy egy a hölgy által megadott számlaszámra befizetett 152650ft-ot albérlet gyanánt!Persze megszédült az 1900 Euró hallatán meg a kétségbe esés a munkahely után!Így beugrott a csapdába!
Persze reggel megy a rendőrségre feljelentést tenni és azért szerettünk volna olyan embereket keresni aki beszélt ezzel a nővel aki/ha ügy lesz/tudd esetleg segíteni,hisz Ő is hallotta a be etető
szöveget!Természetesen ki tudja hányszor 250 Eurót csaltak ki?És hány ember dőlt be neki vagy nekik!
Mi annyit tudtunk kinyomozni,hogy amit adott számla számot az egy Bp.Baross úti CIB bankhoz tartozik.Bujdosó Balázs néven!
Hát ezért szeretnénk elskét "magunknak"! :woohoo:
Köszönöm akárki segítségét!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!